Barva zdi pro vystavení vlastních fotek

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod radar28 2. 9. 2009 11:42

Chci si doma udělat malou výstavku fotek, které pokládám natolik za povedené, že se za ně nemusím stydět a mohu je předvést alespoň okruhu mých známých případně jsem rád, že je sám budu mít na očích nejen v šuplíku. Proto jsem se rozhodl, že si je pověsím na zeď. Možná je to poněkud opovážlivé, ale i kritika od známých na dílka, která považuji za své nejpovedenější (jinak by nebyla hodna, aby visely) mne může posunout dále.
Momentálně je vybraná zeď bílá, ale fotky se světlým motivem a s bílým okrajem se na ní jaksi ztrácí. Poradí mi někdo vhodnou barvu zdi, na které by vynikly jak tmavé, tak světlé motivy? Ev. např. nějakou stránku o tom, kde bych si mohl nastudovat jak jednotlivé kombinace barev vzájemně působí abych se v tom mohl začít orientovat sám?

Dík a dobré světlo.

R.
radar28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod calidore 2. 9. 2009 18:04

18% šedá :)
calidore
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radar28 4. 9. 2009 15:04

Na 18% šedé vyniknou sice všechny, ale já chci v tom pokoji i žít. Navíc zdaleka ne celá stěna bude hned od počátku pokryta fotkami a než najdu dostatek svých dílek hodných výstavy bude to nějakou chvíli trvat, potřebuji nějakou barvu stěny, která je schopná současně plnit úlohu běžného užívání pokoje.

Ale jako vtípek to beru :-D pobavil jsi mne.

Dík všem za odpovědi a hlavně za nápady.

R.
radar28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MurphyL6 4. 9. 2009 17:06

já bych možná neuvažoval nad tekutou barvou, ale spíš nad nějakou tapetou..
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 4. 9. 2009 17:21

Keď dáš fotografie do pasparty, tak môžeš mať steny biele.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 4. 9. 2009 17:47

pasparty?
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 4. 9. 2009 18:07

SkyHawkCZ píše:pasparty?

Ano, obrazy aj fotografie sa zvyknú dávať do pasparty. http://www.ramovani.cz/home/cojepaspartovani
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radar28 7. 9. 2009 06:50

MurphyL6 píše:já bych možná neuvažoval nad tekutou barvou, ale spíš nad nějakou tapetou..

Tady nejde ani tak o použitou technologii, jako spíše o specifickou barvu, která se bude hodit jak k tmavým tak ke světlým fotkám. Konkrétní tehcnologii už si zvolím podle situace na místě. Mám třeba světlou fotku se s bílým rámečkem a tmavou fotku s černým rámečkem a chtěl bych je mít obě pověšené na stejné zdi. Jde mi o to, jakou zvolit barvu, aby se na té zdi neztrácely ani světlé, ani tmavé motivy
radar28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 7. 9. 2009 12:41

šedou nebo fialovou
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radek72 10. 9. 2009 20:53

Já mám doma zeď s fotkama oranžovou, ale mám na ní jen tmavé fotky, konkrétně pár nočních fotek s městským osvětlením, což na oranžové zdi vypadá celkem pěkně. Žádnou světlou fotku vytištěnou nemám, takže těžko poradit, jestli na té oranžové budou pěkně vypadat i světlé fotky, ale tmavé a obzvlášť noční fotky na oranžové vypadají celkem dobře
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radar28 23. 9. 2009 20:21

Byl jsem teď v prodejně výtvarných potřeb a radil jsem se tam s paní prodavačkou o mojem problému s barvou zdi a ta mi poradila okrovou. Ptal jsem se i na tu oranžovou, která byla do té doby moje favoritka, ale tu mi celkem vymluvila, že by se v ní spousta těch fotek "utopila". Prostě že oranžová je moc agresívní. Tak uvidím, nerad bych zůstával u bílé zdi, to mi přijde takové sterilní
radar28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod premacz 24. 9. 2009 13:05

radar28 píše:Byl jsem teď v prodejně výtvarných potřeb a radil jsem se tam s paní prodavačkou o mojem problému s barvou zdi a ta mi poradila okrovou. Ptal jsem se i na tu oranžovou, která byla do té doby moje favoritka, ale tu mi celkem vymluvila, že by se v ní spousta těch fotek "utopila". Prostě že oranžová je moc agresívní. Tak uvidím, nerad bych zůstával u bílé zdi, to mi přijde takové sterilní

Tak ona ta okrová zní celkem rozumně. Je pravda že oranžová se hodí hlavně pro tmavé fotky (i černobílé na jí vypadají ještě ok), ale světlé barevné se v ní už ztrácejí ... zkus si na PC udělat velkou oranžovou plochu a na ní si postupně zobrazuj fotky (tak aby jsi tam měl dostatečně velký okraj) ... myslím že pro názornost a rozhodnutí by tě to mohlo stačit a nebo aspoň navést ;-)
Pentax K-x set ("konečně :-) "), Panasonic Lumix DMC-FZ8 ...
premacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radar28 11. 10. 2009 22:04

Byl jsem teď v jedný restauraci a tam měli fotky pověšený na zdi s vínově červenou barvou, bohužel jenom světlý motivy. Nakonec mi možná nezbyde, než mít světlé motivy na jedný zdi a tmavé na druhý zdi, ale to bych si musel ještě nějakou dobu počkat, abych neměl ty zdi skoro prázdný, než nafotím dostatek fotek, které si zaslouží aby "visely". Nemá asi smysl tisknout každou trochu povedenější fotku.

Možná by to mohlo být vhodné téma na nějaký článek, nechce se toho nějaký autor z digiareny chopit? Nebo vyzvat nějakého externistu, který by to pro digiarenu ev. digifoto sepsal? Taky by se možná hodil všeobecný článek o adjustaci fotografií.
radar28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dark.Lobo 12. 10. 2009 10:44

Já bych dal hodně lehce oranžovou:-) Teplá příjemná barva a snad na ní vynikne vše.
Dark.Lobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radar28 7. 11. 2009 14:36

Měl jsem teď doma vzorník barev, které se dají namíchat. Moc mi to teda nepomohlo, jenom od oranžové tam bylo snad 20 odstínů, kdo si z toho má pak vybrat. Zkusím asi nějakou světlejší oranžovou a uvidím. V nejhorším tam půjdou zpátky obrazy, co tam jsou teď.
radar28
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků