Affinity Photo for Windows beta

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 11. 2016 11:09

Poměrně zajímavý kus softwaru, doteď dostupný jen pro OSX, je v betě pro Windows.

Plná verze bude bez měsíčních poplatků.
https://affinity.serif.com/en-gb/photo/windows/
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 11. 11. 2016 11:34

Od včera to mám nainštalované. Páči sa mi to a aj keď mám CC, tak toto je pre moje potreby dostatočný kus SW. Čo ma trocha mrzí, je zrejme nemožnosť používania jednej licencie na macOS a Win tak ako to umožňuje Adobe.
Na druhej strane pre tej cene (malo by to byť okolo 50USD) je to v pohode, a bez problémov by som si to kúpil dva krát. Čo je trocha škoda, že Affinity Photo nespolupracuje s LR tak ako PS, ale možno na tom ešte zapracujú.
A keď sa tak Affinity rozbehlo a keby vydalo konkurenciu pre LR - len by som sa potešil. Adobe potrebuje konkurenciu ako soľ.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 11. 2016 11:36

Poskúšame, je tá beta použiteľná, nepadá to jak staré gate?
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 11. 11. 2016 11:42

Ako som písal, mám ju niečo viac ako 24 hodín, hral som sa tým čistého času asi 2 hodiny a nepadlo mi to ani raz. Ale niekde som zachytil, že solídne žerie RAM - môžem sa na to pozrieť. Ja som nič také nezbadal, ale ja mám RAMky dosť.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 11. 11. 2016 11:55

Taky jsem si s ní včera pár hodin hrál a super. Nepadá, funkcí hafo. Akorát ten RAW modul není nic moc, Lightroom ještě nějakou dobu nenahradí.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 11. 11. 2016 12:24

Ja som si akurat pozrel tutorial, ale LR mi pripada logickejsi. Mozno je to len zvyk. Kazdopadne je len dobre, ze rastie konkurencia pre Adobe.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 11. 11. 2016 12:25

Ale Affinity Photo nie je a nemá byť konkurencia pre LR.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 11. 2016 12:35

Affinity připravuje Photo pro tablety. Náhrada LR tak asi není v plánu. Zatím.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod n3pi 11. 11. 2016 20:21

RS: Co si z března pamatuju, tak se psalo/mluvilo o konkurenci LR v podobě "raw editoru". No vzešlo z toho zatím jen Photo.
n3pi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 11. 2016 21:09

Mají Designer/Illustrator a Photo/Photoshop
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod chel 12. 11. 2016 15:50

Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 6. 2017 21:57

Pokud někdo přemýšlí o plné verzi, tak je teď v akci za 39.99.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 6. 2017 17:33

Cena naozaj vyborna, urcite maju naslapnute na vyvoj (LR stagnuje) - bohuzial, stale po prvotnom nadseni z konkurencnych programov sa vratim na zem (teda k Adobe) - z dovodov:
- kombo LR+PS a ich vzajomna interakcia bez nutnosti prechadzat zlozitou cestou z jedneho SW do druheho (rozumej: fotku upravujem v LR nasledne prejdem retusovat deatily do PS, po ukonceni sa mi cela uprava automaticky prenesie do LR atd...)
- workflow v LR vratane exportov na rozne socialne siete, tlaciaren, proste je toho vela, co by som stratil pri prechode na iny SW, pricom netvrdim, ze by to NEJAKO neslo, ale ta terajsia pohodlnost by to asi uz nebola - a Adobe si je asi tohoto dobre vedoma.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 6. 12. 2017 14:38

Kdo by měl zájem, jsou oba Affinity zase v akci. Ale jenom pro Windows... https://www.zive.cz/clanky/affinity-pho ... fault.aspx
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 6. 12. 2017 16:29

Nezkoušel již někdo aktivovat normální licenci a jen si aplikaci přiřadit do store? Automatické upgrady a sandbox by se mě celkem líbil.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 7. 12. 2017 09:49

Přemýšlím o koupi Affinity Photo, takže akce je zajímavá. Jen bych se chtěl zeptat co obnáší nákup přes windows store oproti normánímu nákupu přímo přes web Affinty? Nikdy jsem takhle ještě nic nekupoval. Nějaká omezení, nebo něco? Dostanu normálně instalační soubor s licenčním klíčem, nebo to jede všechno skrytě v systému?
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 8. 12. 2017 09:37

sesty zkušenost s nákupem přes WS taky ještě nemám, ale co píšou tady, tak instaluješ normálně z WS a klíč nedostaneš(nepotřebuješ) https://forum.affinity.serif.com/index.php?/topic/30048-how-do-we-get-affinity-store-windows-updates/&page=4
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 11. 12. 2017 13:42

díky za info a odkaz. počkám, affinity designer jsem kupoval taky přes web affinity, koupím tak i photo. Asi před 14 dni jsem se bavil s někým od nich a vypadá to, že by měla být nějaká akce kolem vánoc.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 12. 2017 14:28

Tak jsem to mám přes WS a je to, jak jsem psal. Instalace bez klíče z WS. Jenom se mně to nedaří propojit s LR, abych mohl otevřít upravenou fotku v LR dále v Affinity. V předvolbách je možnost přidat další externí editor, ale nemůžu k němu najít cestu https://www.youtube.com/watch?v=PatN25_shs4
Touto cestou složku najdu, ale zase tam není žádný soubor ke spuštění aplikace. https://www.zive.cz/poradna/kam-se-ukla ... tanswers=1
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 13. 12. 2017 15:16

To je ta ochrana programů ze store. Většinou super, jen pro takovouhle meziaplikační spolupráci asi pěkně na houby.
Zkusil bych otevřít shell:AppsFolder, vytvořit zástupce a spustit přes něj.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 12. 2017 16:18

Diky za tip, jenom nevim o cem je rec... :lol:
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 13. 12. 2017 16:37

Stisknout Win+r, napsat shell:AppsFolder, enter, z aplikací vybrat Affinity a pravým tlačítkem myši vybrat vytvořit zástupce, půjde na plochu kde bude přístupný.
Jde spíš o to jestli se v LR dá vybrat pouhý zástupce jako program pro editaci. Pak by se dalo hrát ještě s přidáním .exe do názvu nebo změnit přímo příponu... nemám teď možnost si s tím hrát.

Tohle bude omezení pro spoustu uživatelů, hodil bych to na support Afinity, oni jistě udělají něco pohodlnějšího.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 12. 2017 17:03

Tak to bohuzel nejde, LR chce .exe a kdyz to zmenim na Vsechny soubory a vyberu zástupce, tak to napíše Affinity Photo - zástupce Katastrofální selhání. :-)

Zkusím asi radsi tu druhou moznost.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rámek 13. 12. 2017 19:09

V adresáři kde je nainstalováno AffinityPhoto je soubor Photo.exe a tím se spouští Affinity.
Rámek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 12. 2017 19:50

To jsem nasel, ale je to jenom Textovy dokument.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rámek 14. 12. 2017 15:04

.EXE soubor nemůže být textový soubor pokud jej někdo nepřejmenoval, nezměnil příponu. Ten spouštěcí soubor lze najít třeba pomocí fungujícího zástupce pro spuštění Affinity.
Pravým tlačítkam myši na ikonu zástupce, vybrat vlastnosti a ve vlastnostech je řádka Cíl.
V této řádce je uvedena celá cesta ke spouštěcímu souboru včetně názvu tohoto souboru i přípony.
No a obsah této řádky (celý, je možné, že část bude skryta) buď zkopírovat nebo přepsat do odpovídajícího místa v LR.
Ještě mně napadá, popisuji postup ve Win7. Je také možné, že Windowsy jsou nastaveny tak, aby některé soubory nezobrazovaly. To už je ale mimo foto.
Rámek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vocapmen 14. 12. 2017 16:19

vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 14. 12. 2017 17:24

Rámek píše:.
To je ten zázrak Windows 10. Store aplikace nejsou tak úplně běžně přístupné aplikace.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 14. 12. 2017 18:19

Tak to je docela šílenost, to se nedá koupit normální verze? Jo už to čtu nahoře :) Pak ale nechápu proč to vůbec kupovat přes store.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 14. 12. 2017 21:42

Tak třeba skoro o třetinu levnější cena byl docela dobrý důvod a podobný "problém" asi nečekal nikdo.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 16. 12. 2017 10:04

Tak koukám, že jsem udělal dobře a nekupoval přes WS. Ne že bych to věděl, ale tušil jsem, že to nebude jen tak. Jsem ze starýho železa a když kupuju program, tak nejraději přímo od výrobce, chci instalačku a klíč. A asi zatím stále dělám dobře.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vocapmen 16. 12. 2017 16:34

Tak on by to nemusel byt problém, jenom se spojit s Microsoftem. Psal jsem na Affinity a ti mně poradili kontaktovat Microsoft. Jenom ty jejich stránky, to je dílo. Tam se prostě není možné nikam proklikat. Kliknu tam, pak někam a jsem zase na začátku a pořád dokola. Klasický email pro kontakt tam není, jenom telefon a to nevím, jak bych jim teda vysvětloval.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 18. 12. 2017 15:05

Tak jsem se dočkal. Affinity v akci přímo na stránkách výrobce.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 12. 2017 17:35

vocapmen píše:Psal jsem na Affinity a ti mně poradili kontaktovat Microsoft.

To bych nečekal, řekl bych že to je takové praktické poslání do prádelny. Tvrdit že store a podpora je MS, je to samé jako až ti MS bude tvrdit, že aplikace a její podpora je Affinity.
Modle mě když ti s propojením nepomůže Affinity, žádné propojení nebude.
Allydamm
Návštěvník