Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod n3pi 11. 12. 2018 22:14

SW nepotrebuje "udrzbu"?
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 12. 2018 22:40

Kdyby byla řeč o jízdním kole, každý to pochopí. Proč je třeba se tvářit, že každý potřebuje naprosto nutně každý měsíc aktualizaci s podporou nových foťáků a objektivů (které si ještě pár let nekoupím), o procento lepší optimalizaci na novou řadu GK (kterou kupuju s PC jednou za 7 let), upravený táhlo (který zrovna nepoužívám) a jako bonus změnu fontu a reorganizaci ovladačů. Mám rád svoje starý kolo a chci na něm jezdit, dokud se nerozpadne, se už dneska nenosí.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 11. 12. 2018 23:20

Takze udrzba v podobe aktualizace ke stabilite, zrychleni, nebo proti problemum vzniklym OS nebo softem HW je zbytecne a nebo staci jednou za kvartal?
Hmmm tak to asi nekteri jedou na win XP... Vsak to byl preci paradni a velmi dobry system ktery jede stale...

edit
Ve SPAMu jsem mel odpoved ohledne meho dotazu na free upgradu Luminaru, kdyz se koupil v letni akci. Tak pry ne, ale dostanu slevu jako vlastnik predchozi verze...

edit 2
Tak nevim jak spolu komunikuji oddeleni, ale tohle jsem ted nasel na jejich strankach :D

"We had initially planned to release those features in Luminar 2019, as a paid upgrade, just like we usually do. However, this week, we made a decision to forgo any paid upgrades at least until the end of 2019, and add those features to Luminar 2018 for FREE."
Naposledy upravil n3pi dne 12. 12. 2018 00:01, celkově upraveno 1
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 12. 2018 23:48

To je jak pohádka na strašení dětí. Když nebudeš, Jeníčku, poslouchat paní učitelku, sežere tě vlkodlak. Drtivá většina SW je stabilní a funguje přes několik OS. Vždyť takový SW běžně používám. Řeklo se na to téma dost.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 12. 12. 2018 00:03

Dolgor, ano drtiva vetsina SW je tak stabilni, ze treba fungujici wacom tablet pres leto jaksi zacal fungovat trochu jinak, protoze win si prakl aktualizaci :D
Joooo takovych pohadek o stabilni SW jiz bylo receno...
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 12. 12. 2018 08:19

Stále používám funkční Nikon Capture NX2 nebo třeba Photoshop Elements 11, Premiere elements 11, Gimp jsem používal 5 let bez aktualizace, protože jsem necítil potřebu hledat nové verze. Na pracovišti máme Photoshop CS2, používám drahý placený SW pro analýzy a novou verzi kupuju po 3-5 letech, když jsem donucen kvůli kompatibilitě s novějšími verzemi u kolegů, máme přístroje obsluhované z PC staré 10 a víc let. Fungují normálně, přestože jsme je kupovali s Windows XP a dnes je tam buď stejný PC s Win 7 nebo nový s W 10. Netvrdím, že to je napořád. Jednoho dne k upgradu z nějakého důvodu dojde, to je jisté. Nic není nastálo. Ovšem stejně jako u jakéhokoli jiného pracovního nástroje, považuju za neadekvátní i u fotografického SW vnucovat zákazníkovi jen a pouze aktuální verzi a programovaně mu SW vzít s koncem předplatného. Kdybych si mohl koupit předplatné aktualizací na 1 rok a potom dál používat plnou verzi bez aktualizací a cloudových služeb, neřekl bych vůbec nic.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 12. 12. 2018 10:17

Celé je to o konkurencii. Pokiaľ nemajú totál plnú konkurenciu v profi podmienkach, ktorá by ich produkt vedela nahradiť, môžu si povedať čo len chcú a užívateľ môže tak maximálne pindať na nete.
Jo sranda nastane, ak nasadí splátkový systém windows. To až bude správny mazec.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 12. 12. 2018 21:32

Ano, klidne muzes a i ja pouzival stary funkcni sw, ale naroubuj stary LR4 na winXP, kdyz jsme ve fotodivizi.
Kdyz vezmu mou aktualni zkusenost, technik musel dostat novy pocitac za dosti stary servisni kousek prave s winXP... Proc s winXP? Protoze k diagnostice nekolika desitek CNC stroju (vetsinou stari 10-12let) v CZ/SK potrebuje nekolik starsich programu, ktere pred 4 roky zkouseli marne rozjet pod win7 a nasledne pak i pod win10 v ruznych emulacich. Zkouseli to dosti dlouho (nedokazu rict jak vehementne). Ja jsem stravil skoro dva tydny po vecerech prolezanim netu, nez jsem kdesi nalezl neco, v cem se mi vse podarilo aspon rozjet. Ted technik zkousi plnou funkcnost...
Kdyz to nerozjede, tak mu mam splasit druhy pocitac, nebo zakaznikum rict "kupte si nove centrum za 4-8mio"? :)
I elektrina ci auto se muze vzit jako pracovni nastroj. Kdyz budes mit dluh na elektrine, tak te nechaji proste jen tak fungovat dal? Kdyz ti dojde palivo v aute, pojede v klidu dal?
Slovy klasika:
„Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.“

Proste je takova doba, pryc jsou casy, kdy jsi si v klidu koupil fyzicke medium a usinal jsi s nim pod polstarem. Kola ekonomiky se musi tocit (netvrdim jestli to je dobre nebo spatne) a financni vysledky ADBE ukazuji ze se toci dosti dobre a konstatni prijem (v pripade ADBE rostouci) je daleko lepsi nez 2-3 spicky v lednu, v lete a pred vanoci a zbytek roku tezky propad. Proto i dalsi pomalu prechazeji a zkousi tento model. Chteji svou cast jeste dosti velkeho kusu neukousnuteho kolace.

---edit---
Ale to uz jsme trochu mimo tema :)
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drive18 12. 12. 2018 23:13

Spat k tematu.

Priprava na to, ze by som raz mozna musel/chcel oddist od Adobe LR.
Metadata budem ukladat v LR do tych poly, ktore vie vyexportovat do csv plugin lrTransformer, a zaroven ich vie nacitat Daminion (mam to odskusane).
iMatch je pre mna uz moc zlozity a komplexny, hoci
ma vyhodu ze vie nacitat priamo LR catalog. Ale jeho ovladanie mi nevyhovuje.
DAM by som tak musel drzat zvlast a RAW editor?
Capture One Express mne staci, PS ci Affinity nepouzivam ani teraz.
To je ale moj pohlad teraz, mozna za 2 roky pojdem rovno do Capture One Pro krabice, ak bude.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 12. 2018 11:17

Tady pěkné shrnutí od pana Krauseho ohledně nedávno vydané verze Capture One Pro 12.
https://www.paladix.cz/clanky/novinky-v ... ne-12.html
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 12. 2018 14:55

Musím přiznat překvapení z toho, že Skylum mně dal novou verzi Luminar 3 zdarma. A mám z toho rozporuplné pocity, jako prozákaznický přístup pěkné, ale jako z čeho budu vyvíjet ten SW dále... Kupoval jsem to hned jak byl na Windows a tedy free upgrade na budoucí verzi jsem nečekal, snad to ani nikde neslibovali, takže jsem počítal s další platbou. Asi jim Aurora HDR nese.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 12. 2018 20:04

Aktivační kód jsem e-mailem dostal, aplikaci nainstaloval a otevřel, ale stejně musím zaplatit. Předchozí verzi jsem kupoval přesně před rokem. :-)
luminar-3.jpg
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 18. 12. 2018 23:18

Tak jak jsem tu psal, verze 2018 ma podle jejich stranek FREE upgrade na trojku.
Pokud jsi kupoval starsi verzi, tak zaplatit znova...
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 19. 12. 2018 08:52

wikxzen píše:Aktivační kód jsem e-mailem dostal, aplikaci nainstaloval a otevřel, ale stejně musím zaplatit.
luminar-3.jpg

Blbý dotaz a potom otevření jsi ten aktivační kód a zaregistrovaný email zadat zkusil?

n3pi píše:Tak jak jsem tu psal, verze 2018 ma podle jejich stranek FREE upgrade na trojku.
Pokud jsi kupoval starsi verzi, tak zaplatit znova...

Jj ale to je teď, prostě to udělali z dobré vůle. Trošku slibovali rozšíření funkcí již pro 2018 a to nepřišlo tak to berou jako dobré PR. Ale za mě si za to měli nechat zaplatit normálně, maximálně sleva na upgrade.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 12. 2018 09:00

Allydamm: jo, použil jsem akorát aktivační kód z loňska (Luminar 2018), ten zafungoval. Ten letošní akt. kód, co přišel předevčírem e-mailem nebyl platný. E-mail mám stále stejný, nevím proč to tak je. Ale jako chyták dobrý. :-)

Jinak tohle pro jistotu přikládám pro info.
https://www.fujirumors.com/its-over-soo ... al-ending/
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků