Affinity Photo for Windows beta

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vocapmen 14. 12. 2017 20:42

Tak třeba skoro o třetinu levnější cena byl docela dobrý důvod a podobný "problém" asi nečekal nikdo.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 16. 12. 2017 09:04

Tak koukám, že jsem udělal dobře a nekupoval přes WS. Ne že bych to věděl, ale tušil jsem, že to nebude jen tak. Jsem ze starýho železa a když kupuju program, tak nejraději přímo od výrobce, chci instalačku a klíč. A asi zatím stále dělám dobře.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 16. 12. 2017 15:34

Tak on by to nemusel byt problém, jenom se spojit s Microsoftem. Psal jsem na Affinity a ti mně poradili kontaktovat Microsoft. Jenom ty jejich stránky, to je dílo. Tam se prostě není možné nikam proklikat. Kliknu tam, pak někam a jsem zase na začátku a pořád dokola. Klasický email pro kontakt tam není, jenom telefon a to nevím, jak bych jim teda vysvětloval.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 18. 12. 2017 14:05

Tak jsem se dočkal. Affinity v akci přímo na stránkách výrobce.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 12. 2017 16:35

vocapmen píše:Psal jsem na Affinity a ti mně poradili kontaktovat Microsoft.

To bych nečekal, řekl bych že to je takové praktické poslání do prádelny. Tvrdit že store a podpora je MS, je to samé jako až ti MS bude tvrdit, že aplikace a její podpora je Affinity.
Modle mě když ti s propojením nepomůže Affinity, žádné propojení nebude.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 31. 12. 2021 00:04

Přesouvám pár svých dotazů na Affinity Photo sem, kde se více hodí. Zatím mne to hodně zaujalo, ale než se posunu dál měl bych pár dotazů:

- Jaký je rozdíl mezi free trial verzí a plnou verzí?
- Je možné propojit Affinity s DXO nebo C1 přes pluginy?
- Funguje mezerník stejně jako ve Photoshopu jako ručička pro posouvání obrazu?
- Funguje zoomovanání přes "kolečko" myši?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 12. 2021 14:39

Pokusím se odpovědět aspoň na část dotazů, když už jsem ti to Affinity doporučil zvážit.

Bohužel, používám Affinity jen na složení makrosnímků, takže moje znalosti jsou velmi omezené.

Z C1 jde poslat soubor do Affinity a něco tam s ním dělat.

Když přepnu nástroj třeba na Zoom a zmáčknu mezerník, tak pohybem prstu na Touchpadu normálně panninguju (pracuju na Macbooku), takže mi přijde, že do funguje tak, jak chceš.

Zoomování přes kolečko myši - používám jen Touchpad, ale v Helpu se píše, že zoomovat kolečkem myši jde (vždy) při použití Option klávesy - takže na Windowsech by to taky mělo nějak jít.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 31. 12. 2021 18:16

Díky za snahu a radu ohledně zoomovaní. Mezitím jsem přece jen stáhl trial verzi a zkouším to. Věřím, že pokud se rozhodnu to koupit, pak jen zadám aktivační klíč a vše poběží dál bez potřeby instalace jiné verze. Používám také MacBook. Tady jsou mé postřehy, kdyby náhodou měl někdo stejné otázky.

- Je možné propojit Affinity s DXO nebo C1 přes pluginy?
Bohužel ne přes Acquire Image... Nejdříve se musí spustit DXO a tam se upravený RAW vyexportuje do Affinity. Přitom se vytvoří nový soubor podle nastavení exportu a ten se otevře v Affinity. Přímé předání dat bez mezisouboru se neděje. Předpokládám, že podobně to funguje i u C1.

- Funguje mezerník stejně jako ve Photoshopu jako ručička pro posouvání obrazu?
Ano a navíc na Apple myši funguje na posouvání obrazu i horní ploška, takže není ani nutné stláčet tlačítko.

- Funguje zoomovanání přes "kolečko" myši?
Ne, protože ploška na Apple myši funguje na posouvání obrazu, ale se stiskem Option klávesy se zoomuje. Takže dobrý. Díky Davide na toto bych nepřišel.

Nicméně vyrojily se další otázky. Zatím jsem nenašel jak přepínat barevné režimy RGB 8bit/16bit, CMYK, ČB, 256 barev atd (pokud to vůbec jde). Co je to Liquify Persona, Develep Persona, Tone Mapping Persona a Export Persona netuším a proč to někdy něco dělá jindy ne také netuším.

Použitelné to je, cena je slušná, ale přechod z PS není bezbolestný. Mám teď 10 dnů na hraní a pak uvidím.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 31. 12. 2021 19:06

Myslím ze pokiaľ si na PS zvyknutý, tak prechod nehrozí.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ady_h 31. 12. 2021 19:43

ja som po 12mozno viac rokoch s PS presiel na Affinity a uplne v pohode :D Zaklad je ovladat PS a vediet ktore funkcie alebo upravy od AFF potrebujem alebo kde ich najst

tie persony su uz podla nazvu jasne co sa s nimi robi, hlavne sa musia aplikovat na "fotku"/pixel layer a nie na vrstvu s upravou

Liqufy je ekivalent "Zkapalnit" v PS
Develop persona je na vyvolanie a upravu raw alebo 16bit tiff, jpeg 8bit je v tomto zbytocne robit
Tone Mapping je na upravu HDR, ale zasa je dobre mat 32bit subor na toto
Export je na export :D s dost moznostami a nastaveniami, bud celeho suboru alebo vyberu + su tam veci na ktore sa pytas CMYK,Grey, 8bit/16bit

ak chces robit napr upravy kriviek tak je vyhoda u aff ze to nemusis prevadzat do CMYK,Lab ale priamo v krivkach je moznost vybrat v ktorom profile sa to ma robit

previest do CMYK,LAB,Grey alebo pozadovaneho profilu ide cez Document - Convert to profile/ICC

Aff mam prepojene s C1 resp ak to potrebujem otovorim cez C1 subor v Aff a potom ho nasledne vidim v C1, jediny plugin ktory pouzivam je NiK software a ide v pohode, len sa musi zadat presne cesta k nemu v Nastaveniach v polozke Photoshop Plugins
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 31. 12. 2021 23:02

Díky za nápovědu alespoň vím, že to tam je, nyní to jen pohledat. Velký uživatel PS nejsem a jeho funkcí jsem používal jen pár a už dávno, ale i to málo jsem měl zažité.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 1. 2022 12:09

Ty persony mě zaujaly, byl jsem zvědavý na nějaký nový koncept, ale je to akorát matoucí členění aplikace. Podle umístění person v hlavní liště to vypadá na nějaké hlavní moduly jako v LR či Zoneru, které jsou navzájem na stejné úrovni.

Přitom např. persona Tonemapping (HDR efekt) je spíš jeden z nástrojů Photo persony, kde se dá tonemapping aplikovat na nějakou vrstvu s pixely. Ale proč tomu pak říkají persona? To by měl Photoshop Person minimálě 3x tolik. Kde končí nástroj a začíná persona?
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 3. 1. 2022 09:02

Já bych trochu rýpavě podotkl, že třeba integrace LR a PS je taky tak trochu přes mezisoubor, defakto vznikne z RAW nový TIFF, jen je to víc "maskováno".
Jinak si myslím, že Affinity je hodně dobrá volba pro uživatele C1 a dalších "ne-Adobe" RAW sw a případně pro někoho, kdo by si od Adobe předplatil tu čistě cloud verzi, která nezahrnuje plný desktopový Photoshop. Sám to nepoužívám prostě proto, že mám PS v rámci předplatného k LRc, ale nebýt tohoto bych asi s Affinity žít dokázal docela dobře.
Mimochodem mám ale zakoupen od Affinity "vektorový" Designer, s tím jsem docela spokojen, ale to je jiné téma.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 10. 11. 2022 10:46

Affinity má novou verzi 2 (u všech produktů) s možností nákupy všeho (Photo/Designer/Publisher) za lepší cenu.
Viz třeba https://digiarena.zive.cz/affinity-2-uz ... edplatneho či https://www.dpreview.com/news/829487035 ... -much-more

Za mne kladem je docela dost vylepšení, včetně docela podstatných, výpis by byl na dlouho. Pro někoho nebude marná ani ta univerzální licence.

Maličko méně pozitivně vidím obchodní přístup - jednak je to nová verze, takže nutný nový nákup (fakt by mne zajímalo, zda nějak řeší nešťastníky, kteří nakoupili třeba před dvěma měsíci), na starou nebudou upgrady a navíc snad ani není kompatibilní formát souboru. Cena vzrostla - teď je to jen o trochu (zaváděcí cena), ale finální je vyšší docela o dost. V absolutní hodnotě pořád velice slušné, navíc to není předplatné ale relativně trvalá licence (předchozí objektivně vydržela opravdu dlouho, tak uvidíme, jak se k tomu postaví nyní).

Obecně vzato ale proč ne, podle mne to je jedna z dost vydařených alternativ k Photoshopu za velmi slušnou cenu. Navíc to má (o dost levnější) verzi pro iPad, to taky stojí za pozornost.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 10. 11. 2022 19:36

Affinity Photo mám, ale popravdě novou verzi vůbec nepotřebuji. A jediné co mně "nutí" pořídit novou verzi je GAS. Naštěstí je tady i druhý faktor, který mne od nákupu odrazuje. Všechny tutoriály a edukační videa jsou zatím jen na starou verzi.

Tady se ukazuje výhoda standardního nákupu bez předplatného. Můžu pracovat ve verzi, která mi vyhovuje a nemusím nic platit. Klidně celé roky.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků