Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sesty 19. 12. 2018 10:53

Luminar 2018 jsem kupoval letos začátkem roku a teď mi také přišel odkaz a kód na trojku, jestli to funguje zjistím až večer doma.

Fak je ten, že pro Luminar 2018 slibovali katalog v průběhu roku a to nedodrželi, takže chápu tento krok. Osobně bych si stěžoval a chtěl bych prachy zpátky. Určitě nejsem sám, takže to udělali takto.

Spíš jsou mi záhadou ty zmatky. Nejdřív jsem pochopil, že dostaneme zdarma upgrade na trojku. Pak jsem zase pohopil, že ne, ale že nám majitelům 2018 zpřístupní veškeré (nebo některé) nové funkce (hlavně ten slibovaný katalog). To že teď přistála do mailu aktivace na trojku mě překvapilo.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Snura63 19. 12. 2018 16:55

Ona ta aktualizace Luminaru je zatím pěkně k ničemu,je to plný chyb a hrozně pomalí. Aspoň ve Windows. Už se pomalu vzdávám naděje na plně funkční Luminar a smiřuji se z vyhozenýma penězma.
Snura63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 12. 2018 18:51

U mě zatím L3 dobrý (macOS Mojave), neseká se to, nepadá, avšak pro změnu se do dvou minut roztočí naplno větráky v MacBooku Pro (mid2015), když začnu jakýkoli raw/jpg teprve otevírat a zpracovávat. Možná to vyladí nějakými opravami v průběhu příštích týdnů/měsíců. Ale stále Luminar vnímám jen jako bokovku pro jejich rychlé efekty, které mají v nabídce.

Dvanáctá verze Capture One mě zatím dělá radost. Je to svižnější a stabilní. Zatím bez zádrhelů. Upravená grafika s většími popiskami nástrojů mi teď vyhovuje. To však nic nemění na tom, že C1 Pro levný není (jednorázovky). A ač jsem si vždy říkal, že katalog(-y) nepotřebuji a vystačím si jen se Sessions, tak postupně katalog nyní poprvé vytvářím a doplňuju o jednotlivé Sessions, které jsem za posledního roku udělal (cca 800 GB) a začínám tomu systému katalogizace přicházet na chuť. Leč to bude ještě spousty práce (např. tagování), ale to nevadí, protože nyní na to budu mít dost času (nemocenská+svátky+dovolená). :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 19. 12. 2018 20:29

No ja jako "katalog" pro "stary" Luminar vyuzival proste nativni Photos, kdyz je moznost editace primo z Photos.
Jako neni to plnohodnotny katalog, tech 50Gb co mam za hubicku, bych mohl velmi rychle zaplnit, ale ta vyhoda mit to na jakemkoliv zarizeni bez nustnosti doinstlace dalsiho sw je velmi fajn.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 21. 12. 2018 11:13

Tak ověřeno. Zaslaný klíč k Luminar3 funguje jako bezplatný upgrade Luminaru 2018. Tím ovšem končí veškerá funkčnost, jak se dalo očekávat Luminar je nepoužitelný. Jednou editovaná fotka už znovu nejde otevřít a upravovat. (není na to nějaký fígl?) Ani se mi nechce "zase" kontaktovat podporu a řešit to, jako po každém vydání nové verze. Počkám na update. Ještě že mám LR a Luminar je jen na hraní, když zrovna funguje :D
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 21. 12. 2018 11:45

To je jejich styl. Právě nemají na to aby i 2018 zbavili všech známých bugů a ženou se za další verzí, samozřejmě na začátku hodně neodladěnou, kterou rozdají zdarma, takže zase nebudou mít prostředky na víc než ty nejzásadnější opravy.
Asi moc dobře vědí, proč 2018 nepřepisují na 3, ale nechávají dál funkční.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 24. 12. 2018 08:13

V poslednich dnech vysel update On1 Photo RAW:

https://on1help.zendesk.com/hc/en-us/ar ... structions

Ja teda s verzi 2019 moc spokojeny nebyl, bylo to dost nestabilni a zvazoval jsem navrat k 2018.5. S ohledem na tento update (2019.1) tomu jeste dam sanci ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 24. 12. 2018 11:34

Nemohu si pomoct, ale toto téma mi připadá jak diskuzní fórum Dacie. Sice má spoustu chyb, moc toho chybí, něco neumí, ale je to levné. A tak si nějak navzájem pomůžeme. :-)
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 24. 12. 2018 21:23

Tak jestli to bylo na to ON1, tak ja s tou verzi 2018.5 byl spokojeny ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 27. 12. 2018 13:34

yorg píše:Nemohu si pomoct, ale toto téma mi připadá jak diskuzní fórum Dacie. Sice má spoustu chyb, moc toho chybí, něco neumí, ale je to levné. A tak si nějak navzájem pomůžeme. :-)


Ano, není třeba se držet zpátky, je to přesně tak. Jak taky jinak by mělo hledání náhrady k LR vypadat. Ty roky náskoku prostě Adobe má a nikdo jiný nemá tolik peněz aby takový DAM do roka udělal.

Ale SW není auto a o cenu vůbec nejde.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 27. 12. 2018 18:13

Allydamm: dovolim si nesouhlasit s koncem posledni vety. "... a o cenu vubec nejde".
Prave ze tady jde bohuzel o cenu na prvnim miste celou dobu. Krasne to jde videt jak tady, tak i jinde (fb a dalsi diskuzni mista).
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 28. 12. 2018 09:36

Hmm, to je dost divné. Cena je naprosto ok i s budoucím "jistě nutným" zdražováním. Obzvlášť Photography plan. To by mě zajímalo co ti kterým vadí na Adobe jen cena, říkají na Windows 10.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 28. 12. 2018 18:33

No obcas mi to, s tim pretrasanim ceny, pripada, jako kdyby ti dotycni nepamatovali cenu PS CS6tky :D
Jako nedelam si iluze, ze v tech dobach to mela vetsina "zadarmo" :D, takze to porad bude "drahe"...
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 28. 12. 2018 20:59

Tady se nehledá náhrada za plný Photoshop, ale za Lightroom, který se nyní již klasicky koupit nedá. To ze je tam nyní i Photoshop většinu z nás co tu náhradu hledáme nezajímá.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 28. 12. 2018 22:18

Mohu se zeptat, co podle tebe znamena "klasicky" koupit?
Jako ze jsi si predtim koupil Lightroom a co rok/dva roky jsi kupoval novou verzi/delal placeny upgrade, protoze ti starou verzi prestali podporovat a ty jsi si zrovna poridil novy fotak? :)
Takze LR4 co si pamatuju stal pres 4 tisice, myslim ze to bylo i k 4,5k, to jsi si v roce 2012 koupil. V roce 2013 prisel LR5 a asi jsi dal 2 tisice za upgrade a jel jsi pouhe dva roky nez prestala byt 5tka podporovana, kdy jsi zaplatil dalsi 2k za upgrade na LR6.

Tohle myslis tim "klasicky" koupit?
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků