Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2017 08:17

Já mám stále LR 5 kvůli Paddy, protože nepodporuje novější. Teď se objevila podobná věc Control Room, která podporuje i nové verze LR, tak bych uvažoval o upgradu na sedmičku, ale mám smůlu. A placení za CC bych uvažoval, pokud by udělali variantu bez Photoshopu za polovic.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 19. 10. 2017 08:29

kozakm píše:
sesty píše:Loni mě to ale malinko začalo hlodat, jestli nepřejít.


Nj, ale kam? Capture One - standalone licence 280 € nebo roční předplatné 180 €, to asi moc zákazníků nepřetáhne. DxO - 129 nebo 199 €, ale vždycky stálo spíš vzadu. RawTherapee - jen pro opravdové masochisty. On1, Affinity - zatím příliš brzy hodnotit. Zoner - pro začátečníky dobrá volba, pro uživatele LR nedává smysl. Silkypix - čumím, že stále ještě existuje :)



Vzhledem k tomu, že od loni mám Sony A7R mohl bych využít Capture One Pro (for Sony) za 50 €.

Affinity: tím bych zkusil nahradit Photoshop. Jen mě zarazilo, že jsi ho uvedl v řadě RAW konvertorů.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2017 08:34

Affinity umí oboje.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 19. 10. 2017 08:36

sesty píše:Affinity: tím bych zkusil nahradit Photoshop. Jen mě zarazilo, že jsi ho uvedl v řadě RAW konvertorů.

Normálně s tím jde pracovat. Za ty prachy dobrý software.
https://affinity.serif.com/en-us/photo/
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 19. 10. 2017 08:48

Tak jdou takové legendy, že Affinity pracuje i na organizátoru, teď byl by ideální čas na přetahování zákazníků. :-) Affinity Photo jistě není software pro kompletní workflow.

S rychlostí LR6 naštěstí už problém nemám, celkem nová pracovní mašina. Jinak ještě větší upřesnění výběrů pro lokální úpravy pomocí rozsahu barvy a jasu, je moc pěkná nová funkce Classic. Ale zase nic co by mě přesvědčilo na CC. Takové pozvolné dodávání drobností, které nenutí použít externí editor.

Adobe již roky ladí takovéhle drobností, a když přijde čas do toho říznout, vrhnou se na cloud...
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 19. 10. 2017 08:56

No, na organizéra fotek si ještě nějaký čas počkáme, je to totiž už skoro 2 roky, kdy psali, že pracují na alternativě InDesignu a od té doby ticho po pěšině. Zhavarovalo to na tom, že nejsou schopní sehnat kvalitní programátory (a já dodám: "za peníze, které jim Affinity bylo schopné měsíčně nabídnout"). Takže bohužel, no.
Na druhou stranu ale takové produkty doteď opravdu neměly prioritu, když peníze zatím ještě leží v aplikacích pro iPhone a iPad, tam to můžou vytěžit a prodat řádově víc licencí. Zaříznutí posledního mohykána (tj. Lightroomu) je dobrý impuls jednak pro zhrzené uživatele, hledající náhradu, tak i pro lidi z Affinity, aby dali katalogizační funkci prioritu. Kolik měsíců budou ochotní lightromáci čekat, když krom Affinity Photo je dostupných dalších 6 alternativ? Uvidíme.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2017 08:57

Jak dlouho bude asi bavit Adobe udržovat dva softy, které dělají to samé? Dávám Classicu rok, maximálně dva :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 19. 10. 2017 09:02

Melancholický Trol píše:Kolik měsíců budou ochotní lightromáci čekat, když krom Affinity Photo je dostupných dalších 6 alternativ? Uvidíme.


Já na to mám necelé tři měsíce :)

No já nevím, podle mě těch alternativ příliš není.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 19. 10. 2017 09:05

kozakm: A midi by tě nevyhovovalo? Třeba často používaný x-touch mini s midi2lr mně přijde good. Zatím ale jen pro v6. Já jsem zatím na LR závislý, právě díky midi a mým barevným profilům :)
Naposledy upravil hoax dne 19. 10. 2017 09:09, celkově upraveno 2
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 19. 10. 2017 09:07

Teď jsem se dočetl, že nový Lightroom CC už nemá katalogy, respektive má pouze jeden katalog. Takže tím je to uzavřené - pro mě je naprosto nepoužitelný.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 19. 10. 2017 09:11

No on je zatím stejně docela nepoužitelný..Ten CC má cenu řešit až tak za rok dva.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2017 09:13

hoax píše:kozakm: A midi by tě nevyhovovalo? Třeba často používaný x-touch mini s midi2lr mně přijde good. Zatím ale jen pro v6. Já jsem zatím na LR závislý, právě díky midi a mým barevným profilům :)


Používám Paddy for Lightroom, což funguje přes midi a jako midikontrolér mi slouží displej iPadu. Nefunguje ale v LR6 a CC, i proto stále zůstávám u LR 5.7 nebo kolik.

http://www.martinkozak.com/tag/paddy/
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 19. 10. 2017 09:13

To je na pytel, že tady není žádná plnohodnotná a zároveň cenově dostupná konkurence.
- LR neumí pořádně X-Trans a je pomalý jak prase, ale je levný
- Capture One umí dobře X-Trans, ale je drahý
- Affinity mi nesedl, hlavně ten divný průnik mezi (ne)destruktivníma úpravama
Nevím co dál, asi dál starý neaktualizovaný LR.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 19. 10. 2017 09:17

kozakm: Já vím. Proto se ptám na klasické hw midi :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 19. 10. 2017 09:23

hoax píše:No on je zatím stejně docela nepoužitelný..Ten CC má cenu řešit až tak za rok dva.


Jak se zdá, ty chybějící katalogy jsou featura a ne bug, takže ani dva roky na tom nic nespraví.
lemming
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků