Luminar 2018

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allydamm 11. 11. 2017 13:17

https://macphun.com/luminar
Jdete do toho nebo už někdo testoval betu?

Když už moje peníze nedostane Adobe, je třeba je dát někomu jinému. .-) Úpravy budou jistě stačit, otázka je rychlost a přívětivost ovládání, přidají i organizátor, ale ten zatím vypadá jako úplný základ, nic robusního jako LR. Ale líbí se mi to, pěkně se rozjíždějí a za tu cenu...
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 11. 2017 14:00

Ono je to spíš o něčem jiným, nezdá se mi, že se kdy snažili dělat náhradu z LR.
Taky teď vyšel ON1 Photo Raw 2018. Po tom, co Adobe předvádí do toho ostatní pěkně šlápli.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 11. 2017 21:02

Díky moc za dojmy.

Taky jsem se k němu trochu dostal. A pro Windows je to zatím pravá beta.
Jako Plug-in, který tak nějak řeší nepřítomnost prohlížeče, mně to přišlo opravdu hodně pomalé a už je první upgrade, který to zlepšuje. Ale musíte si Plug-in přeregistrovat, po upgradu se do něj bez zásahu z LR neodskočí.
Nejde vyhledávat ve filtrech, živý náhled nastavení je ve "VGA" kvalitě a dalo by se pokračovat dlouho...
AdobeDNG podporuje tak nějak na třetinku, základ jako vyvážení bílé nebo expozici neuděláte, ale černé a bílé dokáže.
Na druhou stranu ani jednou nespadl nebo nezamrznul.
Rozhodně se těším, i teď se v něm dají doladit skvělé výsledky.

Ale na náhradu LR tomu moc nevěřím, ten organizér by musel být přímo zázrakem. Takovou robusnost jako má LR v organizaci, prostě necítím ani z hlavního programu na Macu.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 18. 11. 2017 21:36

On totiž LR i přes všechny jeho současná negativa je dost promyšlený a za ty roky nasbíral další funkce. Já třeba fakt nechápu u Luminaru to hromadné zpracování (dokonce zatím jen pro mac), navíc je to nějak spojené rovnou s exportem jako finální krok, to je fakt mimo. Jako reklamu mají pěknou, hodně zmiňují LR, ale v porovnání s ním je to trochu trapas.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 21. 11. 2017 08:52

Protože Luminar není náhradou za LR. Že s něčím neumíš nebo to nevypadá jako LR neznamená, že je to na *****.
A to platí pro cokoliv, i C1 chce poctivou nalejvárnu a aspoň dva týdny praxe, než se to dostane pod kůži. S tím tady ale nemá nikdo trpělivost a hned vyvozuje závěry "že to není jako LR".
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 21. 11. 2017 09:22

ondrasheq píše:..
Nějak nevím o čem to píšeš.

To že ještě není LR je snad jasné ze všeho co tu kdo napsal. Na druhou stranu se jasně profilují jako alternativa k LR. A to ukáže až čas nebo alespoň pár prvních verzí prohlížeče.
To že potřebuješ najevárnu a týdny praxe, možná platí pro tvůj C1. Ale každý kdo něco dělal v LR pochopí aktuální Luminar za pár desítek minut, opravdu není nijak složitý, na to mimochodem taky jedou.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 21. 11. 2017 10:15

Tak určitě ondrášku.
https://macphun.com/optimizelr

"Welcome to your new home. Seriously, we’ve been expecting you. We’ve been hard at work to make your move as easy as possible. Your Lightroom photos, organized library, and even plugins can make the jump to Luminar - a faster, more powerful photography platform."

Máme tu zřejmě nového českého Gance.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 28. 11. 2017 12:39

Již je další update https://macphun.com/blog/luminar-2018-f ... es-logbook
Další krok k použitelnosti na Windows. Jen ten zoom je pořád divný. .-) Tak snad 7.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Podivney 29. 11. 2017 14:13

Ale pánové - ne tak hrrr ...
Klidně se k Ondráškovi přidám. Po dlouhodobém používání komplexnějšího systému jako je LR, může být opravdu komplikované přejít na jiný. To není jen o pochopení funkce pár táhel. Ta jsou všude více nebo méně podobná.

Používáte-li hotkeys, máte-li zažité ovládání pracovního prostředí, fotky nasypete jednou a vysypete druhou stranou, tak lze ušetřit docela dost času. Produktivita fakt není neslušné slovo.

Musím nechat, že LR v posledních verzích je opravdu pěkný software, s minimálními švy mezi jednotlivými fázemi procesu.

Na druhé straně - Luminar vypadá nadějně a stejné fotografie nasypané do C1 mi prostě připadají hezčí než v LR. Aniž bych mnohdy o táhlo zavadil.
Mě osobně na odchodu od LR drží za nohu jinými sw nepřekonaná probírka fotek v Survey modu, kdy si vystačím s klávesami N, X (U pro opravu) G. Jednoduché a rychlé.

Pokud jde o změnu editoru - pro Windows je Luminar zajímavou alternativou. A až bude mít i organizer - bude i plnohodnotnou.
Pokud ale chcete vskutku plnohodnotnou náhradu LR již nyní - je zatím jednou z reálných cest právě C1. I s tím ne zrovna jednoduchým přechodem.

A to přirovnání ke Gancovi a přitom zaštítění se marketingovými kecy - to mě fakt dostalo!
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 5. 2018 21:26

Ahoj používá tu někdo ten Luminar "naostro"? Myslím jako RAW konvertor atd., né jen na testování? Pořídil jsem si bezzrcadlo od Panasoniku a hledám k němu raw konvertor.
Ten nativní Silkypix mě zatím moc neoslovil, a kupovat LR v době jeho konce (krabic.verze) mi nepřijde rozumné. CC verzi nechci.
Zpět k Luminaru: je to již stabilní a použitelné (win verze) a bude mi to vůbec nějak obstojně běhat na starším PC s Intel® Pentium® G3220T Haswell, RAM 4GB DDR3, Intel HD Graphics, HDD 500GB???
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 5. 5. 2018 04:54

Nejlepší je si to vyzkoušet sám, jako fakt :) To přece ve finále musí vyhovovat tobě.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 5. 5. 2018 11:18

LR u mne skončil s předplatným. Dal jsem přednost DXO, aktuálně mi nejvíce vyhovuje i díky doplněným nástrojům od NIK (pak od bráchy Gůgla)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 5. 5. 2018 21:42

foto1977 píše:Ten nativní Silkypix mě zatím moc neoslovil, a kupovat LR v době jeho konce (krabic.verze) mi nepřijde rozumné. CC verzi nechci.

Myslim, ze pokial posledny krabicovy LR podporuje tvoj fotak (a nechystas sa cca 2-3 roky kupovat novy), tak prave krabicovy LR mi pride ako ta najrozumnejsia investicia...kym sa este vobec predava, pretoze aj toto asi Adobe za chvilu zrusi.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 5. 2018 20:54

Díky za rady, ale ptal jsem se konkrétně na Luminar a čekám odpověď od někoho kdo ho používá/používal. Dle recenzí byla na konci roku 2017 verze pro windows dost ořezaná oproti mac verzi, zajímá mě zda je to již plnohodnotný raw konvertor pro amatéra který nechce platit CC verzi Lightroomu od Adobe.
Krabicovka od Adobe nepřipadá v úvahu neb, nerad bych se s tím naučil a pak pořídil nový foťák a mohl vše vyhodit...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků