Epson L800, problémy při tisku

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod snopa 22. 6. 2014 08:36

Zdravím
chci se zeptat, zda má někdo ze zdejších zkušenosti s tiskem na této Epsonce.

Mám s ní jeden problém, při tisku černobílých snímků mě v tmavších odstínech táhne do zelena.
Nikde na netu jsem se nedočetl, že by někdo na tento problém upozorňoval. Používám origo papír Epson premium glossy, náplně též origo dodávané s tiskárnou.

Tak kde je problém ????

předem dík za reakce ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomkuklik 22. 6. 2014 09:10

Mám stejný problém. Jediné papíry, na kterých to nepozoruji jsou :http://www.softcom.cz/eshop/printline-fotopapir-a4-premium-glossy-230g-m2-leskly-20-pack_d122465.html
Bohužel je teď nikde nemají. Už jsem komunikoval s dodavatelem, budou cca za 12 týdnů.
Potiskl jsem jich cca 30 balení a OK.
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 22. 6. 2014 10:10

tomkuklik:
díky za podnět, určitě vyzkouším ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomkuklik 22. 6. 2014 10:16

Ještě jsem zkoušel :
http://www.czc.cz/colorway-high-glossy-240g-m2-a4-20-listu/153554/produkt
Ty táhnou do hněda, ale není to tak strašné na koukání jako zelená s epson papíry.
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 22. 6. 2014 15:13

Já dnes ze zoufalství vyzkoušel papír made by Tesco, šíleně namodralé, nepoužitelné. :pozor :-D
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raven007 22. 6. 2014 18:36

A co kalibrace??? Uz to nekdo zkousel??

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ady_h 22. 6. 2014 21:46

ja mam kalibraciu a je to OK, ale ked tlacim B&W tak zapinam nech pouziva len ciernu farbu
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomkuklik 23. 6. 2014 06:44

No mě to u epson papíru a zapnutém tisku v odstínech šedi v nastavení tiskárny táhlo stejně do zelena.
Ad kalibrace: tak nějak jsem počítal, že použití epson tiskárny, epson papíru a epson inkoustu, se zvoleným správným profilem papíru, by mělo být zkalibrováno z výroby.
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 23. 6. 2014 06:48

Od snopa.
Kalibraci mám též, ale kde se dá nastavit jen černá, to jsem nenašel. Ang je pro mne řeč jiného kmene, kterému nerozumím :-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raven007 23. 6. 2014 06:58

Ver a vira tva te uzdravi.
Ale jen spektrokolorimetr ti tiskarnu nakalibruje a to tak, ze i pripouziti barev bude BW obraz BW...

S pozdravem Raven





tomkuklik píše:No mě to u epson papíru a zapnutém tisku v odstínech šedi v nastavení tiskárny táhlo stejně do zelena.
Ad kalibrace: tak nějak jsem počítal, že použití epson tiskárny, epson papíru a epson inkoustu, se zvoleným správným profilem papíru, by mělo být zkalibrováno z výroby.
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomkuklik 23. 6. 2014 07:35

Raven007: chápu. Kolorimetr nemaje, problem jsem vyřešil jinými papíry. Funguje to, dál neřeším.

Snopa: já to mám sice česky, ale i v ang. by to měla být 3. záložka ve vlastnostevh tiskárny úplně dole - gray scale - odstíny šedi.
Ovšem z vlastní zkušenosti vím, že i tak používá k tisku všechny inkousty. Po cca 600 čb fotkách a jen pár barevných došel jako první inkoust Lc a Y. B byl cca na 1/3.
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Raven007 23. 6. 2014 08:08

Jak rikam, veris, ze si problem vyresil. Ale kalibrace neni jen o podani sedych odstinu...

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 23. 6. 2014 08:40

To je bomba, abych si k tiskárně za 8 000,- pořídil ještě vědecké pracoviště. :-(
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raven007 23. 6. 2014 09:14

To neni nutne. Staci namatkou neco jako zde: http://www.oehling.cz/colorvision-spyder3-print-sr
Je to jen o tom esi chces neco delat doopravdy nebo napul...

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 23. 6. 2014 12:35

To je dražší než tiskárna. :-( Raději pořeším navrhovaným neorigo papírem. Se mě líbí, jak to recenzenti zamlčují. Co ale čekat, když jsou recenze koupené. :-(
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků