Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radomir 15. 3. 2018 18:08

Nechci žádný software stahovat zadarmo. Jsem ochoten zaplatit rozumnou cenu pro amatérského fotografa. Cena předplatného, jak ji chce Adobe, je pro obyčejného amatérského fotografa nedostupná. Nejvíce mě štve, že sotva jsem se naučil LR solidně používat, tak mi Adobe začne házet klacky pod nohy. Doufám, že mi foťák ještě pár let vydrží. Ale mám ho už skoro 11 let a nafoceno přes 21.000 fotek, takže kdo ví.
Radomir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 3. 2018 18:59

Jsem ve stejný situaci. Po x letech s LR budu muset hledat náhradu. Zatím mám standalone LR 6 a budu ho používat, dokud je kompatibilní s mými foťáky. Co pak, budu řešit, až kompatibilita skončí. Mezitím se můžou objevit/zlepšit i další konvertory. Zatím předpokládám návrat k proprietárnímu konvertoru nebo investici do Capture one pro. Několikrát jsem v uplynulých letech zkoušel trial verze a vždycky jsem byl nadšený. Nebýt podstatně vyšší ceny než LR, už bych ho dávno měl.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Podivney 15. 3. 2018 19:24

Také jsem to dlouho řešil. Pak jsem si udělal jednoduchou tabulku a počkal jsem si na novou verzi CaptureOne. Samozřejmě licence Standalone. Jo a k tomu Affinity Photo.
https://1drv.ms/x/s!AtdYnt8LqomrgdpLvqN6xq4yYu68uw

Klíčové zdroje pro mé rozhodování byly:
https://www.paladix.cz/
http://lifeafterphotoshop.com/
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 15. 3. 2018 21:49

Podivney: proč v té tabulce máš cenu 24 euro za měsíc?
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 3. 2018 08:44

Jak píše Dolgor, taky jsem začal pátrat a ač stále pracuju v LR 5.6 a předplácím CC nyní se slevou 50% na 6 měsíců, koupil jsem Aphinity Photo, který jsem ještě ani neinstaloval. Nemám momentálně chuť a čas se učit tím zabývat. Každopádně, jakmile mi dojde sleva rok s CC, ten ukončím a pokud bude kompatibilita s foťákem, zůstanu u LR 5.6. Potom jsem rozhodnutý pro C1 i za tu cenu, protože jsem přesvědčen, že nic lepšího momentálně není. Ale kdo ví, co bude za rok, dva,...
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2018 08:59

Hlavny problem u mna je, ze LR 6.14 + PS CS6 je brutalne navykova zostava. Ked som po rokoch so Zonerom presiel na LR a zvykol si na system katalogov, ktory mi max.vyhovuje, tak je velmi tazko hladat adekvatnu nahradu.
Nehovoriac o tom, ze interakcia LR s publikacnymi sluzbami, vybornymi moznostami roznych exportov, tlac priamo z LR, odosielanie fotiek mailom priamo z LR...to su take "malickosti", ktore spolu tvoria velmi komfortny celok. A Adobe to velmi dobre vie...bohuzial.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 3. 2018 09:25

To máš pravdu, já si na katalog a nutnost importu zvykal dlouho, nyní na to nedám dopustit. Publikační možnosti skoro vubec nepoužívám, a tisknu buď z PS nebo ze starého dobrého ACDSee 8, který mám jako prohlížeč. Jako celek super. Co se dá dělat. C1 bude také super a nic jiného momentálně nechci pro vážnou a poctivou práci. Bohužel i za ten nekřesťanský peníz.

Pokud někoho zajímá: https://lightroomkillertips.com/brillia ... e-one-pro/

Tazateli asi neporadím v levné variantě. Šel bych cestou toho nejlepšího a velká investice se podle mě vyplatí.

-- 16. 3. 2018 09:29 --

Anebo bych zkusil jít cestou koupit poslední krabicový LR z druhé ruky....Podobně by to snad mohlo platit v EU i pro něj stejně jako pro OS Win, ale jen jej sehnat...
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 16. 3. 2018 09:58

Flor.cz píše:Podivney: proč v té tabulce máš cenu 24 euro za měsíc?


To by aj mňa zaujímalo. So skutočnou cenou za Adobe CC to vyzerá dosť inak.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 3. 2018 10:19

Myslím, že tím byla myšlena cena za předplatné u C1.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 16. 3. 2018 10:22

Ve skutečnosti vyjde předplatné Adobe CC levněji než Capture One a jeho pravidelné roční upgrady. Ale samozřejmě není nutné kupovat každý upgrade C1.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 3. 2018 10:29

To je jasné:-). Jenže právě proto, že mnoho fotografů asi neupgraduje rok co rok, tak Adobe přistoupilo k zajištění stabilních příjmů formou předplatného. Otázka je, jestli i u C1 časem nepřejdou na stejný model, i když vysoká cena je jakouž takouž oporu, že by to tak být brzy nemuselo.

-- 16. 3. 2018 10:39 --

Spíš by mě zajímalo u ostatních, jestli někdo v představě budoucího něčeho převádí své RAWY do DNG pro zajištění kompatibility s možnými dalšími programy.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 16. 3. 2018 10:41

Ja nie.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 3. 2018 10:46

Ja taky ne, jen se ptám, jestli to někdo dělá, když už LR tu možnost má. DNG by mohlo být zpětně kompatibilní, napříč časem a programy, ne?
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 16. 3. 2018 10:52

Je to krok naviac, ktorý nerobím, lebo sa mi nechce, zdržuje to a má mi to riešiť problém, ktorý nemám. LR mi číta moje RAWy, nepotrebujem ich ešte raz v nejakom inom formáte.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 16. 3. 2018 14:22

DNG je dobrá myšlenka která se ještě neujala a je otázka jestli se někdy ujme. Vlastně nejdál s podporou DNG formátu Adobe byl před lety Zoner, jak je na tom aktuálně netuším a ani zjišťovat nechci. Takže když DNG tak rozhodně s originálním souborem uvnitř.

Naposledy jsem zaregistroval že Luminar v posledním upgrade psal o zlepšení podpory DNG zatím na MACu a vzhledem k tomu že pracují na svém DAMu tak asi nakonec udělají pro tenhle formát podporu solidní. Ale obecně je to šeď a bída.
Allydamm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků