Lightroom - problém s importem

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sirgarfield 14. 12. 2017 18:07

Zdravím, dneska jsem přišel domů z focení, dám kartu do počítače, otevřu lightroom, otevřu import a fotky se mi nenačtou. Resetuju lr, otevřu znovu import a zase nic. Napadlo mě že je vadná karta, avšak ta se mi zobrazí normálně a fotky z ní otevřu bez potíží. Tak jsem zkusil otevřít konkrétní fotku z karty v lr, výsledek stejnej. Resetoval jsem pc, opakoval postup a nic. Dohnalo mě to tedy k tomu, abych si konečně stáhnul lr cc classic v domění, že tím se můj problém vyřeší, očividně jsem se mýlil, problém nadále přetrvává... Už přes dvě hodiny si s tím lámu hlavu a za boha nevím co s tím, už začínám bejt těžce na prášky. Nějaký nápady co s tím?
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 14. 12. 2017 18:11

Řešil bych stylem pokus omyl. Smazání (zazálohovat) souboru s preferences. Bod obnovení windows, jestli to začalo dělat dneska. Reinstal LR apod. Tohle si ale asi slyšet nechtěl :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sirgarfield 14. 12. 2017 19:10

Tak už jsem se dostal v čistym zoufalství dostal k reinstalu, doufám že to k něčemu povede... :D

-- 14. 12. 2017 19:28 --

Reinstal nebyl k ničemu a já začínám bejt silně na prášky, nějakej jinej nápad? :D
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 14. 12. 2017 19:55

A co znamená: Tak jsem zkusil otevřít konkrétní fotku z karty v lr, výsledek stejnej ? Něco to napíše nebo co se zobrazí.
Co jiná karta? Samotnej raw je v pořádku? > otevřít ho v nikon softu. atd.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sirgarfield 14. 12. 2017 20:15

Načetl jsem kartu, pravý tlačítko - otevřít v programu - lr, bez efektu - otevřelo se importový okno, ale nic platný to nebylo jelikož se v něm žádná fotka nezobrazila. Samotnej raw by měl bejt v pořádku, když se dá otevřít v klasickym prohlížeči fotek. Zkoušel jsem jiný rawy co tu mám v počítači, nic, zkusil jsem vyvolaný fotky v jpegu, zase nic. Zkusil jsem otevřít fotky z externího disku, stále stejnej problém. Přitom když kliknu na danou složku pravym tlačítkem, kliknu na show in explorer, tak mi to ukáže všechny soubory na kartě, označím co chci imoprtovat - enter a nic se neděje.
Začínám přemýšlet že si ze zoufalství stáhnu capture one, ne že bych se s tím chtěl znovu učit, ale nejdýl v sobotu potřebuju bejt schopnej fungovat.
Přílohy
LR Issue.jpg
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 14. 12. 2017 21:01

Takže ty nevidíš v LR ani stávající soubory? Máš vlastní icc profil monitoru? Zkus ho odebrat a zase přidat. Jednou se mi stalo, že jsem viděl v LR jen prázdný políčka a bylo to něco s icc profilem.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 14. 12. 2017 21:18

Chce to zkusit všechny možnosti. Napadá mě deaktivovat akceleraci pomocí Graf karty. A hlavně bych zkusil do LR dostat RAWy přes synchronizaci složky.

Místo Capture One bude jednodušší stáhnout zkušební verzi Photoshopu. K Photoshopu je Bridge a ten společně s Camera RAW funguje velmi podobně jako LR. Posuvníky na úpravu fotek jsou v Camera RAW úplně stejný jako v LR.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirgarfield 14. 12. 2017 22:17

hoax: Stávající soubory normálně vidím, ale nenaimportuju tam jedinou fotku a je jedno jestli z karty, externího disku, nebo z kompu, bez ohledu na to jestli jde o raw či jpeg. Icc profil nemám, takže tady chyba taky nebude.
Flor: Kde se dá akcelerace přes gpu vypnout? Synchronizaci složky? Tohle jsem v životě nepoužíval ale mrknu na to, díky.
Jojo, ps už stahuju poté co mě na něj upozornil kamarád, jelikož mi nedošlo že Camera Raw funguje víceméně stejně, ale díky! :)
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 14. 12. 2017 22:31

Nz :) Akcelerace se vypíná v nastavení, záložka výkon.

Obrázek


No a ještě bych zkontroloval, jestli třeba nedochází místo na disku. To se aplikace chovají dost nevypočitatelně, když si nemají kam odkládat pracovní data. V případě Lightroomu hlavně náhledy.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 15. 12. 2017 08:22

sirgarfield: Zkoušel jsi preferences? Přesuň buď soubor .agprefs a nebo celou složku Lightroom jinam a pak LR spusť. Cesta je C:\Users\jméno\AppData\Roaming\Adobe\Lightroom\Preferences.
Ještě můžeš zkusit nový katalog.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sirgarfield 16. 12. 2017 18:21

hoax: Přesunul jsem celou složku s lr, následně mi to nabídlo upgrade katalogu a už to konečně funguje jak má! Díky moc chlape! :)
sirgarfield
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků