Koupě foťáku - bezzrcadlo?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 23. 2. 2018 15:00

Dolgor, ano Fuji ma nejlepsi skla za velmi nizke ceny a pohadka o karkulce skoncila.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 2. 2018 16:15

Nic jsi nepochopil.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 2. 2018 18:17

Jak je v tom Fuji, tak debaty končí podobně nebo přinejmenším karkulka byla vlkem opět sežrána a myslivec si dal na delší dobu pohov. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 24. 2. 2018 23:09

Se mě ten Fuji celkem i líbí, ale že nemá hledáček je docela zásadní nedostatek. To bych se musel podívat po vyšší řadě, ale to leda tak bazar, tolik peněz do toho dávat nechcu.
Zatím je to asi GX80 x A6000. Možná ještě G80 která má nějakou odolnost, ale už zas není moc kompaktní.
Pak časem dokoupím nějaký ty objektivy, podle potřeby, určitě bych mimo setovej chtěl zkusit nějakej s pevným ohniskem a nějakej slušnej rozumnej zoom s trochu delším ohniskem. A pak taky nějakej skladnej stativ (mám Velbon Sherpa R600 a ten je sice pevnej ale rozhodně ne skladnej) a to snad bude všechno :-)
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 2. 2018 14:53

Dolgor píše:Nic jsi nepochopil.

Neni potreba ;)

-- 26. 2. 2018 14:56 --

jirka mz píše:Se mě ten Fuji celkem i líbí, ale že nemá hledáček je docela zásadní nedostatek. To bych se musel podívat po vyšší řadě, ale to leda tak bazar, tolik peněz do toho dávat nechcu.
Zatím je to asi GX80 x A6000. Možná ještě G80 která má nějakou odolnost, ale už zas není moc kompaktní.
Pak časem dokoupím nějaký ty objektivy, podle potřeby, určitě bych mimo setovej chtěl zkusit nějakej s pevným ohniskem a nějakej slušnej rozumnej zoom s trochu delším ohniskem. A pak taky nějakej skladnej stativ (mám Velbon Sherpa R600 a ten je sice pevnej ale rozhodně ne skladnej) a to snad bude všechno :-)

Co se pevnych skel tyce, tak k A6000 mas celkem pekny vyber za rozumne penize.

Sigma ART - 19/30/60 2.8 ktere stoji kolem 4,5 tisice
Sigma Conterporary - 16mm 1.4 (cca 10,5-11 tisic), 30mm 1.4 (cca 8,5-9 tisic) a jeste ma vyjit tento mesic 50mm 1.4 (cena pravdepodobne 10 tisic)

Sony 50mm 1.8 (ma i optickou stabilizaci) za cca 7-7.5 tisic

Pak je tady plno manulanich skel od Samyang s dobrou optickou kvalitou za rozumne penize.

Panasonic at ti nekdo poradi kdo ma 4/3 co je dobre a za kolik.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 2. 2018 12:50

Devil007cz píše:Panasonic at ti nekdo poradi kdo ma 4/3 co je dobre a za kolik.
Všetky Sigmy, čo si vymenoval, sú aj na mFT systém ;-)

A ostatné objektívy sa neoplatí vymenovávať: každý si dokáže nájsť to čo potrebuje, nemusí sa obmedzovávať len na jeden-dva "motivačné" (pravdepodobne dotované), ktoré slúžia len na to, aby si neznalý zákazník vybral práve ich značku...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 2. 3. 2018 22:45

Dekuji za rady. Do obchodu jsem se ještě nedostal, snad příští týden. Tak se ještě zeptám na pár otázek.
Máte někdo vyzkoušeno jaký jsou reálný rozdíly v kvalitě fotek (videa) u GX80 a A6000? Myslím to jestli je velkej rozdíl mezi m 4/3 a APS-C při použití skla podobnejch parametrů? Například za dne nebo naopak za horšího světla, a nebo nějaký to noční foto, astrofoto...
A ještě se zeptám, nějaká galerie, že by se tam daly prohlídnout co ty foťáky umí a kde by byly informace k fotce (přistroj+sklo, ...)? Galerií je plno, ale s infem k fotce už moc ne.
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 3. 2018 09:07

jirka mz píše:Máte někdo vyzkoušeno jaký jsou reálný rozdíly v kvalitě fotek (videa) u GX80 a A6000? Myslím to jestli je velkej rozdíl mezi m 4/3 a APS-C při použití skla podobnejch parametrů?
Nemyslím si, že také niečo niekto niekto má:
- samotný Panasonic tu má len málokto (skôr by som povedal, že z bezzrkadloviek je tu najviac Olympusákov)
- takisto Sony .. keď už, tak skôr FF .. neviem či ešte niekto okrem Devil007cz má APS-C od Sony
- no a sklá podobných parametrov (mimo seťáku, ktorý je u Sony dosť kompromisný) proste neexistujú
(na Sony síce dostať kúpiť nejaké Zeiss-y, ale tie si asi len málokto kupuje)

No a porovnanie s ideálnymi sklami sú v porovnávačoch (napríklad imaging-resources, alebo dpreview).

Ono u APS-C je problém v tom, že proste parametricky a kvalitatívne podobné sklá by mali byť približne 2x objemnejšie/ťažšie ako na mFT (a proporcionálne tomu väčšie). A pritom pridaná hodnota je minimálna (je to len teoretických 0.7 EV, čo sa v praxi ľahko vykompenzuje stabilizáciou u pevných skiel, alebo kvalitatívne lepšími sklami .. alebo aj lepšie spracovanie v RAW, napríklad kvalitnejším procesorom v novšom modeli).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 3. 3. 2018 09:16

Este stale ta bavi sirit tie klamstva a hluposti ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 3. 2018 09:38

Ak chceš priamo porovnania reálnych foto a nie testerov, myslím že na prehliadačoch ako 500pcx (alebo iné? Opravte ma) a podobne je možnosť pozrieť foto podľa kombinácie foťáku a objektívu...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 3. 2018 09:40

Jirka

Asi je těžký srovnávat, protože to by člověk musel mít oba foťáky, což nedává moc smysl.

Tu GX80 mám a kvalita fotek, jak z setového 12-32 tak z jakéhokoli pevného skla od Oly nebo Pana je podle mě prostě více než dobrá.

Rozhodně Tě nebude omezovat a navíc je podle mě radost s ním fotit.

Foťák je malý a skladný, velmi pohotový, pokud přijmeš filozofii ostření dotykem (velmi dobře implementováno) a pokud ti vyhovuje výklopný display, tak je to opravdu dobrá a funkční sestava.

Ostrost seťáku je podle mě pozoruhodná (na tu cenu a velikost)

Amatérské příklady

https://drive.google.com/open?id=0B8snq ... 0dYMXMwSTA

https://drive.google.com/open?id=0B8snq ... nBkeXI5UjQ


Tu A6000 ti musí popsat někdo jiný, ale dobře si prověř ten seťák a taky jaký další pevný skla budou k tomuhke foťáku rozumně k dispozici
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 3. 2018 10:33

jirka mz píše:Dekuji za rady. Do obchodu jsem se ještě nedostal, snad příští týden. Tak se ještě zeptám na pár otázek.
Máte někdo vyzkoušeno jaký jsou reálný rozdíly v kvalitě fotek (videa) u GX80 a A6000? Myslím to jestli je velkej rozdíl mezi m 4/3 a APS-C při použití skla podobnejch parametrů? Například za dne nebo naopak za horšího světla, a nebo nějaký to noční foto, astrofoto...
A ještě se zeptám, nějaká galerie, že by se tam daly prohlídnout co ty foťáky umí a kde by byly informace k fotce (přistroj+sklo, ...)? Galerií je plno, ale s infem k fotce už moc ne.


Velky rozdiel to nebude. Ja osobne mam radsej skor velky snimac, hoci sam vlastnim Olympus. Rozdiel medzi APS-C je, ale nie je tak obrovsky aby to bol nevyhnutne rozhodujuci parameter. Pokial je ale vystup to najdolezitejsie a si schopny zohnat si k mFT patricne skla ktore by Ti na SONY chybali, siel by som kludne do Panasonicu. Pokial vies porovnatelne skla zohnat aj na SONY a nenabura Ti to rozpocet, zo SONY dostanes lepsi vystup.

Hlavne sa vyhybaj Gancovym radam :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 3. 2018 10:59

ANO Ganče, Panase tu fakt skoro nikdo nemá. Jen já, Davidof, Petr Luňák, a další o kterých vím a netroubí to do světa. Ty si tu realitu musíš přiohýbat u každé příležitosti. Běž se léčit cype.

-- 3. 3. 2018 11:01 --

Fidko ti to napsal přesně. Pro Panas je plus skvělá stabilizace a povedené skla, U SOny je plus velikost senzoru a mínus horší výběr kvalitních skel za rozumné prachy, za lepší prachy je fajn jít do a9 a odpovídajícího sklenářství :)
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 3. 3. 2018 18:12

Ten Pan. vypadá že bude s tím setovým 12-32 opravdu asi nejkompaktnější, navíc vypadá i ostatní skla jsou relativně kompaktní, a ceny taky nejsou zas tak strašný. Další plus bych viděl to ostření pomocí dotyku (i když nejsem vyloženě příznivce tak tady si myslím že ten dotyk má smysl). A taky s ovládáním Pan. už nějaký zkušenosti mám. ;-)
Ale ten Sony zatím nevyřazuju ze hry, uvidím na prodejně jakej z nich budu mít pocit. Tu A9ku tu asi ne, tam už je cena dost mimo :-)
A co něco od Olympusu, je tam něco o čem by mělo smysl omrknout v tý ceně kolem 15t?
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 3. 2018 19:03

Olympus EP-L něco.

Ten setový pancake je podle mě o něco méně ostrý, ale určitě použitelný a delší - 84 ekv. Začátek ale 28 ekv.
Pokud investuješ do automatické krytky (drahá), tak jde fotit jednou rukou (např. na kole), ale bez zoomu (pokud nemáš Paganiniho prsty abys dosáhl na ovládací kroužek). Tohle může být pro někoho zajímavé.

Ovládání - je jiné, než Panasonic, a když jsem ho měl, zdálo se mi méně šikovné.

Změna ostřícího bodu přes tlačítka, kompenzace expozice taky. Už bych foťák bez dvou koleček - clona a kompenzace expozice - nechtěl. Ale zvyknout si šlo.

Kvalita obrazu stejná jako Panasonic, objektivy jsou kompatibilní. Lepší na selfíčka :-) a budeš vypadat líp, protože se display vyklápí dolů ...

Stabilizace super jako u všech Olympusů.

Je hezčí a s tím pancake seťákem i menší.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků