vhodný způsob pro archivaci

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 3. 1. 2009 12:26

tak asi se jim nikdy nic nestalo a nebo si rikaji ze ty fotky jsou stejne nic moc (oboji muj pripad) - ale zalohuju :-)
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 3. 1. 2009 13:24

Mít data (fotky) na systémovém disku opravdu není nejlepší strategie.

A flashdiskům nevěřím. Nedávno jsem přišel o zálohu všech pracovních dokumentů na flashdisku - zničehož nic kapacita 0 bajtů... Naštěstí to byla jen záloha, originál jsem měl v pořádku.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod WarCZ 3. 1. 2009 14:03

Minuly tyden taky telefon. "Ahoj dá se nějak zachranit fleška ?" řikam a co děla ? "Nic nebliká" hmm smula :o)
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pa.Va.Zi 4. 1. 2009 02:12

pavel.tenista píše:prosim neber to jako narazku, ale ty vazne archivujes rawy? ja bych mel jen po vcerejsku 12GB dat... vzdycky fotky upravim, ulozim do cehokoliv jineho (jpeg,tiff,psd) a pak az archivuju - je x krat mensi...


No já si zase myslím, jestli má vůbec cenu archivovat něco jiného, než rawy... Vzhledem k tomu, že moje NEFy mají cca 5,5 MB a JPGy tak 0,8 MB, tak ty jpegy nechávám taky - nezabírají moc místa. Jinak prohlížet (FastStone Image Viewer) se dají NEFy v pohodě, tak mají jpegy význam jedině, až posílám upravené fotky do minilabu na udělání na papír...
Co když budeš chtít po čase vyvolat nějaký původní RAW trochu jinak, než ses rozhodl po stažení z foťáku?
Pa.Va.Zi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 4. 1. 2009 09:04

ja zas tak dobre nefotim abych se vracel ke starsim fotkam - mam schovanych tak mozna 20 rawu fotek o kterych si myslim ze jsou opradu dobre
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod voshi 28. 1. 2009 09:29

Tak já kdybych měl vytřídit dobré fotky a hodně dobré fotky, dostanu se tutovka taky do čísla nepřekračující počet všech prstů na těle ale ať už jsou ty fotky jakkoli kvalitní nebo dobré, jsou to zážitky a vzpomínky o které bych nerad přišel.
voshi
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků