Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 46Power 19. 6. 2018 15:03

Presne tak :-)

hoax píše:46Power: To jako, že to máš dle licence nainstalováno na dvou zařízeních, ale to jedno je kamarádovo?
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 6. 2018 15:36

To je výborný řešení, jeden z vás platí za nelegální soft 6 euro měsíčně :D
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 6. 2018 16:04

Tak predpokladám že sa striedajú a hlavne im LR funguje. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 6. 2018 16:21

Jasně, mají rozvrh kdy kdo může pracovat.:D
Je úplně fuk, jestli se střídají. To co Adobe prodává za 12 euro je licence pro jednoho. Ten který licenci koupil pod svým jménem to má legálně, ten druhý nelegálně. Platit za nelegální SW je dobrej úlet. :)

Je tam sice určitá výhoda, že se nemusí instalovat nějaký warez, ale pak by to chtělo dohodnout platbu třeba v poměru 3:1.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 19. 6. 2018 17:05

Preco by im to nemalo fungovat? Aky rozvrh?
To ze je to nelegalne je jedna vec. Druha je, ze to takto funguje.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 19. 6. 2018 17:18

Simultánne na 2 PC naraz by to nemalo fungovať. Ináč, keď to majú obidvaja pod jedným účtom, tak nevidím žiadny problém s legalnostou.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 19. 6. 2018 17:45

V jednom momente na dvoch pocitacoch to funguje uplne normalne. Pracujem tak bezne.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 6. 2018 17:54

Tak warez verze taky funguje a navíc je zdarma. Problém s legálností je úplně jednoduchý, to co se prodává za 12 euro je licence pro jednoho uživatele. Ten druhý to má nelegálně úplně stejně, jako by si nainstaloval warez verzi.

Taky mi to bez problémů jede naráz na notebooku i PC. Akorát takové použití není v souladu s licencí.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radomir 19. 6. 2018 18:40

Flor.cz: Neodporuji. Konstatoval jsem jen, že za rozumných cenových podmínek a jen při předplatném LR bych byl i ochoten platit předplatné. Za současných podmínek ovšem nejsem ochoten ani to nejlevnější předplatné platit (kdo chce a využije, ať si ho platí, nikomu v tom nebráním). Vzhledem k tomu, že nečekám žádnou výraznější změnu cenové politiky firmy Adobe, hledám názory uživatelů, kteří mají jakékoliv zkušenosti s konkurečními produkty na zpracování RAW souborů. A to jak negativní, tak pozitivní.
Nechci se zakoupením nového fotoaparátu teprve začít vybírat aplikaci, kterou bych snímky zpracovával. To je podle mého názoru již pozdě. Není to činnost na pár večerů. A je mi jedno zda budu muset něco zaplatit (za LR 5.0 jsem zaplatil necelých 3500,- Kč ) , nebo zda půjde o solidní opensource.
O nic jiného mi nejde, očekávám hlavně příspěvky, s hodnocením jednotlivých aplikací a ne o diskuzi nad cenovou politikou Adobe.
Radomir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 19. 6. 2018 19:33

Funguje uplne v pohode, mame to 1,5roku na stejny Adobe ID atd. Vsechny aktualizace atd. Rozohodne lepsi nez warez verze, kde musim resit ruzny problemy, ze nejde to a tamto ;-)
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 20. 6. 2018 06:48

Radomir píše:...Konstatoval jsem jen, že za rozumných cenových podmínek a jen při předplatném LR bych byl i ochoten platit předplatné. Za současných podmínek ovšem nejsem ochoten ani to nejlevnější předplatné platit ... očekávám hlavně příspěvky, s hodnocením jednotlivých aplikací...


Ale vždyť už je tu toho spousta, sám jsem psal opakovaně zkušenosti s jiným softem. A nikdo to tu pro tebe testovat nebude, v čem je problém aby jsi si postahoval zkušební verze a zkusil si to sám?

A druhá věc, psal jsi že soft budeš měnit až ti odejde foťák a to může být i rok, dva spíš i víc. To se chceš vážně teď rozhodnout pro software a za tři roky na něj přejít ? :) Za tu dobu může být..., ne bude situace úplně jiná.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod engine_er 19. 8. 2018 20:21

Čo by ste odporučili ako náhradu za Lightroom? Predplatnému nefandím a tých editorov je toľko, že sa v tom strácam. Prečítal som si celé vlákno, ale skôr by ma zaujímal názor niekoho, kto má komplexnejšie skúsenosti. Chcel by som kvalitný RAW converter s prehľadnou správou fotiek čiže asi LR v inom kabáte :)
Btw. do oka mi padli programy ako ACDSee, ON1 a Luminar.
Ďakujem za rady.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 19. 8. 2018 20:34

Já používám darktable (což by tě mohlo zajímat když máš AMD GPU - opencl akcelerace) a na katogolizaci používám digikam
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 8. 2018 20:35

Capture One Pro. Momentálně užívám jako hlavní nástroj ke zpracování rawů, je svižný, uživatelské rozhraní lze modifikovat dle vlastního vkusu. Má solidní výběr dobrých účinných nástrojů, práce s fotkami je obecně rychlá. Lze pracovat s vrstvami a maskami např. Během instalace se program přizpůsobí momentálnímu hardwaru daného počítače nebo notebooku.
Třicetidenní trial verze má všechny funkce k dispozici. A lze i běžně ukládat fotografie (bez omezení počtu) do jakéhokoliv výstupního formátu. Cena za základní licenci (na dva počítače) je občas diskutovaná, ale osobně to moc neřeším. I s ohledem na to, kolik jsem investoval do fotovýbavy, tak je to legrační částka, ale někdo to má jinak.

Luminar 2018 je taky fajn, ale alespoň má verze neumí pracovat s katalogy stále. Ten používám, když chci nějakou fotku obzvláštnit efektem, který Capture One nenabízí - rychle a jednoduše. Ale to dělám sporadicky. Obecně Luminar 2018 beru spíše jen jako doplněk.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 19. 8. 2018 20:38

mimo dotaz jak se přizpůsobí ? nastaví cache a max počet vláken ?
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků