nikon d50 - aky program na komprimaciu z NEF do JPG?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Erikkko 2. 6. 2006 17:28

pouzil som uz viac programov.pri otvoreni fotky vo formate NEF sa mi zobrazi vzdy fotka s uplne inym farebnym zlozenim ako v skutocnosti.(napr.fotil som portret...vysledny NEF snimok v PC dopadol tak, ze farba pleti osoby na portrete bola zelena.viete mi to niekto vysvetlit?
Erikkko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 7. 2006 19:51

Nikon Capture 4 ...to je istota..ale skor bude problem v nastaveni programu
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manas 20. 7. 2006 20:33

PResne tak Nikon Capture..nebo tak Adobe Photoshop Camera RAW.

Ale to co pises muze byt tim, ze mas blbe nastavenej ten programek na otevirani NEF (treba jen vyvazeni bile)..zkus si s tim trochu pohrat. Podle mne by se melo co nejvice uprav udelat jeste primo v NEF a pak az co nejfinalnejsi fotku ulozit vetsinou do TIFF.....a pak z toho az treba do jpeg podle toho co potrebujes mit za kvalitu vystupu.
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav 3. 8. 2006 01:19

Výhodou focení do RAWu-NEFu je právě ta možnost dodatečného vyvážení bílé.V rawkonvertoru si s tím můžeš dělat co chceš.
Velmi dobrý je free RawShooter Essentials
miroslav
Návštěvník



Odeslat příspěvekod wind of light 29. 11. 2006 15:09

Chapu dobre,ze pokud bych mel v kompu Photoshop CS2,mohu si do nej stahnout (zadarmo?) plug- in ve kterem lze pracovat s krivkama? viz v prispevku: "(Na obrázku RAW konvertor z Adobe Photoshop CS2)"
wind of light
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 11. 2006 15:28

Na Netu se válejí snad tisíce pluginů. Některé jsou za peníze, některé zadarmo, některé zadarmo jen za určitých podmínek (třeba jen pro nekomerční použití). Je to jako se vším ostatním softwarem.
Pety
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků