FoshFoto Brno - co na něj říkáte?

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod activer 7. 10. 2005 16:22

Vim ze je to trosku drazsi lab, ale fotky mi po spravny kalibraci monitoru prijdou fajn (i kdyz lehounce tahnou k cervene). Hlavne jsem nevyzkousel moc jinych fotolabu (tak 2 a vzdycky to byla katastrofa) takze nevim jestli nahodou o neco neprichazim ;)
Jake mate zkusenosti s timhle, a s ostatnima brnenskyma sbernama?
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod randolf 9. 10. 2005 09:43

Situace 1: Prisel jsem se zeptat na ceny nekterych objektivu - "No tady ten je moc drahy, nevim ted kolik, tohle nema cenu kupovat, a vubec, proc jste si nekoupil radsi nejaky kompakt?" Pozn: ja se o zadne maximalni cene ani nezminil.

Situace 2: Objednavka Nikkor 1.4 50mm - "No my ani nevime, jestli to vubec nekdy prijde, ale muzete nam tu nechat zalohu a my vam kdyztak zavolame, az to prijde, ale drive nez za 3 mesice to nebude."

Situace 3: Filtr Cokin 121 S + drzak + redukce - "Ja bych to ale chtel koupit dohromady, potrebuju to dnes" "No my tady ted mame redukci a filtr, ale ten drzak ne, leda ze bych vam ho vytahl z jineho filtru." "No tak mi ho teda vytahnete z jineho filtru, mne je to jedno." ... 2 minuty, kdy jsem vybiral mezi P121F a P121S (pomaly a rychly prechod) ... "No tak ja si vezmu ten P121S" "OK..ja to zabalim" .. bali to ... "Vite, ja bych vam o z toho jineho filtru ten drzak vytahl, ale to bych tamten uz neprodal, tak se nezlobte, ale ja to nemuzu udelat, ale muzete si skocit na nasi pobocku na Antoninskou, tam ho maji na sklade." "No ja jsem sice rikal, ze to vezmu jenom dohromady, ale dobre, mam jeste 40 minut, tak ja si tam skocim." Zaplatil jsem a sel. Antoninska: "Dobry den, mne tady poslali z Ceske, ze pry tady mate ... atd." "No to je mi lito, ale ja tady na velikost P zadny drzak ted nemam." "No a proc mne tady posilali, ze ho mate na sklade?" "No to ja nevim, oni s nama nic nemaji spolecneho a nemuzou vedet, co mame na sklade."
O par hodin pozdeji, doma: Vytahnu filtr, v krabicce od 121S je 121F.
randolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubista 9. 10. 2005 11:13

Dobrý den,

co se týká fotek (běžné 9x13) ze samoobslužného minilabu, tam jsem s fosh foto na české vedle Avionu celkem spokojen. Co mě ale maximálně štve, je krajní neochota a přezíravý přístup k zákazníkům. Jednou jsem tam kupoval pro školu Canon Power Shot A85 a ani mě nechtěli nechat vyzkoušet ofotit dvojstránku novin (potřebovali jsme to na práci do archívu a na vědecké účely). Jejich přístup k zákazníkovi je plný uspěchanosti, nervozity a trochu špatně skrývané povýšenosti. A to stejnou zkušenost udělala nezávislě na mě moje máma plus někteří další. Web fosh.cz je ovšem vynikající, ten mohu jen doporučit. S personálem na prodejně mám ovšem velmi špatné zkušenosti. Jaký názor mají ostatní čtenáři? Děkuji.
kubista

Odeslat příspěvekod activer 10. 10. 2005 11:21

randalfe..heh, docela dost sila, co pises :)
abych rekl pravdu, s tamnim personalem mam zkusenosti dost podobny.. ale timhle tematem jsem chtel spis pozjistovat co si myslite o kvalite jejichfotek.. Tisknu tam vetsinou formaty 20x30 a libi se mi, a tyhle formaty jsem v zadnym jinym labu v brne nezkousel.. Mozna je to teda tim ze jsem liny - fosh.cz mi umozni poslat foto z domu a za den az dva ji mit k vyzvednuti, coz mi maximalne vyhovuje. Ale zas ta cena... :-/
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod basti 11. 10. 2005 13:27

No já mám s tamním personálem zkušenosti dost mizerné. Když se mi slečna snaží asertivně vysvětlit, že blivajz na zvětšenině byla špína na objektivu, kdy použitý fotoaparát byl analogový kompakt s minimálním zaostřením od 70cm...

Podání barev jak kdy, cena vzhledem ke kvalitě otřes, ve výsledku jeden kompletně škráblý negativ, z jednoho filmu kompletně zprzněné fotky, o šahání prstama přímo na negativ ani nemluvě...

Další obstojné laby jsou Osso na Milady Horákové (Fuji), Konica na Mendláku nebo Kodak na Kozí. S Kodakem na kozí mám naopak zkušenosti velmi dobré, dělají i formát 30x45, obsluha vstřícná
basti

Odeslat příspěvekod activer 13. 10. 2005 19:06

grrrr
hm tak ted jsem si domu odtama prinesl jedno foto a koukam ze primo uprostred jsou zataveny dva otisky... tsss...
priste jdu do kodaku
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zacatecnik 18. 10. 2005 10:00

Ja jsem tam byl vcera a ptal jsem se ohledne fotaku na Panasonic Lumix DMC-FZ30 a chtel jsem vyzkouset co opravdu umi a on mi pak nakonec rekl,ze ma vybitou baterii na fotaku a pro me coz mi bylo divne,kdyz nechava fotak na vylohu s baterii,je to nemozne a pak nakonec jsem se ho ptal jaka pamet se tam dava a on mi rekl ze to je CF I a CF II,coz pro me byli smesne,vzdy se dava pamet SD.Uz vickrat tam nepujdu.
zacatecnik


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků