Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 5. 2018 16:55

Ta čísla jsou taková rozpačitá. Tiskoví mluvčí to jistě vysvětlí, ale ti vysvětlí všechno.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 14. 5. 2018 17:12

To jo. Zajímalo by mě, jestli to Zoner vůbec uživí. 22 000 aktivních licencí může znamenat kolem 1,8 milionu kč příjem měsíčně. Z toho musí platit provoz poboček - mají i dvě v Americe a jednu v Japonsku, tři v Evropě. No a pak superhrubá mzda programátora v Brně může být kolem 100K měsíčně.


Davidof píše:Dolgor, Allydamm

S cestou do pekel souhlasím všemi deseti. Jakmile zmizí motivace, skončí inovace.



Nemyslím, že by Adobe ztratila motivaci. Mají teď dost konkurence a jsou nejdražší. Adobe se musí hodně snažit, aby nadále zůstala jednička. Z předplatného mají slušný příjmy, takže si mohou dovolit dávat víc peněz do vývoje než ostatní. Vývoj SW není nic levnýho, DXO mark už skončili v bankrotu.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 5. 2018 17:26

S tou motivací/inovací uvidíme. U programů, které mám v práci, s tím (jako uživatelé) tak trochu bojujeme :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 14. 5. 2018 20:25

Jak tady padlo..nemyslím, že někdo je z předplatného CC nadšený. Ale kdo stojí o PS + LR a v ničem jiném dělat nechce, tak prostě platí. To je vlastně takový "sňatek z rozumu". Třeba pro firmy, studia apod. je přechod na jiný sw asi komplikovaný ne-li nereálný. Mně by se taky líbilo, kdyby mi v případě vypovědi CC po nějaké době placení zůstala komplet poslední verze. Přišlo by mi to fér, jako z jejich pohledu, že něco děláme navíc pro zákazníky. Ale tyhle kolosy na tohle samozřejmě nehrajou.
Předplatné je trend v sw a IT službách všude, protože si všichni samozřejmě snadno spočítají, že se jim to rentuje, když si uživatele přivážou. Hrajou to na neustálé updaty apod. (které nakonec často vše ro*jebou). Stejně je to jen vychcanost. Ale bohužel realita.
I když u webových služeb mi to na rozdíl od aplikací dává apoň trochu smysl.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 14. 5. 2018 21:46

Pro toho, kdo pořizuje Photoshop nově, není předplatný vůbec špatný. Photoshop CS6 + LR6 stály dohromady kolem 23 tisíc, to je pěkná pálka takhle do začátku. Dvanáct euro měsíčně je podstatně snesitelnější. Nadšení z předplatného nejsou majitelé předchozích verzí PS a hlavně LR.

Pro firmy je tahle cena naprosto v pohodě, málokterá online služba stojí míň než 10 euro/měsíc. Třeba taková Canva (online editor na tvorbu různých letáků) stojí měsíčně stejně jako Photoshop + LR. Přitom Canva umí v podstatě akorát skládat předpřipravené prvky do předpřipravené šablony a doplnit to vlastním textem. To i MS Word má větší grafické schopnosti. Canva je ale maximálně jednoduchá, že to zvládne i sekretářka. Takže firma ráda zaplatí.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 5. 2018 07:34

Me treba na Zoneru neskutecne se**, ze ac mam koupenou jakousi jejich verzi (tusim 17), tak tam na me neustale skacou nejake jejich banery a reklamy, abych si koupil novejsi verzi. To je jediny softwer, kde takovou prasarnu vidim. Vsude jinde ve slusne spolecnosti, jakmile si zaplatis, tak te s reklamama nikdo neotravuje ...
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 16. 5. 2018 09:45

K té vychcanosti. Přesněji se tomu říká kapitalismus :D Každá firma si účtuje tolik, kolik jí trh dovolí. Taky nejsem nijak nadšený z předplatného, ale aspoň je to záruka kontinuity vývoje.

Pro Adobe má předplatné hlavně výhodu stabilních příjmů. Můžou si dovolit investovat do dlouhodobějšího vývoje, technologií které se objeví třeba až za několik let.

Konkurenti Adobe to mají po finanční stránce mnohem těžší a je otázka kolik jich vydrží (viz. DXO mark)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 16. 5. 2018 10:42

A teď kdo to jsou ti konkurenti. Za konkurenty jsem považoval jen dva další. Právě DxO a to teď asi odpadlo? Těžko říct co bude dál a druhý a možná v současnosti jediný konkurent je C1. A ten cenově není žádná velká výhra. Luminar zatím konkurent zdaleka není, Affinity možná může konkurovat Photoshopu, ale za LR také konkurent není. Zoner mě nezajímá.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 5. 2018 11:47

Ad vychcanost

Souhlasím, je to v současné době trend. Co vidím jako vnitřní skrytou vadu celého tohoto smluvního vztahu je to, že
- jednak není pravda, že uživatel potřebuje každý rok novou dávku inovací (v ceně předplatného)
- za druhé ta automatizace nákupu (formou nuceného předplatného) nijak nenutí přicházet s opravdu přínosnými funkcemi (a místo toho energii výrobce vloží do toho, jak co nejlépe oslavit to málo, co program vlastně přináší)
- a v neposlední řadě se software dostane do takového polostavu, kdy jakákoli chyba není důvodem k nápravě, ale dostane se do režimu - víme o tom, někdy v příští verzi to možná opravíme.

Na druhou stranu - Lightroom a Photoshop za tu cenu, jakou platíme dnes, je OK. Problém je jednak v tom, co když Photoshop nechceš (a stejně musíš platit) a za druhé v tom, že cena se může kdykoli změnit.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 5. 2018 13:33

K onomu měnění cen mám krásný příklad z profesního software. Viz "podpora" (rozuměj výpalné) software ePLAN. Roční pálka 2010: 19 tis / 2014: 22 tis / 2018: 28 tis. I když tady si osobně myslím, že ten nárůst cen je dán spíš zneužíváním dominantního postavení na trhu (neb není konkurence, a není ani kde jinde to koupit, než u zastoupení dané země; do ciziny to jiné zastoupení neprodá).
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radomir 18. 6. 2018 21:32

Prosím, ještě jednou si přečtěte os co mi původně šlo:
1. Nejde mi o cenovou politiku firmy Adobe, firma má právo přijít s jakýkoliv komerčním systémem, jaký se jí zlíbí. Je mi jedno, že chtějí předplatné za Photoshop. Ale ať si svůj produkt prodává jakým způsobem chce: Prohotoshop pro mě není nutný. Takže mi navadí, že bude v předplatném, nebo že byc musel zaplatitt už tak dost vysokou cenu. Ale je to je jich firemní politika a nijak proti ní neprotestuji, prostě se pro ni svého času rozhodli a mají na to plné právo.
2. Vzhledem k historii práce v PS LR mi však vadí, že by se mělo ÚPLNĚ zrušit předplatné PS LR. Sotva se člověk naučí LR pořádně používat, tak ho PS přestne nabízet jko standalone aplikaci. Mám v LR cca 12.000 zpracovaných fotek. Ani by mě nevadilo, kdyby ve standalone byly třeba pouze moduly library a develop. Nebo mít LR za rozumnou cenu v předplatném, ale rozumnou cenu i pro amatérské fotografy z naší oblasti. Prostě podržet si komunitu, která v případě potřeby může potřebovat i ten předplacený PS a vydělat na přechodu uživatele na plnou verzi.
3. Pro mě je důležité, abych mohl nadále v budoucnu pokračovat v solidním zpracovávání RAW souborů. A kdo máte jiné solidní zkušenosti z alternativních aplikací, ať napíšou své plusové i mínusové odpovědi, ev. zhodnotí celkově, jak si dané aplikace stojí.
Radomir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 18. 6. 2018 23:08

Vždyť si odporuješ. Na jednu stranu píšeš, že cenová politika je čistě věc Adobe a vzápětí si stěžuješ, že zavedli předplatné sotva si se s LR naučil. A že by ti měli dát nějakou přátelskou cenu.

Ty alternativní aplikace už se tu hodnotili. Žádný klon Lightroomu za tisícovku či dvě neexistuje. Jestli chceš ušetřit, budeš muset oželet komfort a některé funkce Lightroomu. Nejlíp vyjde stáhnout si demoverzi a vyzkoušet. Každý má trochu jiné požadavky a styl práce.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 46Power 19. 6. 2018 12:48

https://www.digimanie.cz/adobe-ma-dalsi ... ostly/7382

Ja sem s predplatnym spokojen, mam to pres rok s kamaradem napul a pohoda, vyuziju jak LR tak PS ;-)
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 19. 6. 2018 13:53

46Power: To jako, že to máš dle licence nainstalováno na dvou zařízeních, ale to jedno je kamarádovo?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 19. 6. 2018 14:23

Adobe ID pláče :-)
Allydamm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků