Jaký programy do nového počítače

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Žvel 8. 11. 2016 16:57

Zdravím i na základě rad z tohoto fóra jsem si koupil nový počítač(intel i5, 8gb ramka, rychlý SSD disk) a potřeboval bych poradit s fotografickým SW. Do teď jsem používal Zoner a úpravy jsem dělal z důvodu pomalého počítače velmi omezené, raw jsem nefotil, to by se starý notebook zavařil úplně. Co mi doporučíte na běžnou úpravu fotek, na jejich správu, na zpracování ravu(mám Olympus). Na nákup sw jsem si vyčlenil 3-5 tisíc, takže spíš budu muset používat freeware, krást se mi nechce. Chci toho z počátku nainstalovat víc a časem se protříbí co mi vyhovuje a co ne. Děkuji za rady
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 11. 2016 17:23

Lightroom
landov
Expert

Odeslat příspěvekod soowa 8. 11. 2016 17:47

Roční předplatné Adobe CC Photography (Lightroom na správu, RAW, základní úpravy + Photoshop na retuše i pokročilejší úpravy) stojí cca 4000.

Do toho pluginy Nik Collection, zdarma (je tam mj. HDR Efex Pro na skládání HDR obrázků, Color Efex Pro se spoustou filtrů a užitečných vychytávek - já mám hodně rád Tonal Contrast, který dokáže vytáhnout kresbu odevšud)

Na panorama mi přišel dobrej freeware Hugin (uživatesky sice nepříjemný - dělal jsem v životě asi 3 panoramata, tak mi to nevadilo - ale spousta voleb a kvalitní výsledek)
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 8. 11. 2016 18:12

na beznou lightroom.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pike01 8. 11. 2016 19:23

Využij toho, že to je nové a můžeš zkoušet: Corel AfterShot, Lightroom, DxO Photo Suite... vše má na webu dema, můžeš si vyzkoušet, u čeho ti vyhovuje logika ovládání, způsob práce s fotkama a podobně. Kompletní předplatné adobe cc nemá asi zatím smysl, to je profiworkflow.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 8. 11. 2016 19:43

Tazatel psal, že vyčlenil 3-5 tisíc Kč na software. Né ROČNĚ, ale na dobu neurčitou, takže radit mu Creative Cloud nesmysl hraničí s obecným ohrožením. Na to jsou paragrafy!
Jediná rozumná volba je Lightroom.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žvel 8. 11. 2016 22:18

Děkuji za rady, platit pravidelně každej rok by se mi nechtělo, a zároveň pro běžné rodinné úpravy je to asi i zbytečné. Stáhnu zkušební verze doporučených programů a budu testovat co mi bude vyhovovat nejlíp. Nebo se můžu inspirovat místním fotoguru, jelikož fotky z penu se prej nejlíp upravují v Irfanview :eh :shock: :tleskani
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 8. 11. 2016 22:29

Tak LR 6 jde koupit v krabici za 3500, jen budou chybět určité funkce, které jsou pro CC. Ale Dehaze jde nahradit pluginem.
A jestli je 6.7 poslední velký update nebo bude i další, to tady asi nikdo neví :)
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 11. 2016 22:38

Používám LR s pluginy Google-Nik + Photoshop Elements (někdy Gimp) a stačí mi to bohatě. Licence PS Elements se dá levně sehnat přes bazary.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 9. 11. 2016 05:24

PS Elements je OK - bohuzial myslim, ze podporuje/pracuje iba s 8bit.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Žvel 12. 11. 2016 01:01

Chtěl jsem si Lightroom 6 vyzkoušet a stáhnout si 30 denní trial, bohužel mě to všude přesměrovává na Creativ cloud, kde je verze CC
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 12. 11. 2016 05:46

aj v ramci CC mas 30 denny trial
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chel 12. 11. 2016 14:51

Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 13. 11. 2016 08:47

Zdravím, také jsem pořídil nový NTB s i5-5200 8Gb RAM a SSHD a zkoumal co nainstalovat.
Zkusil jsem Affinity, neboť se mi nechce migrovat LR6 z PC s vyšším výkonem a po asi dvou hodinách zkoušení se jeví jako docela použitelný SW. Budu dál testovat a dám report. ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 13. 11. 2016 09:23

Ved LR mozes mat legalne na obidvoch strojoch.
landov
Expert

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků