Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 27. 10. 2017 12:42

Přesně. Nejsem vůl a předtím si udělal image disku. Trial Classicu normálně smazal v6. A taky super je ten jejich CC bloatware, napočítal jsem 11 procesů neustále běžících na pozadí.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomkuklik 27. 10. 2017 23:30

Mě to tedy velmi mrzí, že nevydají LR7. Osobně jsem po LR3 přešel na LR5, pak mě připadalo, že na LR6 to nestojí za to a čekal jsem na LR7. Škoda, Nebránil bych se ani zdražení. V LR mám vše zmáknuté. Je to velké zklamání. Než vyměním tělo, mám spoustu času, ale začnu se koukat po náhradě. Do předplatného nejdu v žádném případě. C1 je velký favorit, ale třeba se pochlapí i Serif.
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpa9 28. 10. 2017 06:28

Byla tu zaké zmínka o možném přechodu z LR na DxO Optics, tak zrovna před dvěma dny vyšel nový DxO PhotoLab (přejmenovaný DxO OpticsPro). Tou nejvýraznější novinkou jsou asi lokální úpravy.
vpa9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metatron 28. 10. 2017 15:21

Ten DxO PhotoLab som na podnet pemara stiahol dnes, skusil trial... akoze da sa s tym celkom dobre pracovat. Je to tazko hodnotit, kedze clovek je navyknuty na LR... Ale napr.som tam nenasiel pridanie vodoznaku pri exporte, teda ak si tam chce dat niekto logo, podpis, zas prichadza na radu dalsi soft...

edit: skusal som to fotke z a7 + stara Minolta AF 50/1.7, soft to hned zdetekoval a ponukol na stiahnutie korekcny profil pre objektiv, to bolo fajn.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 28. 10. 2017 15:34

Já asi moc nerozumím hlouběji té filosofii, proč tu i jako člověk, který se tím neživí, mám remcat na top class leading sw ve světe fotografii a grafice a chci sockovat nad tím, že 350 za měsíc je pro mě moc, když se jedná o to nejlepší, co člověk může dostat? Však proč mám mít názor si nárokovat to nejlepší a ještě k tomu zadarmo(ještě aby to ty fotky upravovalo bez kliknutí na jediný slider)? Ano smutný příběh je tu u těch, co si zaplatili licenci za těžké peníze a jejich produkt už není podporován a nemají slevy na CC verze.
Jak říkám, asi tomu moc nerozumím do hloubky, ale když je něco profesionálního, asi si nemohu narokovat to mít všecko zadarmo a pokud možno s fcemi co umí profi placené verze?

Byly časy, kdy to fakt nešlo a přesto jsem těch 350 za měsíc za PS a LR a Bridge zaplatil........ Hlavně že jsme pár let - dost let - platili předražené volání :-D A to bylo exponenciálně mnohem větší zlo, než dnešní finanční plány na CC. A to telefon k životu člověk potřebuje mnohem víc, než Adobe a ještě k tomu, když mě to neživí.

Na druhou stranu, co mě dnes opravdu štve je, jak není konkurence, tak jsou líný a na všecko sejří - vysvětlím. Teď je to o zcela jiném opaku, neremcám, že musím vypláznout pár kaček za měsíc, ale remcám, když vydám spousty peněz za něco, od čeho očekávám hodně muziky. Pořídil jsem si iZařízení z roku 2015. MacBook PRO. Je tam dedikovaná grafika R9 370X 2Gb. Člověk si říká, jak to nebude trhat asfalt. No opak je pravdou. Asfalt to fakt netrhá. Neskutečné množství peněz nalito do iProduktu, čímž si myslíte, že jste si koupili to nejlepší(2015 není starý, obsolescence Jablek je velmi nízká) a pak v práci máte třeba plastové Lenovo s m960gtx, který na Win10 s 16Gb ram a SSDčkem lítá ZATRACENĚ ZNATELNĚ RYCHLEJI(žádné prodlevy při reakci štětce při maskování, posuvy jednotlivých vrstech u souborů s velký rozlišením atp...), než ten hliníkovej krám za dvojnásobné peníze. Koho vinit? Adobe nebo Apple? Já mám pocit, že kluci od Adobe dělají hodně těžké pogramy a nejede to na něčem, co bych považoval za referenční hardware(Jabka), tak skvěle, jak bych za ty prachy očekával.

Mé obavy trochu zklidnil příchod Classicu, kde to opravdu je znatelně lepší, ale myslím si, že by tu měla být velmi úspěšná konkurence. Protože nejde o to neplatit nejlépe nic a aby to fungovalo topově(jasně, google neplatíte a stejně skvěle slouží, ale to je něco jiného), jenže když je tu nějaký top class standard fotografického/grafického průmyslu, tak by měl kurňa fungovat, a když nacpu ještě peníze do Jabka, tak to má prostě frčet lépe než dostupnější alternativy s Win10. Bohužel to je to, co mě štve, když to zaplatit chcete a ono to nedává, co by mělo. Přijde mi, že Adobe na to prostě sere a za ty peníze nedá extra.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 28. 10. 2017 21:02

Lotrandor by to vysvětlil asi lépe než já, pokusím se vystihnout podstatu. Já jsem váhal mezi MacBook Air a Lenovem (Yoga s i5 a 256 SSD), ten Apple měl lepší výdrž na baterie a lepší displej (výrazně věrnější podání barev), Lenovo mělo vyšší rozlišení a bylo rychlejší na aplikacích, které jsem tehdy používal. Apple si za hardware nechává opravdu hodně zaplatit a špičkový ho vesměs nemá, kompenzuje to tím, že většina programů na OS Applu je optimalizovaná o kousek lépe, než na Androidu nebo na Windows. U MacBook Air nejde rozšířit paměti nebo jinak upgradovat hardware, chybí i LAN. Airbook se méně přehřívá. Hmotnost 1.35 kg mi už vadí, ta je ale u Lenovo i Apple shodná, tablet má cca třetinu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 29. 10. 2017 08:28

Tak představa, že Apple je výkonový benchmark je hodně chybný předpoklad. Apple zpravidla vymáčkne ze stejného hw víc, ale ve win světě je surový výkon levnější. U Applu se platí za design, optimalizace a konstrukci.

Sám pomalu přecházím na Apple s iP6s+ jsem spokojen, za měsíc přijde služební Air a doma se nějak nakumolovaly tablety. Výkonový svatý grál to není ani náhodou. Na domácí žvýkání, ale není nic lepšího.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 10. 2017 12:11

Test vykonu LR Classic a roznych procesorov: https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... Conclusion
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 30. 10. 2017 15:31

Žádný zázrak, alespoň budou mít co vylepšovat. Když vezmu největší změnu, generování náhledu, tak zároveň zavedli použití náhledu z foťáku, takže se nakonec generovat hned nemusí.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 2. 11. 2017 22:03

Dneska jsem se díval na nějaká videa o Luminar 2018 a zatím to tedy náhrada LR není. Třeba ten oddělený batch processing. To je úplně špatně, synchronizace úprav musí být v reálném čase. Ale jinak se mi na tom pár věcí líbí. Je vidět, že to je moderní aplikace, ale zatím taková jednodušší, protože cílený to bylo původně asi trochu jinam než LR.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 25. 11. 2017 16:52

Chci se anketně zeptat: jaký máte procesor a jak vám s ním jede LR Classic?
Speciálně by mě zajímalo načtení fotky v develop módu do ready stavu -> aplikování presetu -> použití spot removal.
Export ani import tolik důležitý není, při tom stejně odcházím od PC.
Mám teď staré Core 2 Duo @ 3 GHz a jak to na Nikoní NEFy jelo jakž takž, RAFy jsou neskutečně pomalý, připomíná to hru o 10 FPS, koupě SSD moc nepomohla. Tak jsem začal uvažovat o ekonomickém upgradu na Coffe Lake, asi Core i3-8350K @ 4GHz (vejít se celkově s deskou, CPU a RAM do 9 tis.)
Ryzen jsem z toho vyřadil jen z toho důvodu, že nemá integrovanou grafiku (která na LR podle všeho stačí a vše se točí hlavně okolo CPU).
Nepotřebuju přesná čísla a milisekundy, spíš jen něco ve smyslu "mám xxx a jede to přijatelně".
Díky moc.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 25. 11. 2017 21:10

Mám starého 3GHz Athlona II X4 a dá se na tom v pohodě pracovat. I když rychlejší procesor by se samozřejmě hodil. RAFy jsou v tomto problém. X-Trans sensor má o hodně komplikovanější rozložení subpixelů než bayer, takže demosacing je výpočetně několikanásobně náročnější.

Obrázek
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 26. 11. 2017 19:11

> demosacing je výpočetně několikanásobně náročnější

Jako programátor bych se spíš přiklonil k variantě, že X-Trans demosaicing bude opět nějaký legacy kód, se kterým Adobe evidentně válčí, a který neprošel jakoukoliv optimalizací za dobu co existuje - viz celková ignorace Adobe co se týká ostření a dalších věcí.

Hodně pomáhají Smart previews, jsem právě zjistil.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 11. 2017 22:58

Na Bayer masce se pixel počítá ze 4 subpixelů (2x2) na X-Transu z 9 subpixelů (3x3). Rozdíl v rychlosti tam bude už z principu. Na Dpreview se k tomu vyjádřil Brian Griffith autor Iridient Developeru a podle něj je demosaicing X-Transu 4-6x pomalejší než u Bayer masky. https://www.dpreview.com/forums/post/59973300

Jo, smart previews to hodně urychlý, pracuje se jen s náhledy co mají cca 4 Mpx
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 11. 2017 06:32

Smart previews su zaklad pri praci v LR. Keby neexistuju, tak uz davno menim starsi i5 CPU za nieco novsie, lebo spracovat 42Mpx fotky by bolo nemozne. Kedysi sa museli kvoli tomu "odpajat" priecinky, dnes pracu s nimi staci povolit v nastaveniach.
Co sa tyka CPU, tak i3 8350K (4x4GHz + moznost vynikajuceho taktovania) by bol obrovsky skok vo vykone z C2D 2x3GHz. LR potrebuje vyssie takty a 4 jadra vyuzije skutocne dobre.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků