Jak v Corel Draw udělat z obrázku jen obrys?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Goci 19. 7. 2005 14:36

Moc se v tomhle programu nevyznám. Můžete mi poradit, jak udělat z obrázku jen obrys? Potřeboval bych to kvůli změně barvy. Zkoušel jsem změnit barvu plechovkou, ale nevykreslí se mi to do detajlů a okraje jsou světlé, proto chci z obrázku udělat nejdřív obrys a pak vyplnit jednotlivé čísti barvou. Díky za radu.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 19. 7. 2005 18:04

No pokud myslis Corel photo-paint (bitmapova grafika) a ne Corel draw (vektorova grafika). Jako vybarvit to nebo jen zmenit trosku odstin?
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Goci 19. 7. 2005 20:47

No nejspíš to bude photo-paint, nevim jaký je rozdíl mezi vektorovou a bitmapovou grafikou. Mám šedo černý obrázek a potřeboval bych z něj udělat hnědo oranžový, ale tak, aby nebyly vidět okraje, aby barvy splývaly. Vybarvit ho.
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 19. 7. 2005 22:21

mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Goci 20. 7. 2005 06:29

Změnit barvu obrázku umim taky, ale já myslel jako vybarvit ho. Změni barvy jednotlivých částí např. oblečení zelený, deska modrá, obloha růžová ...
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 20. 7. 2005 08:59

Goci píše: Změni barvy jednotlivých částí např. oblečení zelený, deska modrá, obloha růžová ...r/quote]
To jde urcite v PS nastrojem "nahrazeni barvy"
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mickaelb 20. 7. 2005 10:17

No tohle bylo taky nahrazeni barvy...ale kdyz mas obrazek v odstinech sede tak uz toho moc nenahradis. Jinak by jsi to musel postupne manualne vybarvit.
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Goci 20. 7. 2005 13:49

No já jsem si právě byl nechat vytisknout samolepku na auto u jednoho chlápka a ten mi obrázek zvětšil, většinou ale když zvětšíte obrázek, tak se pomalu začíná rozmazávat. On ho upravil (nevím v jakém programu to bylo, ale Corel nebo PS to nebyl) a udělal z něj jen obrys. Pak ho zvětšil, zaoblil některý ostrý hrany a jedním kliknutím vybarvil na černo. Potřeboval bych aby se mi ten obrázek vykreslil do obrysu a já ho pak různě dobarvil, ale aby ty přechody barvou nebyly vidět.
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 20. 7. 2005 15:50

Myslis neco takovehoto?? http://img152.imageshack.us/img152/7888/gg4kx.jpg

Jinak je to foceno 6230i ;-)

No on ten "chlapek" to trasoval,aby to plotr zvald vyriznout. A ty chces udelat z toho clipart nebo jen prebarvit neco jak na moji posledni ukazce?
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Goci 21. 7. 2005 06:30

No přesně to je ono, něco takovýho bych potřeboval udělat. Klipart z toho nechci (dá se z fotky udělat?), ale potřeboval bych určité části takto vybarvit. Může napsat postup jak na to? Díky moc. Používám Corel a Paint Shop Pro.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 21. 7. 2005 10:04

Takze otevres si ten obrazek v Corelu Photo-paint. Pak das nastroj maska a vyberes rucni, vyberes presne tu oblast, kterou chces. Aby to nebylo tak kostrbate tak das Maska-tvar-do ztracena, tim zaoblis ty okraje. Pak das Obrázek-upravit-nahradit barvy,das puvodni kapatkem a potom tu, kterou chces. Takhle udelas vsechny casti o ktere mas zajem ;-) Jinak by ty cesty mohly byt i trosku jinak, ja delam v devitce ale zrovna ji tady u sebe nemam. No ten klipart by taky sel, musel bys to obtahnout v Corelu Draw a vybarvit. Ale uz by to byl vektor, pak by jsi to musel vyexportovat.
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Goci 21. 7. 2005 10:12

Tak zatim díky za radu, až budu doma, tak to vyzkoušim.
Největší chyba na Internet Exploreru je ta, že jde spustit
Goci
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků