Epson L800, problémy při tisku

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomkuklik 23. 6. 2014 13:14

No ona asi není primárně určena na tisk čb fotek. Ty tisknu u kamaráda na nějaké epsonce A2 s 3 černými inkousty a to je úplně jiná liga. Ale s L800 na domácí tisk jsem nadmíru spokojen. Teď má epson přijít s A3 alá L800 tak jsem zvědav.
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lola25 9. 7. 2014 20:51

jenom bych si dovolila myslet, že každá sebelepší tiskárna je určena k tisku čb. Pro kvalitnější tisk čb fotek bych jednoznačně volila tuhle tiskárnu. je však nutno uvést všechny nastavení do režimu čb. Co se epsonu týče tak já se celkem těším na jejich LED. Větší objem fotek si tisknu tady.
lola25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raven007 10. 7. 2014 09:18

lola25:
Tak nejak nevim co jsi nam chtela rici. Zkus to nejak srozumitelne. Co je LED od Epsonu??

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 10. 7. 2014 11:04

Lola25 je jen reklamní trol a o L800 ví prd.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lola25 10. 7. 2014 11:58

800 používáme většinou k tisku prezentačních foto brožur prací mého manžela architekta. Jednoznačně 250 gsm papír.
Kalibrační zařízení používáme OneEye. Vždy jej kalibrujeme na sRGB profil s pomocí PitStop. Když však chci tisknout čb pak se to v tomhle profilu nedá.
Když chci tisknout čb pak musím dát nastavení advanced čb foto na barevní liště a pak v nastavení tiskárny čb nastavení plus jse si udělala tónovací profil v PitStopu.
Je důležité mít kalibrovaný monitor aby se pak dalo dosáhnout lepší vyladění tónování.
lola25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tor47h 23. 7. 2014 22:02

Tak jsem si půjčil sondu Spyder Print, že si zkusím svoji Epsonku L800 zkalibrovat. Byla příležitost, tak jsem si chtěl udělat ICM na používané papíry (Rayfilm prof.), ale ouha - ať dělám co dělám, tak je výstup tmavý jak noční krajina (ale focená je ve dne :-|). Zkusil jsem už všechno, jasové korekce přímo v profilu s dodaným SW a úplně bez efektu. Zoner, Photokrám, Gimp, kolorimetrický převod, perceptuální - všechno je tmavé. Přitom softproof náhled jakoby posouvá barvy k většímu jasu, ale tiskárna to ignoruje. Hledal jsem, četl vše možné a nic kloudného ...
Jen upřesním: monitor pravidelně kalibruju vlastní sondou (Spyder Elite), korekce barev v tiskárně je vypnutá a je řízená aplikací, tisk dosud spokojenost s menšími korekcemi v nastavení tiskárny (doteď řídila tiskárna) - ty jsem právě chtěl odstranit vlastním profilem.
Napadá někoho něco ??? Potřeboval bych nakopnout 8-S
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ady_h 25. 7. 2014 12:26

nemas pri tlaci z PS niekde nieco zle odfaknute?

tiez som s tym laboroval, mam vsetko do datacolor spyder aj print, papiere pouzivam Tecco.de ,vsetky mozne gramaze aj typy a musim si zaklopat vsetko je ok.

mal som problemy,ze som nemal dobre nastavene veci ked som tlacil z PS, kompenzacia cierneho bodu a tam tie nejake veci.
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mfly 8. 4. 2015 17:12

Zdravím,
mám stejný problém..... čb fotky do zelena. Nejlepší výsledků dosahuju s papíry Peach photo glossy paper....čb podání je relativně věrné, ovšem jinak to jsou děsné papíry. Používám je na letáčky a vizitky. jak tu někdo uváděl papíry print line.... fakt to funguje? Při jakém nastavení tiskárny? Já teď zkoušel Print line Professional RC Glossy photo paper a výsledek něco mezi papíry Epson a Peach....celkem čb, ale nádechy zelené tam vidět jdou jasně. Psal jsem i do Epson servisu...tam mi bylo sděleno že tiskárnu vyčistit dle návodu a pokud nepomůže, tak je nutný servisní zásah. Tak buď Epson vyrábí nekalibrované zmetky nebo je chyba v barevných profilech....
mfly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 8. 4. 2015 17:49

mfly:

Mě zase poradili, ať si pořádně vyčistím hlavu. Když jsem mu řekl, že jsem to zrovna udělal tak že prej musím znova. Prostě odfakujou tě nějakým blábolem a hotovo.

Joooooo Epson jsem koupil naposled, tuhle značku si přidávám na seznam firem od kterých už nic nikdy nekoupím!
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 8. 4. 2015 18:48

ked davate tlacit CB fotky tak mate zafajknute aby pouzival len ciernu farbu alebo idete na vsetky farby s tym,ze z toho ma byt CB fotka?

ono cakat od (neskalibrovanej) tlaciarne za cca 300Eur co 6 farbami aby dala verbu CB fotku je dost .... maju s tym problem drahsie tlaciarne roznych vyrobcov kde su extra dalsie farby len kvoli ciernobielej fotke

ja na CB u L800 pouzivam len aby robil s ciernou farbou a papiere http://www.tecco.de a vsetko je ok, len sa je treba na zaciatku pohrat s jasom a kontrastom v ovladacom paneli pri tlaci.
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 8. 4. 2015 19:06

A kde se dají objednat tyhle papíry? Myslím u nás. Dík. :-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raven007 8. 4. 2015 19:53

No, myslim, ze primarne nebude problem v papirech. Zasadni vec je kalibrace.
Nemam sice L800 anebrz L1800. Dal jsem si tu praci a provedl kalibraci na vsechny druhy papiru co doma mam a BW fotka je stale tak nejak BW. Postupne vastrilim vsechny ruzne papiry a zustanu jen u dvou typu. Svetak a A4 papiry od Lidlu (velka spokojenost za ty prachy...) a A3+ Epson Glossy Premium.
Jo a kalibruji ryze amaterskym hardwarem - Syder 3 Print.

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod djaak 25. 5. 2015 01:39

Zdravím, nemá někdo vytvořený profil pro l800 a papíry Peach Glossy 240g a byl by ho ochoten poskytnout?
Samsung Galaxy Nexus
djaak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martanek88 27. 12. 2015 21:35

kalibrace pomuze take mi to delalo a ted je vse v poradku pouzivam normalne repasovane tonery a zadny problem nemam :)
Martanek88
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků