Jak spojit videa s fotoaparátu

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gercham 27. 5. 2006 23:42

Mám foták Kodak EasyShare xc7430. Chtěl bych spojit krátké videozáběry v jeden film a nevím jak na to. Zkoušel sem to přes Windows movie maker, ale napsal mi že typ soboru...MOV není podporován... atd. Typ mi to píše Qiuck Time Movie. Nemám s tím žádné skušenosti. Doufám že su na dobré adrese a najde se někdo kdo mi poradí. Dík :cry:
Gercham
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 28. 5. 2006 00:45

Tento program převede i MOV ,ale já s ním neumím zacházet.A hlavně je zadarmo . http://www.slunecnice.cz/product/MediaCoder/ po převedení by neměl být problém to pospojovat. MOV nám byl čert dlužen. :mrgreen: Já používám http://www.stahuj.cz/multimedia/prevody ... converter/ a ten to umí i pospojovat,rozdělit atd. Ovšem je placený a neplacená verze convertuje jen 50%. Také mám kodak,ale tento program používám pouze k převodu do MPEG 2 (DVD) ,aby se mohla malá dívat na sebe v dvd přehrávači. :P
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 28. 5. 2006 09:45

aj platený sa predsa dá získať zadarmo...
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 28. 5. 2006 10:55

TA píše:aj platený sa predsa dá získať zadarmo...o/quote]
To je pravda. I rohlík nemusím platit,můžu ho sníst v obchodě,nebo ho ukrást,,že?
Petr.kkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod manas 28. 5. 2006 16:46

TA píše:aj platený sa predsa dá získať zadarmo...o/quote]


No jo, klasicke mysleni ceskeho clovicka.... :evil:
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 7. 1. 2007 11:05

Nevím jak s MOVem..ale já na základní stříhání používám program VirtualDubMod, je free, a vcelku jednoduchý 8)
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jogurt 21. 3. 2007 15:10

Nejjednodušší (a zadarmo) je použít program Mov2avi. Pomoci něj převést soubory do avi (nejlépe nekomprimované RGB - pozor, vzniká velký datový objem), potom ve VirtualDubu nebo VirtualDubModu (opět zadarmo) editovat (spojit, rozdělit vystříhat a pod). a následně zkonvertovat a uložit do MPEG4 (kodek Divx, Xvid a pod.)
jogurt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 21. 3. 2007 21:29

myslím, že to je zbytočné komplikovať a ukladať ako MPEG4, ak používaš DivX alebo Xvid kodek. Môže nastať určitá nekompatibilita so stolými DVD prehrávačmi, ktoré vedia síce prehrať DivX-ové AVI, ale už keď vidia koncovku MP4, tak sú bezradné.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jogurt 22. 3. 2007 13:37

Kodek Xvid nebo Divx ukládá do formátu mpeg4 s spříponou *.avi. Dnes je tento typ souborů přehratelný většinou DVD přehrávačů.
jogurt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 24. 3. 2007 15:03

no problém je v tom, že nie každý konvertovací program. Lebo ak výsledok nechá ako MPEG4 ( *.MP4 ), tak s tým obvykle nič nenarobíš v DVD prehrávači
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 24. 3. 2007 21:55

Co tohle znamená?? Dr.DivX kodování videa ,je to snad tak,že čím vyšší kvalitu nastavím,tím bude nižší FPS?Obrázek
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 26. 3. 2007 19:46

z čoho to usudzuješ :?:

možno hej - asi chce zachovať rovnaký celkový objem dát :?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 3. 2007 05:53

Co znamenají ty čáry? bílá,modrá,červená?
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 27. 3. 2007 20:56

ak to nie je nikde v helpe, tak by som sa s tým veľmi nevzrušoval. Len autor programu asi chcel tomu dať profesionálnejší dojem. No nevyzerá to lepšie s tým grafom ako bez neho? :roll:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků