Tisk na plátno dlhá strana 1m

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 11. 2016 18:15

Dávnejšie som pre známych robil nejaké foto a teraz sa rozhodli tlačiť foto na plátno..
ale rozmery mám len 3200x2133 a keď to zadávala na tlač tak jej napísalo slabá kvalita..
na plátne o rezmere 1m to bude vidno? alebo to bude sračiť..
ak nie, dá sa s tým jpegom dačo robiť??
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 3. 11. 2016 20:31

nedá, musíš stát dál od plátna
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 11. 2016 20:49

hmm..
tak je to v ....
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 3. 11. 2016 20:51

Tak dá se to i upsamplovat nějakým vhodným algoritmem, samozřejmě je to kompromis. Zkus si to třeba v LR vyexportovat v nějakým vyšším rozlišení + output sharpening a koukni na to 1/1. Jinak bych to prubnul i v téhle velikosti, nemusí to být tak hrozný.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 3. 11. 2016 21:41

Známé udělej upsample, ona bude spokojená, že jí to nic nenapíše, na tisku pozná houbelec a na plátně dvojnásob.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 11. 2016 21:57

hmm skúsil som a nepáčilo sa mi to..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 11. 2016 22:26

Ta fotka v tom rozliseni co si sem vlozil vypada perfektne ostra, hadam, ze ten 6Mpix original bude ok. V tom pripade tisk na 1m platno bude naprosto v pohode. Platno obecne technicke nedokonalosti uspesne maskuje, mam to nekolikrat overeno. Ted jsem zrovna kamaradce tiskl fotku, ktera ma pri prohlizeni 1 ku 1 fakt bidnou kresbu, protoze to bylo focene APSC na f18 a jeste brutal vytazene stiny (= sum). Fakt jsem cekal prusvih, ale ma to na platne o sirce 120cm a kdyz na to koukam ze dvou a vice metru, tak je to uplne v pohode kvalita a kamaradka je vylozene nadsena, tak moc, ze si vyzadala na fotku muj autogram :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 4. 11. 2016 00:35

Taky myslím, když tak zvětšit přes nějaký fraktál.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 11. 2016 07:56

Súhlas s predrečníkmi :-)
Plátno znesie dosť veľa, mierne zväčšenie by nemalo byť na škodu, určite skúsiť viac variant a vybrať tú najlepšiu, samozrejme to neprepísknuť.
Ono sa metrové plátno fakt nedá pozerať zblízka, to chce odstup.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 11. 2016 12:13

Na rovinu, když si stoupnu 10m od plátna, můžu tisknout i zmenšího zdroje, ale je to tento případ? V obýváku bude pozorovací vzdálenost 2m v lepším případě. Platno tomu pomůže, to je fakt. Lepší zdroj ale asi nemáš, takže pokud tam není červený ksichtík ale třeba jenom žlutý, zkusil bych to. Přinejhorším jen vyhodíš pár eur :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 4. 11. 2016 15:36

dík za reakcie..
poslal som jej aj zväčšenú verziu nech si vyberie s tvrdením že sa to na kvalite na plátne neprejaví... sám som zvedavý ako to dopadne :-)
dám potom vedieť..
ešte raz dík za reakcie..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 4. 11. 2016 15:54

No já bych řekl, že na tyhle věci je potřeba jít víc od lesa. My tady můžeme hodiny polemizovat o tom jak se na tisku projeví upscaling, ale já bych si vsadil na to, že 'normální lidi' bez přímého porovnání nepocítí žádný rozdíl v kvalitě proti tomu kdyby to rozlišení bylo nativní.

Pokud řekneš, že posíláš ve větším rozlišení a je to dostatečné na tisk, tak známí budou mít radost, 'že to mají lepší' a 'postarali se o to, aby to bylo kvalitní' a bude jím to dělat radost. Budou říkat jak jim to Dudisko dobře vyfotil a nechali si to kvalitně vytisknout. A o tom to podle mě je.

Kdyby to byli lidi, kteří tomu hoví tak se tě na takové věci ani neptají.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 4. 11. 2016 17:01

asi jo..
snáď to bude fajn
Obrázek
DUDISKO
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků