Zkušenosti s fotolaby

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Nill 14. 12. 2009 01:54

Nill
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 4. 1. 2010 23:48

Dobré, s FotoŠkoda.. nejsou zrovna levný, ale vytiskli mi to přesně jak sem chtěl a vypadalo to prakticky totožně s mým monitorem (nepatrně lépe než na monitoru).

Nicméně oni nabízej tunu možností, včetně zadání tisku s přesností na mpix, barevným profilem ke stažení, výběr ořezu.. etc. Prostě, spokojenost.. akorát to zřejmě neni nejlevnější řešení.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Janso 11. 4. 2010 20:02

No, hele, pokud jste z Brna nebo okolí, objevil jsem teď novou zajímavou možnost v Brně. Jmenuje se to Reginfoto (www.reginfoto.cz), je to hned u nádraží. nechají vás tam sednout k profi monitoru, kde se dají fotky zhlídnout před tiskem zhruba tak, jak budou vypadat po tisku na jejich zařízení (mají tam Canony, Pixmu do A3 a plotr ipf tuším 8100 široký přes metr). Mají tam sice napsáno, že je to za prachy, ale potvrdili mně, že pro začátek jsou benevolentní a nechají tam sednout každého kdo bude chtít zadarmo. Na tom PC je Zoner Photo Studio, takže se fotky dají hned doladit. Jsou taky ochotní se o kvalitě fotek bavit a pro registrovaní zákazníci můžou mít svoje vlastní nastavení tisku (jas-kontrast-ubrání/přidání některé barvy) v nějakém rozmezí. Mně osobně se tohle teda dost líbí a budu to využívat.
Janso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod richardsonec 16. 10. 2015 09:38

To dneska ještě funguje? Já většinou jdu rovnou do fotostudia a tam to celé zfouknou najendou dle mých požadavků. Já sám bych ty fotky asi trošku dopatlal :D
richardsonec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 16. 10. 2015 10:30

nedávno jsem dělal zálohu fotek tj. cca 300ks 10x15, které většinou končí v krabic od bot :-) takže rozhodující byla cena. happy foto a cena 1,95/ks vyhrála. takovou pohromu jsem ovšem nečekal. vše foceno zrcadlovkami Nikon 5100/7200 a několik fotek mobilem lumia 920. všechny fotky podexponovaný, rozmazaný, nekoukatelný, paradoxně ty z mobilu byly o něco lepší. nemám kalibrovaný profi monitor, ale ten rozdíl byl extrémní. fotky prostě horší jak z kompaktu z tržnice. v té době jsem měl ve výrobě i fotoknihu bontia ze stejných zdrojových dat. poslal jsem proto několik stejných souborů do fotolabu. výsledek, stejný papír, ale kvalita nesrovnatelná, fotolab, ostré, správná expozice a celkově koukatelná fotka. následně přišla hotová forohkniha a opět brilantní kvalita. takže pokud budu chtít dělat levný fotky, tak jedině fotolab. do happy foto jsem akorát poslal mail, aby věděli, co tisknou za šmejdy. samozřejmě mně bylo sděleno, že mám zásilku zaslat na reklamaci atd. jenže výsledek by byl opět nejistý a následná další investice do poštovného. proto byla lepší volba, nechat si udělat znovu fotky ve fotolabu :-)
vormen
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků