ČB tisk na Pixmě

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod durandal 5. 12. 2007 07:56

Ahojte všichni, mám jeden dotaz, chci tisknout A4 fotky černobíle. Zjistil jsem, že Pixmy to dělaji tak, že černou vezmou ze speciální kartridže (černé) a šedé polotóny vytiskne pomocí kombinace barevných kartridží.

Někde jsem viděl zmínku o tom, že je možné sehnat ICC profil pro tiskárnu, která využije pouze černé kártridže pro všechno. Co myslíte, je to možné, případně, lze někde tento profil sehnat? Nebo jake mám jiné možnosti při ČB tisku na Pixmě?

Děkuji všem za připadnou radu a přeji hezky den...
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 5. 12. 2007 16:18

Dobrý den,

chtěl bych jenom upozornit, že tisk pouze z černé cartridge bude mít pravděpodobně špatné polotóny, bude dost možná i hodně posterizovat. Taky bude tisk dost rozbitý, protože tiskárna bude do světlých tónů dávat méně barvy, ovšem velikost tiskové kapky má jisté omezení, takže je bude prostě dávat daleko od sebe. Dle mého názoru nebudete s výsledkem spokojen. Tisk polotónů z barev CMY a svůj důvod. Ani tiskárna se třemi odstíny černé v odstupňovaných intenzitách nezvládá černobílé foto tiskem bez použití CMY.
MB Gigabyte K8NF9-Ultra, AMD A64 3000+, 1024 MB RAM DDR 400 MHz, GF 6600GT256MBDDR3, HDD WD 1600JS, Monitor Samsung SyncMaster 740B, case Arctic Cooling Silentium T2, zdroj Seasonic 350W...+ Olympus E-500 (Zuiko 1445, 4015, FL-36) samá kvalita ;),
dj.mirRa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků