Kde tisknout v Praze?

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 8. 2012 07:15

Máte někdo doporučení na tiskárnu v Praze, kde umí kvalitně tisknou (na papír) za rozumné ceny? Pokud neřeším cenu, tak tisknu fotky v http://www.obrazkarna.cz, kde je kvalita super, ale ceny kolem 18kč za 1dm2 jsou vážně dost. Jinak se obvykle jedná o tisky A4 - 50x60cm. U větších už je většinou cena jedno. Díky za doporučení.

-- 1. 8. 2012 08:16 --

A samozřejmě aby bylo možno tisknout v zakázce i třeba jen 1-10 ks. Víc se mi jich najednou sejde málokdy.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 8. 2012 00:51

Thalia Picta pokud jde o kvalitu. Nicméně cena bude asi ouvej..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 8. 2012 08:37

No Thalia na tom bude dost podobně jako obrazkarna. Spíš hledám něco pro případ, že nepotřebuju dokonalou kvalitu a nikdo to nebude zkoumat pod lupou... Přecejenom tisk 60x40 za 450 Kč je dost pokud lidi těch obrázků chtějí víc třeba do bytu. K tomu rám atd. a je to masakr. A přitom pokud to jde pod sklo, tak by i levnější (kvalitní) tisk stačil... Jen jsem nic slušného v Praze nenašel.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod tinkao 2. 8. 2012 10:35

Tak do bytu bych tím spíš dala kvalitní tisk. Vem si, že to třeba bude často na slunci, atp. A spíš než sklo, tak laminaci, aby se to nelesklo. Znáš to, člověk není tak bohatý,...
tinkao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 8. 2012 11:43

to tinkao: Jasný, ale tim se dostáváš na uplně jiný částky než ty lidé chtějí investovat do fotky, co budou mít na stěně. Ono taky neni špatný dát třeba obraz pod akarylátový "sklo". Už jsem taky párkrát dělal a vypadalo to moc pěkně. Ale třeba 50x60 se včetně tisku pohybuje kolem 3.000 Kč (bez nákladů za vlastní focení) a když těch obrazů chtějí víc, tak to vyjde na hodně...
Naposledy upravil lukas_highenergy.cz dne 2. 8. 2012 13:17, celkově upraveno 1
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod jizapo 2. 8. 2012 12:06

jizapo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 8. 2012 13:13

to jizapo: Díky :-) Mrknu na to...

-- 2. 8. 2012 14:25 --

Tak to vypadá slušně, ceny pěkný a navíc to mám kousek od kanceláře. Ještě jednou díky. Příští týden tam něco na zkoušku pošlu :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Peknypes 13. 11. 2016 08:48

Dobrý den,

sice to není v Praze, ale mám skvělou zkušenost s firmou z Táborska (konkrétně Chotovin). Firma se jmenuje abc tiskárna, jedná se o rodinnou firmu se skvělým přístupem k zákazníkům. Nově otevřeli i eshop s možností tisku online, což velice oceňuji. http://www.e-abctiskarna.cz/ Kvality se nemusíte bát, tu mají doopravdy skvělou a co se týče cen, myslím si, že jsou mezi těmi nejlevnějšími v ČR.

Doopravdy doporučuji http://www.e-abctiskarna.cz/.
Nebudete litovat.
Peknypes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadajax 13. 11. 2016 10:05

Když už tady vyskočilo toto historické vlákno, tak zasebe doporučím nedávno otevřenou prodejnu Fujifoto v pasáži na Hybernské ulici, vedle Masarykova nádraží. Tisk hodně kvalitní, o čemž se dá přesvědčit třeba prohlédnutím vystavených fotek (kolem 20-30 velkoformátových fotek vystavených v pasáži). Každý měsíc tam visí něco jiného, teď aktuálně moc povedená výstava Bibory (https://www.facebook.com/BiboraPhotography/)

Je tam rovnou i kavárna a fotky si před tiskem můžete ještě zkontrolovat na kvalitním zkalibrovaném monitoru...
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 12. 2017 12:46

Dostal jsem teď první zakázku z Fotolabu (protože jsem chtěl fotku za akrylové sklo do stojánku), která má posunuté barvy i jas, oproti (zkalibrovanému) monitoru je to celkem mimo.
Hádám správně, že se tomu dá předejít jedině soft proofingem a tedy tisknout jen tam, kde dodají ICC profily tiskáren/papírů?
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků