Luminar 2018

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 7. 5. 2018 06:14

No a co ti brani stiahnut si trial Luminaru a zistit si to sam ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod sesty 9. 5. 2018 07:23

foto1977 píše:Dle recenzí byla na konci roku 2017 verze pro windows dost ořezaná oproti mac verzi, zajímá mě zda je to již plnohodnotný raw konvertor pro amatéra který nechce platit CC verzi Lightroomu od Adobe.


Stále to není plnohodnotná náhrada. Je pořád dost ořezaný oproti mac verzi. Organizer stále chybí zcela. Co je ale nejhorší, je jeho neodladěnost. Před poslední aktualizací nebylo možné použít korekce objektivu, takže v podstatě nepoužitelný. To poslední aktualizace vyřešila, ale teď zase dochází k degradaci obrazu při použití některých filtrů (konkrétně Orton effect), takže zase částečně nepoužitelný.

Je to zajímavý soft, ale nespoléhal bych na něj. Mám ho jako doplněk k DxO a nyní ještě k LR ke kterému se vracím.

-- 9. 5. 2018 08:25 --

Grimjaur píše:LR u mne skončil s předplatným. Dal jsem přednost DXO, aktuálně mi nejvíce vyhovuje i díky doplněným nástrojům od NIK (pak od bráchy Gůgla)


Prosím tě jak funguje to propojení NIK a DxO? Mám obojí, ale v podstatě samostatně fungující, asi něco nechápu. :(
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 5. 2018 11:33

foto1977 píše:Díky za rady, ale ptal jsem se konkrétně na Luminar a čekám odpověď od někoho kdo ho používá/používal. Dle recenzí byla na konci roku 2017 verze pro windows dost ořezaná oproti mac verzi, zajímá mě zda je to již plnohodnotný raw konvertor pro amatéra který nechce platit CC verzi Lightroomu od Adobe.
Krabicovka od Adobe nepřipadá v úvahu neb, nerad bych se s tím naučil a pak pořídil nový foťák a mohl vše vyhodit...


Podle mě pokud bys sehnal Lightroom krabicovou verzi, tak je to na přechodové období to nejlepší řešení. Než se všichni, co chtějí urvat sousto, nepřiblíží k tomu, co LR nabízí.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 9. 5. 2018 12:01

Ahoj děkuji všem za informace, trial verzi liminaru jsem o víkendu nainstaloval, včera opět odinstaloval s tím že pro mě je to nepoužitelné. Strašně pomalé a na rawy z GX80 je podle mě lepší i ta free verze od Silkipixu.
Teď mám trial od DxO Lab a jeví se docela nadějně, ale ještě jsem ho moc neotestoval. Zatím mi na mé postarší sestavě běhá docela svižně...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 9. 5. 2018 12:23

DxO viz můj poslední příspěvek hned v sousedním vlákně Náhrada za Adobe Lightroom ale kdo ví jak to teď bude dál viz DxO Lab vyhlásilo bankrot.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 5. 2018 13:01

Stale plati myslim si, ze najlepsi variant :

landov píše:Myslim, ze pokial posledny krabicovy LR podporuje tvoj fotak (a nechystas sa cca 2-3 roky kupovat novy), tak prave krabicovy LR mi pride ako ta najrozumnejsia investicia...kym sa este vobec predava, pretoze aj toto asi Adobe za chvilu zrusi.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 9. 5. 2018 13:07

Lr jsem nikdy nepoužíval, dá se vůbec ta "krabicová" verze (né CC) někde stáhnout k vyzkoušení? Myslím nějakou trial verzi, ne upirátěnou z torrentu...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 5. 2018 13:47

Alza se tváří, že ho má na skladě.

Demo - něco se řeší tady https://feedback.photoshop.com/photosho ... om-6-trial

Tutorialy jsou na Paladixu a na Youtube - hledej Yuri Fineart - z toho žiju dodnes :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod CesnaPilot 8. 12. 2018 19:41

Lightroom musí zesílit svou hru. Luminar nyní nabízí možnost katalogizovat obrázky. Zatímco Luminar je mnohem pomalejší než Lightroom, nebude to dlouho, než tato společnost uzavře tržní propast s Lightroom. Koneckonců neuplatňují nepřetržitě jako LR.

-- 8. 12. 2018 19:44 --

Pardon, měla jsem zahrnout tento článek, který jsem četl. Rozbíjím Luminar a odpovídá na otázku, že Luminar je tam s Lightroomem ještě? Myslím, že jsou blízko (zatím ne), ale stojí za to sledovat. Bylo by hezké, že Adobe dostal konkurenci! https://www.photographytalk.com/post-pr ... nar-review
CesnaPilot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 8. 12. 2018 22:16

Co to tu mumlas ???
landov
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 8. 12. 2018 22:34

To vypadá na výsledek Google překladače. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Beny. 30. 4. 2019 06:05

Už je Luminar 3.1
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 27. 3. 2020 17:54

landov
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků