Koupit SonyA7II nebo nějakou 4/3 od panasonicu nebo olympusu

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod robert67 11. 4. 2018 21:02

Mám Sony A7II a přes redukci ViltroxIII fungují Canon skla 70-200/4 a 17-40/4 naprosto v pohodě :-) A dají se koupit za hubičku :-)
robert67
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hvarcz 12. 4. 2018 20:03

to je dilema, buď koupit full frame sony a horší objektivy, olyho 4/3 a jeho super objektivy, nebo jít do asp-c fuji.

ani s jedním neuděláš chybu. ideální by bylo rozbít prasátko a koupit tu sony 24-70, ale ta je tak drahá.
hvarcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 18. 4. 2018 10:56

Ať už vybereš cokoliv, nevybírej to od monitoru. FF Sony a Fuji se v mnoha věcech dost liší a nakonec může rozhodnout víc "lepší pocit" (ergonomie, přístup k ovládání, velikost...) než čísla, technické parametry a ceny.
Obecně taky často platí, že pokud nevím, proč bych měl lpět např. na fullframu, pak ho pravděpodobně nepotřebuju.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 18. 4. 2018 12:04

Súhlas so ondrasheqom, fakt aj fuji aj sony sú v mnohom natoľko špecifické, že niekto je v nadšení a niekomu proste nesadnú.
Napríklad sa so sony menu nemám najmenší problém, ale poznám kopu ľudí čo boli z toho na nervy.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod airmt 18. 4. 2018 21:06

Ohledně těch menu to mám stejně zas u Olympusu, mě právě naprosto vyhovuje, ale všeobecně je hodně neoblíbené. Taky se mi celkem líbí barvy od Sony s některými objektivy, i když mnozí právě Sony za barvy spíše kritizují. Takže určitě je spousta věcí dost subjektivních.

Myslím si, že zářivější budoucnost čeká FF systémy a A7III je dost významný počin od Sony. Můžeš zatím začít u A7II ale dříve či později tě to bude lákat do tohohle významného upgradu. Otázkou je jak dlouho bude trvat, než přibudou kvalitní zoomy za přiměřenou cenu. Jestli se dříve nedočkáme celkově lepšího systému od Nikonu nebo Canonu.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 4. 2018 21:35

Asi je to tak. Já třeba menu Olympusů, jejich novotvary v názvosloví a proměny konfigurovatelnosti v závislosti na ostatních nastaveních přímo nesnáším a nelžu, někdy mě přivádí na pomezí vzteku a breku, neskutečná frustrace. Možná po týdenním intenzivním kurz nebo několika letech výhradního používání bych si zvykl. Když zase mám ovládat Sony (APS-C modely, A7 neznám), mačkám pořád něco blbě, plno neoznačených funkčních tlačítek, která si mám nějak nakonfigurovat a pamatovat si, jak se to mění při změnách režimů. Na palici, opět bych potřeboval dlouhou dobu výhradního používání, abych se adaptoval. Na druhou stranu menu a ovládání Nikonů a Fuji je pro mě průzračně jasné díky důsledné jednoznačnosti ovládacích prvků, i když samozřejmě taky občas něco hledám, ale většinou nějakou drobnost a ne zásadní věci.
...Barvy u Sony se údajně pořád vyvíjejí, co nová generace, to docela výrazný posun k lepšímu.
...APS-C vs FF, je potřeba si zodpovědět otázku, jestli mi jde o maximální obrazovou kvalitu, objektivy s vysokou světelností a skvělým bokehem, nebo jestli chci foťák, který je skladný a můžu ho mít všude s sebou. Mám Fuji X-T2 a Nikon D750. Když dojde na obrazovou kvalitu, Nikon vždycky vyhraje, někdy o fous jindy o víc, ale kdybych ho neměl, budu úplně stejně štastný i s Fuji, protože kvalita je dneska i u těchto menších systémů vysoká a nad potřebami drtivé většiny situací, do kterých se fotograf dostane.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron