Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 10. 2017 15:58

Tak nakonec, žádný samostatný LR7, standalone odepsán, jestlipak tam ještě pracuje ten týpek co při rozjezdu CC na standalone přísahal.

Modernizace aplikace vyřešena rozdělením do moderního Lightroom CC, aktuálně s dost omezenou nadstavbovou funkčností, alespoň budou moci co chvíli něco přidat a do starého Lightroom Classic CC aka LR7 CC. Mno pěkný to bordel si Adobe s předplatným zařídila. Ale ten kdo chce platit těch 10€ měsíčně toho dostane vlastně moře navíc.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2017 16:42

No tak toto je na p**u !! Holt zostanem na LR6, kym budem mat podporovane fotaky/skla.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 18. 10. 2017 17:06

Allydam: Podle mě to sliboval sám Tom Hogarty - produktový manager LR :) V LR 7 classic mají být už nějaká vylepšení výkonu, samozřejmě ne finální (přesně jak jsem čekal) a pár novinek. Otázka je, jestli časem nezaříznou i tuhle classic verzi, zatím zase tvrdí, že ne :)
CC verze zatím neumí skoro nic.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2017 17:09

...no a dalej je pravdepodobne buduce zvysovanie cien predplatneho .
landov
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 18. 10. 2017 18:54

Ta vylepseni vykonu maji imho jen momentalne zavrit pusu kritikum; si predstav, ze by predstavili jen LR CC. Postupne dojde k utlumeni Classicu a presunu na novou super cloudovou vec s krasnymi obrimi posuvniky a pulkou funkci.

A vubc to nepripomina historii s Aperture/iPhoto a Nikon Capture
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 18. 10. 2017 19:10

Souhlas, že se to postupně přesune. Ale s těma funkcema to myslím nerisknou, zvedla by se docela velká vlna nevole. Vidím to v řádu několika let.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 18. 10. 2017 19:16

Nerad vam to vravim, ze som vam to vravel, ale - ja som vam to vravel...
Co dodat - skoda no.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 10. 2017 19:24

Za čas uživatelům oznámí, že všechny fotografie synchronizované do cloudu jsou vlastnictvím fy Adobe. Anebo je třeba si zaplatit profi verzi CC za 50 Eur/ měsíčně.

Nehci jim do toho kecat, ale podle mne je představa dlouhodobého fungování firmy jen na bázi předplatného vlhkým snem manažerů zmámených krátkodobým pozitivním efektem na tržby. Dlouhodobě to ale lidi povede k hledání alternativ. Neschopnost Adobe svoje produkty rozvíjet smyslupným směrem to jen podpoří. Nač mi jsou super-duper funkce, když pořádně nefunguje ani profilování jednotlivých fotoaparátů, demosaic X-trans atd.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 10. 2017 19:25

Lightroom, Photoshop to jsou značky na to lidi slyší. Ještě přidat číslo nebo to slavné CC. Ale Classic?. To je pro mě označení mrtvoly, která ještě nemůže *****ět, protože následník se nedostal z batolecího věku. Prostě to tam vzal do rukou cloudový guru. V podstatě jsem tímhle nucen s Adobe postupně skončit, LR6 samozřejmě ještě může sloužit roky bez nejmenšího problému. Ale myslím, že to otevře vrata pro alternativy a těším se na ně.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2017 07:27

2013:

Q. Will Lightroom 5 be included as part of Adobe Creative Cloud?
A. Yes. Lightroom 5 will be delivered to Creative Cloud members at no extra charge when it’s available.

Q. Will I still be able to purchase Lightroom 5 outside of the Creative Cloud
A. Yes. Lightroom 5 will continue to be available as a standalone product, available for purchase as an Electronic Software Download(ESD) or as a boxed product with a traditional perpetual license.

Q. Will there be a different version of Lightroom called Lightroom CC?
A. No.

Q. Will there be features of Lightroom 5 that are exclusive to Creative Cloud members?
A. No.

Q. Will Lightroom become a subscription only offering after Lightroom 5?
A. Future versions of Lightroom will be made available via traditional perpetual licenses indefinitely.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 19. 10. 2017 07:31

"Tato prohlášení nebyla zasazena do reálného ekonomického rámce."
Vaše Adobe
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 19. 10. 2017 07:52

Jedu v předplatném (PS+LR) už asi třetí nebo čtvrtý rok a něměl jsem nikdy důvod ke stížnostem. Loni mě to ale malinko začalo hlodat, jestli nepřejít. Ale ještě jsem to na rok předplatil. Teď si nejsem jistej. Mám čas do ledna na rozmyšlenou, ten nový "Cloudový Lightroom" mě docela děsí.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 19. 10. 2017 07:58

Tak som stiahol nový LRCCC (alebo ako to písať).

Nastalo určité zrýchlenie - rýchlejšie to štartuje, a rýchlejšie sa prepína z modulu do modulu. Rýchlejšie to reaguje na posuvníky. Mám vypnutú podporu GPU. Na zapnutie nemám odvahu :-)Vyžaduje to upgrade katalógu,ale starý katalóg necháva bokom.
Nič extra som si zatiaľ nevšimol, ale teraz na to nie je čas. Viac to preklepnem cez víkend, keď fotím akciu a bude ma čakať s LR kopec práce.

EDIT: jo a katalóg sa mi po upgrade zmenšil o cca 35% :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2017 08:10

sesty píše:Loni mě to ale malinko začalo hlodat, jestli nepřejít.


Nj, ale kam? Capture One - standalone licence 280 € nebo roční předplatné 180 €, to asi moc zákazníků nepřetáhne. DxO - 129 nebo 199 €, ale vždycky stálo spíš vzadu. RawTherapee - jen pro opravdové masochisty. On1, Affinity - zatím příliš brzy hodnotit. Zoner - pro začátečníky dobrá volba, pro uživatele LR nedává smysl. Silkypix - čumím, že stále ještě existuje :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 10. 2017 08:14

Rovnako som tu predrazenu srandu stiahol a hned asi aj nasiel prvu chybu, akceleracia GPU sa po restarte programu automaticky vypne (pouzivam ju stale - integrovana GPU na i5 4670).
Program dost vyrazne pridal na rychlosti, inak je aspon tato premenovana verzia prakticky do iste, co doteraz.

Musim poriadne popremyslat, ci prejdem na CC alebo sa vratim naspat k LR6. Upgrady vysli priemerne 60€ rocne (za nieco, co mozem pouzivat stale). LR CC teda vyjde viac ako dvojnasobok a aj to iba na obdobie, ktore im neustale platim... asi sa viac donutim pouzivat aj Photoshop, nech si tie vyssie platby akoze ospravedlnim.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků