Kde si KVALITNĚ v Praze naskenovat film?

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod davek183 14. 12. 2017 00:59

Zdravím, omlouvám se jestli píšu do špatné kategorie, každopádně.
Před nějakou dobou jsem začal fotit na film, a posledně jsem si byl skenovat jeden stejný film ve dvou obchodech (fotoškoda, megapixel), a u obou jsem dostal otřesné výsledky. U jednoho je očividná ''pixelizace'', jakoby rozlišení bylo dvakrát tak menší, a u druhého je zase strašný šum. Ne filmové zrno, ale barevný, digitální šum. Do jednoho obchodu jsem dokonce psal, a pak jim to vysvětloval v jejich studiu, a vůbec mi to nevěřili. Utratil jsem skoro 600 a všechno je v zásadě nepoužitelné, jedno horší než druhé...

Poradí mi tedy někdo nějaký obchod kde jsou schopní lidé a kde to naskenují bez problémů? Děkuji.
davek183
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 7. 1. 2020 09:57

Škoda mě překvapuje, já jsem s nimi měl dobré zkušenosti, ale ok.
V Praze relativně solidně fungoval analogue.cz, ale jestli ještě existují to nevím.


A pokud si nechceš kupovat vlastní scanner a nepotřebuješ scanovat stovky snímků, tak je celkem oblíbená DIY metoda přefotit to digitálním foťákem s makroobjektivem. Pokud nemáš makrosáňky, dá se jejich ekvivalent jednoduše postavit z merkuru. Podsvícení filmu pak zajistí mobil nebo tablet. S trochou snahy jsou výsledky výrazně lepší než levných scannerů.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 5. 3. 2020 10:20

pike01 píše:A pokud si nechceš kupovat vlastní scanner a nepotřebuješ scanovat stovky snímků, tak je celkem oblíbená DIY metoda přefotit to digitálním foťákem s makroobjektivem. Pokud nemáš makrosáňky, dá se jejich ekvivalent jednoduše postavit z merkuru. Podsvícení filmu pak zajistí mobil nebo tablet. S trochou snahy jsou výsledky výrazně lepší než levných scannerů.


Nevíš existuje nějaká jednoduchá apka, která jen rozsvítí doběla displej mobilu/tabletu a nechá jej svítit, aby to fungovalo jako podsvícení? Chtěl bych tak na tabletu fotit stařičké skleněné desky po dědovi.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 5. 3. 2020 22:52

A nestačil by rozsvícený monitor?
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 6. 3. 2020 08:28

Ne, na ten by se špatně pokládaly ty skleněné desky. Navíc je příliš neforemný na manipulaci.
Představa je ta, že na zem položím svítící tablet na něj negativ na skleněné desce a shora to fotím ze stativu.
Původně jsem to viděl s nějakou prosvětlovací fotografickou deskou, ale tu nemám, zatímco tablet ano.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 3. 2020 08:32

No a co udělat v malování apod prostě jenom bílej obrázek, uložit a na tabletu v nějakým prohlížeči otevřít ve full screen ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 6. 3. 2020 08:43

Jo, to by šlo jako nouzovka. Bohužel se ten tablet po chvilce stmívá a doufal jsem, že právě tento efekt by ta apka vypnula.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 3. 2020 08:51

To by mělo jít vypnout, ne ?
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 6. 3. 2020 09:00

Zkusím, ale raději bych tu apku. Takto hrozí, že si rozdrbu tablet a nejsou zrovna z těch co by si liboval v úpravách a nastaveních. Navíc je to Apple ten jejich svět je mi cizí.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Něco jsem našel. Jmenuje se to LightBox Extra na iPhonu. Později vyzkouším.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník


Odeslat příspěvekod Davidof 6. 3. 2020 19:44

Na IPadu je to jednoduchý

Nastavení/ Zobrazení a jas/ Uzamčení / Nikdy

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků