Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod n3pi 10. 11. 2018 19:46

No ja urcite vyzkousim, i kdyz z toho co jsem zatim videl jsem dosti skepticky. A jeste jsem nedostal odpoved, nebo mi to spadlo do spamu, zdali drive koupene licence budou mit upgrade free jako v nynejsi akci.
Jinak, na Macu ma Luminar "knihovnu" jiz nejakou dobu :D Ale ne svou, je integrovan do Photos.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 14. 11. 2018 19:25

https://www.on1.com
Nová verze ON1 PHOTO RAW 2019 a vypadá zatím na první pohled hodně dobře! Narazil jsem na článek https://fujiaddict.com/2018/11/13/on1-photo-raw-2019-now-available/#more-12665 náhodou, tak nevím jak moc je verze nová a jestli už jste jí tu neprobírali, ale článek je ze včera. Každopádně stahuju zkušební verzi a vyzkouším.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 14. 11. 2018 20:00

No ja mam ON1 Photo RAW od verze 2018.5, pouze necele dva mesice. Vcera mi bezplatne prisel upgrade na verzi 2019. Chtelo to trosku osahavani a uceni novym postupum, takze ocenuji skvely support s videotutorialy. Zatim doporucuji. I export na pozadi.

Co jsem si vsiml, tak verze 2019 odstranila nektere nelogicnosti verze 2018.5.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 14. 11. 2018 20:06

wikxzen píše:Ačkoliv z Capture One Pro mě už asi nic nedostane hodně dlouho (po roce užívání a s prvními cca 20k fotkami v katalozích a "sessions").
Jak jsem si vše odladil, přizpůsobil atd., tak už nad změnou není třeba uvažovat a jen se zaobírat prací a zábavou. Maximálně se těšit na budoucí aktualizace (těším se na Fuji simulace) :-)


Používaš plný Capture One Pro nebo Capture One Pro Fujifilm? Funguje to tam podobně jako v Lightroomu, kdy veškeré úpravy jsou drženy v katalogu mimo RAW resp. jakkoliv mimo RAW?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 11. 2018 10:43

Používám plnotučnou PRO verzi (loni pro Fuji nebyl dostupný).
https://www.phaseone.com/en/Capture-One ... rison.aspx

A k tomu druhému např. zde hezky popsáno (tehdy psáno k osmé verzi C1):
https://www.paladix.cz/clanky/capture-o ... rafii.html

A s touhle příručkou jsem vlastně tehdy začínal, řadu věcí to pěkně osvětlí (průběžně aktualizováno dle dostupnosti nové verze C1).
https://www.michalkrause.com/e-knihy/e- ... efektivne/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 15. 11. 2018 13:12

Díky. Vrhnu se na to.
Myslím, že konkurence Lightroomu musí mát z nové prodejní politiky radost. ;-]
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 11. 2018 14:43

Myslim si, ze Cloud presvedcil mnohych "neplaticov" k tomu, aby si predplatili ich produkty a kto tak nechcel urobit, ten isiel ku konkurencii, ktora dostala trocha priestor.

Kazdopadne z toho ziska vzdy najviac prave Adobe, lebo tych par dolarov zaplati aj ten, kto by inak nechcel na prvy pohlad draho vyzerajucu krabicu.

Za posledne 3 roky im stupli vynosy skoro o 100% a kazdy novy kvartal je rekordny.

Pocas roka som sa k platicom pridal aj ja a zakupeny krabicovy LR6 (ktory mi stale funguje s A7R3) nahradilo CC.
Je to ale take vyrazne zrychlenie prace, ze asi pri nom uz ostanem az na pracovne dozivotie 8-S
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 15. 11. 2018 15:42

Ondro, cim ti to CC zrychlilo praci?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 11. 2018 19:29

Konkretne zrychlenia na mojom starsom PC (i5 4670):
Import asi 50%
Nahlady 1:1 a smart previews su urobene asi za tretinu casu (neskutocne rychlo oproti LR6)
Export o 20-30%
Menej sa spomaluje pri upravach vacsieho mnozstva fotiek, o nieco rychlejsie zobrazuje fotku pri prepinani sa na dalsiu, lepsie a rychlejsie funguje s nahladmi 1:1 aj po uprave fotky.

Na novsom PC budu zmeny este vyraznejsie, kedze novy LR ma lepsiu podporu pre viac-jadrove CPU (najma nahlady a export sa zrychlia este viac ako pri mojom starom PC).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 15. 11. 2018 19:54

To je sice prijemne, ale ja osobne zostavam zatial pri LR6...nemam tolko fotiek, aaby ma to nejako viac limitovalo. Je mi jasne, ze nakoniec asi sa nevyhnem CC, ale oddialim to kym sa da :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 15. 11. 2018 22:22

Ondrej Bobek píše:Konkretne zrychlenia na mojom starsom PC (i5 4670):
Import asi 50%
Nahlady 1:1 a smart previews su urobene asi za tretinu casu (neskutocne rychlo oproti LR6)
Export o 20-30%
Menej sa spomaluje pri upravach vacsieho mnozstva fotiek, o nieco rychlejsie zobrazuje fotku pri prepinani sa na dalsiu, lepsie a rychlejsie funguje s nahladmi 1:1 aj po uprave fotky.

Na novsom PC budu zmeny este vyraznejsie, kedze novy LR ma lepsiu podporu pre viac-jadrove CPU (najma nahlady a export sa zrychlia este viac ako pri mojom starom PC).


Diky za dopresneni. U cloudove verze bych to necekal.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 16. 11. 2018 07:04

To asi píše o Classic verzi nebo je už CC tak daleko?
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 11. 2018 19:07

Hej, myslel som LR "Classic" CC, ten dostal vyrazny upgrade co sa tyka rychlosti uz par verzii dozadu. Oproti LR6 je to tak velky skok, ze sa mi oplati platit si zan, aj ked ten starsi plne podporuje moje fotoaparaty.
Novy polotovar CC je tusim este rychlejsi, no pre vacsinu ludi je stale nepouzitelny.

Mimochodom, dnes je na Amazon DE akcia - rocne predplatne za 85€.
Uz ho mam kupene. To je podla mna fer cena, ktoru by som bol ochotny platit stale (aj bez PS).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 16. 11. 2018 19:14

No tak pro ty, kteri vyuzivaji 500px, tak dneska je nabidka i u nich na PRO plan, v kterem je i Adobe CC plan za 9,99$/m.
Ondro, 7€/m je paradni cena. Predminuly rok jsem se na ni dostal s voucherem pri nakupu nejakych ebooku.
Jinak k te rychlosti, nejzasadnejsi rozdil je od verze 7.2. Tam se to zlomilo.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 16. 11. 2018 19:26

Potvrzuju, co píše Ondrej. Nějaká optimalizace je opravdu znát. A taky bych už se nechtěl vracet k verzi 6. Ale ideální to není - pořád je příliš uživatelů, kteří mají docela problémy na různých konfiguracích. Problém je zastaralost a nabobtnávání kódu. S tím vývojáři pořád tak nějak bojujou. Něco se zrychlí, ale vytvoří další bugy atd. Ve finále to zřejmě směřuje k verzi CC.
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků