Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 46Power 9. 3. 2018 09:21

Ahoj, chci se zeptat...Nezobrazi se mi v LR CC fotka, kdyz ji chci upravit v develop modu, je tam cerno. Nahore vlevo je videt jen miniatura, ale fotka se nezobrazi, nevite co s tim? Je to soubor dng..
Diky M
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 9. 3. 2018 11:59

Akcelerace přes grafiku vyzkoušena, vypnout zapnout?
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 9. 3. 2018 14:35

Moc diky funguje, vypnul sem graf.akceleraci a zatim je to ok, diky. :-)
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 4. 2018 06:09

Vcera vysla nova verzia LR CC: https://www.dpreview.com/news/151156562 ... -lightroom

Pri instalacii si dajte pozor na presety - poriadne ich rozhadze - nie su zoradene podla abecedy.
Napravit sa to da premenovanim jednotlivych presetov priamo v LR (co je dost zdlhave ak to mate nastavene ako ja)

LR BUG FIX.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 4. 4. 2018 07:56

Já mám presety pojmenované 01,02 atd..a po upgradu je řazení na první pohled stejné.

Ty nové Adobe profily mi nic neříkají, nikdy jsem je nepoužíval a barevně je to na první pohled pořád stejné - tzn. např. pleťovky jsou subjektivně pořád ošklivější než u camera standard D750.
Stejně tak nevidím nějaké zlepšení, jak teď tvrdí, když používáte dvě různé značky foťáků, že díky Adobe profilu to bude vypadat "stejně". Jo vypadá to stejně hnusně :) ale barevné rozdíly tam vidím pořád.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 4. 2018 08:40

Niektore presety mi to nerozhadzalo (tie pomenovane 1a, 1b,...)
Klasicke cislovanie bolo uplne rozhadzane, no stacilo aj "premenovanie" s ponechanim povodneho nazvu a zoradilo sa to spravne. Akurat je to robota navyse... vsetky moje predvolby maju uz aj pismena, snad to neskor znova nepokaslu. Rovnako sa zmenil aj priecinok, kde sa ukladaju presety - uz nie je v Lightroom, ale v CameraRAW.

Tie nove profily su pekne, no pridu mi take trocha zbytocne... vyzeraju skor ako efekty na mobilnych telefonoch.
To iste mohli dat aj medzi klasicke presety a nekomplikovat zbytocne cele prostredie.
Radsej keby sa snazili o presnejsiu a vernejsiu klasicku kalibraciu zodpovedajucu fotoaparatom a nie pridavat tam dalsi nekonecny mix polovicnych moznosti...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 4. 4. 2018 08:44

Náhledy presetů na celé fotce jsou super upgrade a konečně si uvědomili, že kalibrace foťáku musí být první a ne poslední zakopaná položka někde dole. A zase interaktivní náhledy na celé jsou plus.
Teď řeším náhledy na kalibraci právě přes presety a náhled v okně navigátoru.
Ale jinak mně přijde že to je hlavně pro ty co prodávají kurzy a presety aby mohli prodávat další balíčky s kalibrací. Přenos LUT z PS je mocný čaroděj. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 4. 2018 09:16

Okamzity nahlad presetu je super, no vznikol im tam zaroven poriadny bordel v tom, ako sa nove nastavenia biju s tymi starsimi. Forum Adobe je plne bugov, ktore bude treba riesit...

Niektore presety chybne zmenia farebny profil (z Adobe Standard BW na Adobe Standard) a z ciernobielej fotky sa stane farebna, aj ked ide len o redukciu sumu alebo dehaze a nic ine... neda sa to zatial nijak opravit.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 4. 4. 2018 10:04

Sice jsou teď profily nahoře, ale paradoxně mi to teď přijde celé nějak nepřehlednější. Jednak pro jistotu schovali camera matching profily. Teď si je musíte ohvězdičkovat, aby byly v nabídce nahoře. A ty kreativní vypadají vlastně jako presety. Takže teď je tam podle mě až moc možností a je to takové překombinované. No já to ignoruju, mám defaultně nastavený poupravený camera standard a víc to řešit nebudu.
Měl jsem včera pocit, že i rendering v develop je zase trochu svižnější, respektive využití CPU je nějaké nižší, ale musím to ještě otestovat.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 4. 2018 10:14

Tu je ta chyba farebnych profilov - zatial sa to neda nijak prestavit ani opravit, snad to urobia coskoro, lebo sa s nim nebude dat rozumne pracovat - a novy monochrome profil je uplne iny, ako Adobe Standard BW, takze su mi ciernobiele presety nanic...

Ciernobiele fotky (napr. pri nastaveni redukcie sumu, vinetacie, doostrenia, clarity,...) prehodi vzdy na farebne
1.jpg

2.jpg


Suhlasim s tym komentom o novych profiloch - je to trocha bordel navyse, presety by boli lepsie a prehladnejsie
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 4. 4. 2018 10:59

Tak to je drobnost kterou doladí, sice smutné že to nikdo netestoval, ale jsou i horší upgrady.
Presety jsou takové lokálnější, takže nacpání do profilů je logičtější až na něm potom postavíš preset.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 4. 2018 11:55

Pre mna ten problem s prehadzovanim fotiek z B&W na farebne nie je az taky velky, no znamym co robia viac ciernobielych fotiek som instalaciu preventivne neodporucil - akekolvek prednastavene pracovne presety by sa u nich stali nepouzitelne... riesi sa to na adobe fore, snad to opravia co najskor.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 4. 4. 2018 12:06

Tady je vidět jak to před vydáním testujou...zrovna Adobe s takovými prostředky. Pěkně to nechávají testovat uživatele.

Pro čb fotky používám preset s černobílým profilem přímo k D750 (camera monochrome + 4 filtr varianty) takže to mám ok.
Ještě mi to smazalo asi 30+ nastavených presetů v midi2lr, takže buď to musím předělat a nebo půjdu zpátky..(mám zálohy)
Ty neustálý updaty mají zkrátka i negativa. Nejlepší je to u win10, tam to dělá často docela paseku a updaty běžně zakázat nejdou. MS jsou hovada, na w10 nadávám neustále. Ještě, že doma mám pořád w7.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 4. 2018 06:20

Toto je docasne riesenie problemu s nepouzitelnymi ciernobielymi presetmi:
1. pouzi "stary" B&W preset (ma profil "Adobe Standard BW")
2. zmen profil na jeden zo 17 novych od Adobe (nie monochrome!)
3. zniz silu noveho profilu na 0
4. aktualizuj ciernobiely preset
Farebny prevod aj kontrast presetov sa nezmenia, no budu funkcne pri kombinovani s dalsimi presetmi (napr. doostrenie, redukcia sumu, dehaze, vinetacia, krivky a pod)

solving B&W.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 4. 2018 08:19

Dalsia "super novinka" je nemoznost pracovat s presets folder v LR - nemozno ich premenovavat, posuvat, menit... proste nic.
Premenujem zlozku vo windowse a LR sa nacita ak keby mala stary nazov a umiestnenie...
Trocha to zabili. Navyse je tam milion dalsich presetov od Adobe, ktore sa nedaju skryt ani zmazat...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků