Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 22. 10. 2017 19:30

To bola kozmetika. Cisla jasne hovoria, ze predplatne sa Adobe vyplaca a ze to bol z ich pohladu spravny krok.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 10. 2017 21:45

Jak je jednoduché nazvat lidi remcaly. Předplatné je dobrá volba pro některé typy profesionálního SW, ale není to dobrá volba pro fotografii, kde se naprostá většina uživatelů focením neživí. Mně je trnem v oku konkrétní forma subscription u Adobe. Buď platím a mám vše, nebo neplatím a nemám nic kromě možnosti prohlížet. Kdyby SW fungoval dál bez aktualizací a cloudových služeb například po 1 roce předplatného, neřeknu ani muk. SW je produkt jako kterýkoli jiný a platit hodlám jen za inovace, které jsou mi užitečné, a kdy se mi to hodí.
Dolgor
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 22. 10. 2017 22:18

To je damage control. To přece už nikdo nebere vážně.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 23. 10. 2017 08:46

Tak jsem přes víkend zkoušel alternativy a vypadá to, že opět dál předplatím Adobe.

Potřebuji k práci jak Lightroom tak Photoshop. Ani bez jednoho se neobejdu.

Prvně jsem zkoušel Affinity Photo jako náhradu za PS. První dojmy nic moc, to už jsem tu psal. Nějakou práci jsem udělal, nakonec to bylo lepší, ale stejně jsem si v PS daleko jistější - rychlejší, je mi příjemnější. Ale řekl jsem si, že by to asi šlo.

To by ovšem předpokládalo najít alternativu i k LR. V úvahu pro mě přicházel pouze C1 pro Sony. Stáhnul jsem trial spustil a dobrý. Kdysi jsem ho už měl koupený, ale to jsou již roky. Takže jsem si začal oživovat ovládání. Něco sem mi líbí něco ne, verze PRO toho umí víc než LR (aspoň mám takový pocit). Ale prostředí se mi vůbec nezdá. Připomíná mi to spíš ovládání pro ajťáka než pro fotografa. LR je tomhle smyslu daleko hezčí a příjemnější. Co mě ale nakonec zarazilo definitivně, že po nějaké době se mi trial verze přepla z PRO na Express a už se mi to nepodařilo přepnout zpět. A Express toho zase umí dost málo. To mě dost dožralo a ztratil jsem veškerou chuť se tím dále zabývat.

Takže jsem to celé uzavřel, že v tuto chvíli, nemá cenu dělat změnu. Potřebuji pracovat, ne ztrácet čas.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 10. 2017 10:47

Jojo, přesně tohle si určitě v Adobe uměli spočítat :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 23. 10. 2017 12:15

kozakm píše:https://photorumors.com/2017/10/21/adobe-now-promises-not-to-kill-lightroom-classic-we-remain-committed-to-investing-in-lightroom-classic-in-the-future/

To je joke ne. :-) Zase pohádkář Tom Hogerty. Jakmile upgradnou CC na lokální soubory a nějakou tu přidanou funkčnost pro export a tisk, Classic CC tiše opustí..

Adobe má ještě pořád luxusní přístup k nezaplacenému CC, kromě importu a editace, je vše přístupné hledání, slideshow, exporty, tisk... Což se tedy může kdykoli změnit.. Třeba Zoner to odstřihne úplně.

Ono je to pořád stejné, profík platí, ale nevěřím, že ho neštve být takhle naprosto závislý na nějaké jiné firmě, jejím představám o funkčnosti a férové ceně za produkt nebo jejímu online stavu.

Hobík se aktuálně po přechodu dostane do pasti, bez možnost návratu na standalone verzi. Doteď si ji mohl i po 3 letech koupit a jet dál bez CC. Takže za dva roky 20€, přeci 20GB je strašně málo, moderní je mít v základu cloudový 1TB, apod. Když na to nepřistoupí, snad se bude moci kochat katalogem v Classicu, ale bude si muset udělat komplet nový katalog v něčem alternativním.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 23. 10. 2017 12:26

V žádné pasti, je tu Affinity, C1, ACDSee, teď vyšel Luminar v betě pro Windows. Alternativ je víc než dost, LR není jediný SW svého druhu a schopností.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 23. 10. 2017 12:59

No jo. Editor by sme (povedzme) mali vyriešený. Ale daj alternatívu k správcovi fotiek ako je LR.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 23. 10. 2017 13:24

ondrasheq píše:V žádné pasti, je tu Affinity, C1, ACDSee, teď vyšel Luminar v betě pro Windows. Alternativ je víc než dost, LR není jediný SW svého druhu a schopností.

Od LR se dá jistě utéci teď, stejně jako to půjde za dva roky, kdy do organizátorů bude patřit třeba i to Affinity. Ale aktuálně je Classic CC jednosměrná jízdenka bez návratu, což Adobe vykouzlila až teď.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 10. 2017 13:53

Taky si říkám, jak dlouho bude Adobe bavit udržovat dva "nekompatibilní" softwary, které dělají to samé...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 23. 10. 2017 16:26

Zatím ještě ne, nový CC dělá momentálně celkem kulový.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 10. 2017 16:47

To nevadí. Kdybych si měl zavěštit, tak předpovídám, že se nikdy funkčně nevyrovnají, LR CC nebude nikdy umět vše co Classic, což ovšem nezabrání Adobe v ukončení vývoje Classicu.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2017 19:27

Hodně skeptický, až nekorektní, názor, bohužel skoro jistě pravdivý :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 24. 10. 2017 08:25

https://lightroomkillertips.com/lightro ... troom-tip/
Uvozovky "Classic" jsou jistě zasloužené. :-)
Allydamm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků