Luminar 2018

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allydamm 11. 11. 2017 13:17

https://macphun.com/luminar
Jdete do toho nebo už někdo testoval betu?

Když už moje peníze nedostane Adobe, je třeba je dát někomu jinému. .-) Úpravy budou jistě stačit, otázka je rychlost a přívětivost ovládání, přidají i organizátor, ale ten zatím vypadá jako úplný základ, nic robusního jako LR. Ale líbí se mi to, pěkně se rozjíždějí a za tu cenu...
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 11. 11. 2017 14:00

Ono je to spíš o něčem jiným, nezdá se mi, že se kdy snažili dělat náhradu z LR.
Taky teď vyšel ON1 Photo Raw 2018. Po tom, co Adobe předvádí do toho ostatní pěkně šlápli.
ondrasheq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 11. 2017 21:02

Díky moc za dojmy.

Taky jsem se k němu trochu dostal. A pro Windows je to zatím pravá beta.
Jako Plug-in, který tak nějak řeší nepřítomnost prohlížeče, mně to přišlo opravdu hodně pomalé a už je první upgrade, který to zlepšuje. Ale musíte si Plug-in přeregistrovat, po upgradu se do něj bez zásahu z LR neodskočí.
Nejde vyhledávat ve filtrech, živý náhled nastavení je ve "VGA" kvalitě a dalo by se pokračovat dlouho...
AdobeDNG podporuje tak nějak na třetinku, základ jako vyvážení bílé nebo expozici neuděláte, ale černé a bílé dokáže.
Na druhou stranu ani jednou nespadl nebo nezamrznul.
Rozhodně se těším, i teď se v něm dají doladit skvělé výsledky.

Ale na náhradu LR tomu moc nevěřím, ten organizér by musel být přímo zázrakem. Takovou robusnost jako má LR v organizaci, prostě necítím ani z hlavního programu na Macu.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 18. 11. 2017 21:36

On totiž LR i přes všechny jeho současná negativa je dost promyšlený a za ty roky nasbíral další funkce. Já třeba fakt nechápu u Luminaru to hromadné zpracování (dokonce zatím jen pro mac), navíc je to nějak spojené rovnou s exportem jako finální krok, to je fakt mimo. Jako reklamu mají pěknou, hodně zmiňují LR, ale v porovnání s ním je to trochu trapas.
hoax
Návštěvník

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor