Letní akce digilabů: Kde nejlevněji a nejlépe?

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrášek 14. 8. 2005 08:23

Mám haldu digitálních fotek z dovolené a chci je dostat na papír. Který digilab je podle vás v současné době nejlepší, který má nejvýhodnější letní akci?

Jde mi o cenu, ale kvalita je samozřejmě taky důležitá. Hledejme tedy kompromis.

Díky
Ondrášek

Odeslat příspěvekod Fred(smazano) 14. 8. 2005 18:50

Ja mam dobrew skusenost s Fotolabem (http://www.fotolab.cz) - pokud toho budes mit nad 100 kousku tak 10x15 za 2,90,- Kc
Siemens S6 Power => Siemens C35i => Siemens MT50 + Siemens CX70
Fred(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael B. 15. 8. 2005 18:52

Fred píše:Ja mam dobrew skusenost s Fotolabem (http://www.fotolab.cz) - pokud toho budes mit nad 100 kousku tak 10x15 za 2,90,- Kc


Podle informací z jejich stránek to je až od 200 a více kusů za 2,90 a s 0,- manipulačním poplatkem.

Info tady.
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 15. 8. 2005 19:00

Nejlevnější to mám doma. :mrgreen:
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael B. 15. 8. 2005 19:29

No já ti nevím.
Když spočítám náklady na fotopapír a na inkoust a přidám k tomu i cenu tiskárny... :)
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Killkenny 15. 8. 2005 19:31

Tady maji taky akci: 10x15 cm jen za 2,95 Kč!
http://www.happyfoto.cz/akce/default.asp
Killkenny

Odeslat příspěvekod manzesman 16. 8. 2005 05:56

Ja uz delsi dobu vyuzivam s uspechem sluzeb Fotostaru. Maji foto 10x15 za 2,90 a pri poctu nad 50 ks se neplati manipulacni poplatek, ktery jinak dela 39,- Kc. Zminene Happyfoto jsem jednou prubnul a uz nechci. Na nekolika fotkach se zrejme snazili odstranit efekt cervenych oci (pritom tam zadne nebyly, jelikoz jsem to udelal sam) a stalo se, ze jedno oko bylo cerne a druhe normalni. Taky asi u 3 fotek byly barvy ujete do ruzova. Fotolab dela taky pekne fotky, ale jelikoz maji foto za 2,90 az od 200 ks, tak ho nepouzivam. Nad 200 ks jsem delal jen jednou. Jejich sberna se mi ale libi vic nez u fotostaru. Takze asi tak. :wink:
manzesman

Odeslat příspěvekod aCIDfire 16. 8. 2005 15:20

No nevim nevim,driv jsem si nechaval delat fotky u fotostaru,do ty doby nez me jeden profi fotograf na workshopu doporucil fotoskodu. Fotostar tu VSICHNI chvalite,neni spatnej,ale podivejte se na ty fotky pozorne a zeptejte se:"Nejsou ty barvicky nejaky moc zivy a neprirozeny?"Ze vam z toho vyleze odpoved ano je celkem jasna jako u jinych fotolabu. Rikam to proto,ze jsem vyzkousel na nekolika stejnych fotkach porovnat fotoskodu a fotostar,schvalne kde by to bylo poznat -pletovka, lan cervenejch a zlutejch kytek,trava,atd..u fotostaru mi prisly ty barvy neprirozene "syty" oproti skutecnosti,clovek si toho na prvni pohled nevsimne. For u fotoskody je v tom,ze na rozdil od ostatnich fotolabu pouziva chemickou metodu vyvolavani fotek na pristrojich Noritsu,takze max.kvalita je zarucena. Zkuste si tam par fotek udelat a budete prekvapeni vyslednou kvalitou a hlavne prirozenosti barev. Pokud vam zalezi na max.kvalite,tak jedine fotoskoda,sice je to trochu drazsi (10x15 pres net za 7Kc,kdyz to tam jen donesete tak o kacku vic),neplatite zadnej manipul.poplatek,muzete si treba nechat udelat jen jednu fotku,na poctu nezalezi. viz.fotoskoda.cz sekce eFoto.
aCIDfire

Odeslat příspěvekod Jirkaaa 16. 8. 2005 17:26

No já nevím, FotoŠkoda a ještě někteří další byli ti, kteří mě donutili už raději nezkoušet hledat laby a raději si pořídít tiskárnu.
Právě podání pleťovky a celkový posun barev byly toho příčinou.
Když jsem dal udělat fotky ze stejného prostředí, ještě to šlo,
jakmile to ale bylo pomíchané - den, s bleskem atd. - byla to katastrofa. Jakoby nastavení provedli na pár prvních fotek a zbytek
udělali podle nich.
Pokud pominu cenu tiskárny, mám takto fotky levněji (v provnání např. se Škodou) a co se týká výsledku i kvalitněji.
S trvanlivostí to samozřejmě bude horší, ale jsou uložené
ještě v digit.podobě na CD nebo DVD, i když to také není úplně stopro.
Jirkaaa

Odeslat příspěvekod Fred(smazano) 16. 8. 2005 18:55

Michael B. píše:Podle informací z jejich stránek to je až od 200 a více kusů za 2,90 a s 0,- manipulačním poplatkem.

Info
url=http://www.fotostar.cz/produkty-a-sluzby/cenik-fotosluzeb/digitalni-fotografie-ve-fotosbernach/?albumid=92a4fc7024a7277286b0f4c9e5dab8b9]tady[/url].

Psal jsem http://www.fotolab.cz!!! nad 100 kusu 2,90,- (pri on-line obednavce, nebo pres off-line klienta) manipulacni poplatek neni zadny vyzvednete si je na nejblizsi zberne Fotolab a je to tam uz druhy den odpoledne!!! - uz jsem si je nekolikrat obednaval tak vim...
Siemens S6 Power => Siemens C35i => Siemens MT50 + Siemens CX70
Fred(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzaova 16. 8. 2005 19:34

Zkuste se pochlubit se svou konfigurací, případně provozními náklady.
honzaova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aCIDfire 16. 8. 2005 22:34

nerekl bych ze delaji nastaveni podle prvnich kousku,spis kdyz nekdo doda fotky "presvetleny" ci opak ,zrovna dneska jsem si byl asi pro 20 kousku,kde byla priroda za denniho svetla,zvirata(kozy-sama bila barva)a pak asi 7 zaberu z jeskyne za umelyho osvetleni bez flashe a vsechny az na jednu (kterou jsem presvetlil v PC moc,takze je kus jeskyne misto cerny do fialova)vysly super a hlavne obrazova kvalita opakovanych zakazek je srovnatelna.Jednou se mi stalo,ze byla akorat jedna fotka vic orizla nez v dodanem souboru(mel jsem "bez orezu"),ale jinak v pohode,to treba fotostar to bylo divocejsi,tam mi dost fotek zprasil asi ten pristroj,ze to netrefili primo na rozmer papiru a treba kus spodku fotky bylo uriznuto(nohy). Samozrejme orez si delam sam,proto me to rozcililo.
aCIDfire
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aCIDfire 16. 8. 2005 22:43

podle me je s tim vic srani ,nemam sice fototiskarnu jen obyc HP930,ale ta treba tiskne vic do tmava,coz samozrejme neni problem nastavit. Navic si ty fotky musis sam vystrihovat,teda pokad nemas plotter.V neposledni rade mi neprijde ze bys to mel levnejsi,teda pokud nepouzivas nakej "suntovej"(rozumej gramaz)fotopapir,pac co jsem se dival tak pouzitelny 240g/m2 ci spise 300g/m2 jsou drahy jako prase a barevny naplne do tiskarem taky krome refillu,ktery nemusej mit stalou kvalitu,navic kdyz uz tak bych si asi poridil nakyho poradnyho Epsona s 8 zasobnikama barev,aby to pak nebylo tak drahy menit treba celou cervenou napln. Mel jsem moznost tisknout na Veletrhu digit.fotografie poradanem IDIFem na nakym Epsonu asi za 60 klacku sice na matt papir,ale fotky super,pak tam byli naky o dost levnejsi tiskarny mensi asi kolem 7-10tisic a z toho lezli spis parodie na fotky.
aCIDfire
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirkaaa 16. 8. 2005 23:56

Ale pánové, já to nikomu neberu. Kdo si nechce s tím hrát nebo
nechce investovat a má vyzkoušený Lab a je s ním spokojen, proč
ne?
Mám obyč. Canon Pixmu IP5000, foťák 8 MPx a refilly nepoužívám.
Jedna barva cca za Kč 230,-, papír Canon (je drahý), Epson - 10x15 za 2,20, 13x18 asi za 2,60 a Foma A4 za 8,80.
Přímé porovnání fotky z Labu a z tiskárny je jednoznačné: lepší prokreslení detailů, konečně mám zelenou jakou chci atd.
Navíc mi vyhovuje, že opět jako dřív od stisknutí spouště až po
vyvolání mám vše pod kontrolou, což má pro mne větší význam než
s kalkulačkou v ruce zjišťovat, jestli mě náhodou jedna fotka nestojí o něco víc než z Labu.
P.S. Mám starého Packarda a tisk s PhotoRet u něj a s Pixmou se vůbec nedá srovnávat. Vývoj šel hodně kupředu. Tu Pixmu jsem si pořizoval s nedůvěrou a myslel jsem si, že všichni přehánějí.
Nepřeháněli.
Jirkaaa

Odeslat příspěvekod Michael B. 17. 8. 2005 13:40

Psal jsem http://www.fotolab.cz!!! nad 100 kusu 2,90,-


Oops! Omlouvám se, to je to automatické doplňování adresy :)

Já Fotolab nepoužívám, párkrát jsem dal něco do FotoStaru, jinak si fotky tisknu sám u známýho v DTP studiu - jedná se stejně jen o několik kusů za rok, takže žádný problém 8)
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků