Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2017 09:23

Přemýšlel jsem kdysi o Behringeru s motorizovanými slidery (na typ si teď nevzpomínám), od té doby se vyrojila spousta dedikovaných kontrolérů, třeba zajímavý Loupedeck (až na tu cenu). Ale fakt mi iPad vyhovuje, mám tam ty prvky, které používám, rozmístěné podle sebe... což mě přivádí k myšlence: existuje něco podobného pro C1, nebo je to všechno LR only? Což by byl další důvod, proč by přechod bolel...

-- 19. 10. 2017 10:24 --

lemming píše: Jak se zdá, ty chybějící katalogy jsou featura a ne bug, takže ani dva roky na tom nic nespraví.


Jak psali v press releasu: ""We believe it's the future of photography" :) Trend je prostě dnes přizpůsobovat všechno tak, aby s tím dokázal pracovat i blbec...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 19. 10. 2017 09:30

lemming píše:Teď jsem se dočetl, že nový Lightroom CC už nemá katalogy, respektive má pouze jeden katalog. Takže tím je to uzavřené - pro mě je naprosto nepoužitelný.


Co není může někdy být. Hlavně žádné soubory na disku, žádné adresáře, vše u Adobe. I prezentace LR CC přímo od Adobe na jeho kanálech, je taková rozpačitá. Jako by jim řekli den předem, jdeme s tím ven. A dojem z toho je: Ja su fotograf, ja su umělec,... ja su retardovaný, pomůže mi někdo? Jasně nahraj nám svoje fotky a o nic se nestarej. Tedy plať, ale to pro tebe jako retardovaného není přeci problém.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 19. 10. 2017 09:40

kozakm: C1 přidal podporu midi a oficiálně pro nějaký drahý Tangent. Mně se u midi2lr líbí právě velká konfigurovatelnost a ve finále je to relativně levné. X-touch mini stoji 70 eček.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2017 09:45

To je super cena
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 19. 10. 2017 09:55

No teď koukám, že už se skoro nedá sehnat, ten větší x-touch už stojí 400euro. Tak nevím. Udělal jsem dobře, že jsem před rokem pořídil rovnou dva, abych měl vše pod rukama.
viewtopic.php?f=207&t=1187859&p=11224553#p11224553
Vzbudilo to docela údiv, ale vyhovuje mi to :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 10. 2017 10:10

X-Touch je aj v SR len na objednavku, pride vacsinou do dvoch tyzdnov.
Skusal som pozerat aj ine midi ovladace, no ziadny sa neresetuje po preskoceni na dalsiu fotku, takze ten X-Touch je fajn lacne riesenie.

Midi2LR sa zapne a pripoji aj k LR Classic, no nemam doma X-Touch, takze neskusim ci to ide... :D

Na tom LR Classic skusim upravit jednu-dve svadby, potom sa vratim k LR6 a zbadam co a ako dalej.... :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 19. 10. 2017 11:31

Tak po testování na testovacím PC v práci - i5 7500 s SSD, musím bohužel konstatovat, že se mi Classic zdá snad ještě pomalejší.
Nový katalog s 10 rawy D750. Práce v develop - procházení fotek tam a zpět a zoomování. Když jsou fotky bez úprav, tak je to v pořádku. Jakmile přidáte úpravy (stačí basic panel), tak se to začne velmi rychle zadrhávat a lagovat. akcelerace on/off, stejně tak smart previews, nic. Tak to je super tedy. Asi zkusím i doma, ale vidím to bledě.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 19. 10. 2017 12:47

Ako majitel standalone LR6 som bol rozhodnuty okmzite upgradovat na LR7. Kedze sa Adobe na LR7 ******lo (a cloud zatial nechcem), tak som vlastne usetril :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ondrasheq 19. 10. 2017 14:23

Nevíte, jestli se dá licence LR, nově toho Classic, používat na více počítačích ("seats")?
Indická podpora Adobe mi řekla úplně všechno na světě, jen ne toto.

-- 19. 10. 2017 15:34 --

Odpovím si sám:
Aplikace Creative Cloud pro počítače lze stáhnout a nainstalovat do více počítačů bez ohledu na operační systém.
Aktivace je nicméně omezena jen na dva počítače pro každou osobu s daným členstvím. Software v těchto počítačích navíc nelze používat současně.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 19. 10. 2017 18:37

Melancholický Trol píše:
sesty píše:Affinity: tím bych zkusil nahradit Photoshop. Jen mě zarazilo, že jsi ho uvedl v řadě RAW konvertorů.

Normálně s tím jde pracovat. Za ty prachy dobrý software.
https://affinity.serif.com/en-us/photo/


Tak jsem si teď chvíli hrál s trial verzí Affinity Photo a popravdě už nejsem tak žhavý do nějakých změn. První dojmy jsou asi takový, že Photoshop je prostě Photoshop.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 19. 10. 2017 20:06

Ted uz teda nejde ugrade LR4 na LR6, jak to bylo drive za 75E mozne?
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 10. 2017 22:35

Co vím, tak upgrade na LR6 už se koupit nedá. Pospíšil bych s koupí plné verze, skladové zásoby krabic s LR6 dochází.

sesty píše:Tak jsem si teď chvíli hrál s trial verzí Affinity Photo a popravdě už nejsem tak žhavý do nějakých změn. První dojmy jsou asi takový, že Photoshop je prostě Photoshop.


Nj, Adobe moc dobře ví, že si to může dovolit.

ondrasheq píše:To je na pytel, že tady není žádná plnohodnotná a zároveň cenově dostupná konkurence.
- LR neumí pořádně X-Trans a je pomalý jak prase, ale je levný
- Capture One umí dobře X-Trans, ale je drahý
- Affinity mi nesedl, hlavně ten divný průnik mezi (ne)destruktivníma úpravama
Nevím co dál, asi dál starý neaktualizovaný LR.


Tady na fóru jsem četl, že Iridient prý řeší všechny problémy s X-trans ;-)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 20. 10. 2017 06:24

sesty píše:Tak jsem si teď chvíli hrál s trial verzí Affinity Photo a popravdě už nejsem tak žhavý do nějakých změn. První dojmy jsou asi takový, že Photoshop je prostě Photoshop.


Můžu se zeptat v čem? Affinity používám, normálně v něm jedu podle tutoriálů pro Photoshop a jen zřídka se stane, že se něco musí udělat výrazně jinak nebo to vůbec nejde. V zásadě jediné, co mi občas chybí, je možnost lepšího výběru podle barvy (hue), jinak v pohodě. (A RAW modul je slabý, ale na to používám Lightroom a Affinity není náhradou Lightroomu.)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 20. 10. 2017 07:06

Flor.cz
Včera jsem tam tu možnost upgrade nemohl najít, dnes na mobilu ji zase vidím.
https://www.cnews.cz/adobe-uvadi-lightroom-cc
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 20. 10. 2017 08:13

lemming píše:Můžu se zeptat v čem? Affinity používám, normálně v něm jedu podle tutoriálů pro Photoshop a jen zřídka se stane, že se něco musí udělat výrazně jinak nebo to vůbec nejde. V zásadě jediné, co mi občas chybí, je možnost lepšího výběru podle barvy (hue), jinak v pohodě. (A RAW modul je slabý, ale na to používám Lightroom a Affinity není náhradou Lightroomu.)


No psal jsem úplně první dojmy. Dnes zkusím nějakou skutečnou práci. Zcela na rovinu je v tom fakt, že s Photoshopem dělám více jak 15 let od jeho verze 5. Je prostě silně zakořeněnej.

RAW modul je ve srovnání s Lightroomem opravdu komický, ale tím se netrápím. Kandidát za Lightroom je C1.
sesty
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků