Vyvolanie panoramatických fotiek

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oniiicek 22. 12. 2007 08:31

Ahojte!

Chcel by som sa Vás iba opýtať, kde si dávate vyvolať panoramatické fotografie. Ešte s tým nemám skúsenosti, tak chcelby som vedieť, lebo som zatiaľ nevidel ponuku kde by sa dali vovvolávať panoramatické fotografie.
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 24. 12. 2007 19:23

väčšina fotolabov udáva maximálnu šírku fotky, ktorú robia, takže dá sa orientovať podľa toho. Ak vieš, že potrebuješ vyšší pomer strán, tak si musíš vybrať iný lab, pretože by Ti odstrihli časť záberu.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod digiarena 3. 4. 2008 18:38

Protože Schlecker (bývalá Droxi) sběrna digitálních fotografií nabízela (a zatím stále nabízí) zpracování panoramatických fotografií až do délky 45 cm, rozhodl jsem se u nich objednat znovu snímky, které jiná fotolaboratoř zpracovala zcela nevhodně (pojem "volná délka" při zachování výšky fotografie vyřešili u Happy Fota zcela opačně: přidali na výšku podélné bílé pruhy nahoře a dole, naopak zachovali délku 15cm). U Droxi sběrny dříve zpracovávali dlouhé snímky skutečně podle toho jak slibovali: při konstantní výšce 10 cm udělali fotku dlouhou podle poměru stran. Proto jsem se rozhodl je u nich objednat, a přestože jde již o jinou firmu, na internetu v nápovědě i v ceníku vše vypadalo (a to této doby stále vypadá) v pořádku (viz níže). Bohužel zpracování dopadlo podobně jako u Happy Fota. Několikrát jsem jim psal dotazy na adresy „foto@droxi.cz“ a „foto@cz.schlecker.net“, ale vůbec se neobtěžovali jakkoli odpovědět. Zaslal jsem tedy reklamaci mé zakázky ve sběrném sáčku přes prodejnu, ale fotolaboratoř ji zaslala zpět jako neoprávněnou, že prý požadovaný formát firma Schlecker nemá v nabídce! Přitom na jejich internetových stránkách stále uvádějí původní nabídku. Proto jsem jim tedy poslal stížnost faxem s popisem problému a kontaktem na č.283 088 777. Opět dlouhodobě žádná reakce. NAPROSTO ŽÁDNÝ ZÁJEM ODPOVĚDĚT SVÝM ZÁKAZNÍKŮM NA DOTAZY ČI STÍŽNOSTI, natož splnit své sliby uveřejněné v online nápovědě a v ceníku. Doporučuji raději využít služeb jiných sběren, které alespoň jsou v případě problémů ochotny komunikovat se zákazníkem.
digiarena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smolinko 4. 4. 2008 06:51

ja mam velmi dobre skusenosti v prahe s firmou http://www.lightq.cz, ked som im osobne zaniesol aj na mediu fotka bola prakticky na pockanie a bez priplatku, normalne panoramaticka, tak ako som doniesol. Na format A3, netrapilo ich aka je sirka to robili automaticky, bolo treba zadat iba dlzku. vedeli tlacit aj na vacsi format...
Na slovensku tlacim u http://www.cd-foto.sk, nakolko to mam v mieste kde byvam, len on ma obmedzene panoramy na pevny pomer, ak sa donesu v tomto pomere tlaci kvalitne a rychlo, asi do hodiny.
Smolinko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod matus141 5. 1. 2009 15:34

Nazdar! ja by som chcel vytlacit fotku, ale dost velku.... je to orezana fotka na format panoramy... teda riadne siroka :D no a chcel by som rozmer na sirku aspon 60cm... vedel by mi niekto poradit? najlepsie ak by to bolo v BA alebo BB, ZV... diky moc ;-)
matus141
Návštěvník

Odeslat příspěvekod machacek.jan 5. 1. 2009 17:35

No já si nechal tisknout panorama 135x30 cm ve firmě co různě dělá kopie, kalendáře a tak a nabízejí i velkoformátový tisk na různé materiály (fotopapir mat i lesk a pak i plátno a dálší). a rovnou jsem si to nechal rámovat,laminovat a podlepit a výsledek perfektní no. Takže bych se koukl po něčem takovym.
Canon EOS 450D + BG-E5 + 18-55/3,5-5,6 IS + 55-250/4-5,6 IS + polarizační filtr B+W + brašna Lowepro Nova 160 AW + stativ Velbon Sherpa 803R
http://www.janmachacek.own.cz
machacek.jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hayes11 17. 9. 2009 16:28

teiz by ma zaujmalo ktora firma na slovensku, najlepsie okolie Ziliny alebo Martina vvie tlacit naozaj pekne a velke panoramaticke fotky...? rozmer no na dlzku spokojne cez 100cm, rozmer takej panoramatickej fotky mam 4978x1000,
popriapde tlacenie fotiek alebo skor plagatov aj na A1 eda neviem ci zo 6Mpi dostname taku velku fotku ale ak sa da bolo by fajn....
hayes11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 17. 9. 2009 18:12

Běž do elektry a dej si na 108 cm LCD FullHD televizoru dobré značky (Philips, Sony a pod) ukázat nějakou předváděčku ve vysokém rozlišení. Já takhle viděl záběry ledovců a lesů (asi z Kanady?) a byla to nádhera. Doma mi pak došlo, že to jsou pouhé dva megapixely...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lennyl 17. 9. 2009 20:57

ja som riesil tlac panoramy inak...Fuji v Carrefoure na Panonskej v Petrzalke...30 x 45 - 5.94euro...orez zbytku vrchu a spodku som si urobil doma...dostal som tym padom fyzicky vacsiu fotku,ako ponukany rozmer pre panoramy 13 x 45,do ktoreho by som sa aj tak nikdy presne nevosiel...doma som si v editore pripravil prazdnu fotku v pomere 4:3,vlozil do nej moju panoramu tak,aby ostal este technicky centimeter na kazdej strane (lavej aj pravej),doniesol do fotolabu TIFF subory a za hodku som mal vytlacene 4panoramy...sranda bola,ze pri jednej panorame im zamrzlo PC,ten TIFF mal cez 300MB :-)
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hayes11 18. 9. 2009 08:06

aha, skusim to aj ja tak,
hayes11
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků