Zoner Photo Studio X

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 10. 2016 05:21

Docela me prekvapilo ze se tady o nem neobjevilo zadne tema. Zkouseli jste to nekdo? Od kluku z Brna mi to predplatne prijde jako docela odvaha...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 10. 2016 06:36

Uvidíme či sa im to podarí. V zásade osobne so zonerom končím, dokiaľ to pôjde budem na 17-ke, potom sa uvidí. Osobne som nemal problém zaplatiť licenciu ani upgrade, ale štve ma systém, že platíš a ak mesiac prestaneš, tak ti to prestane fungovať a zbohom. Po starom program zaplatený fungoval ďalej, len som nemal upgrade. Teraz môžeš 5 rokov platiť a po piatich rokoch nemáš nič. Toto je naozaj cesta pre tých, čo to používajú komerčne. Samozrejme na amatérov a nadšencov sa všade serká, ale na to si treba zvyknúť. Otázkou je, nakoľko zvládne zoner penetrovať profesionálnu sféru, a tam to pre nich moc optimisticky nevidím. No uvidíme, bývali mi chlapi sympatickí, aj tým že komunikovali na webe a podobne.
A ak predplatné, tak lightroom...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 10. 2016 07:23

Tak ono je to mozna spis trochu psychologicky problem s predplatnym, proste pokud to potrebujes, tak platis, kdyz ne, tak neplatis a pozdeji si to treba zase predplatis, co mi prijde ale jako vetsi problem je, ze kdyz zrovna nemas zaplaceno, tak je ti ten jejich format z toho editoru k hovnu.
Jinak jako asi to neni vubec spatny a kdo neni rozmlsany LR muze byt spokojenej. Me ale strasne vadi ze v modulu vyvolat nejde pouzivat retusovaci nastroj a stetec jak v LR, ale musim prepinat Vyvolani/Editor, jako asi je to o zvyku, neco jako otevrit raw v adobe camera raw a pak dodelat v PS, me takovy pristup ale nevyhovuje :/
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 10. 2016 10:29

Xko budu mít tak do měsíce na vyzkoušení, tak uvidím co a jak zlepšili. Mě zatím vadí jejich workflow (především duplikace dat), řada věcí v prohlížení (věci podstatné pro fotografa jsou vidět až po najetí na nějaké ikonky apod.), zvláštní pojetí katalogu. Asi jsem rozmlsaný od Adobe.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 13. 10. 2016 10:38

Vzhledem k tomu, že mám velký odpor začít vůbec používat už zakoupený ZPS18 a místo něj stále setrvávám u ZPS17, tak nějaký pronájem ZPS X mě vůbec ale vůbec nepálí. Roky jsem v ZPS dělal na fotkách skoro všechno a mám pocit soudě podle pochvalných recenzí, že jsem jeden z mála lidí, kdo ZPS skutečně využíval naplno, ale teď experimentuji s LR a připadá mi když se podívám zpět, že posledních pár let se ZPS bylo zabitým sebemrskačstvím. ZPS17 budu používat i nadále jako správce a prohlížeč fotek, poněvadž mi stále víc vyhovuje práce s fotkami jako reálnými soubory a adresáři jako alby, kdežto LR se mi zdá, že pracuje s fotkami a alby víc virtuálně (import, katalog apod.). Ale na "velké akce" už ZPS nechci používat. Myslím, že Zoner od ZPS16 vyměnil cílovou skupinu amatérských fotografů za laické fotografy s prioritou sdílení na FB (soudě podle klíčových novinek posledních verzí, tj. hlavně efekty a "kůl" filtry) a k tomu zavedení předplatného je hodně odvážný krok. Osobně teď nevím, na koho Zoner novým obchodním modelem ZPS cílí, poněvadž amatérům asi mnohem víc muziky nabídne LR a pro FB, správu a pouhé prohlížení fotek existuje hodně dobrých programů zdarma.

PS: Nevím jak ostatní, ale mě docela štvou reklamy na ZPS X ve starších verzích. Pochopil bych to, kdybych předchozí verze získal v nějaké akci zdarma nebo jako freeware, u ale zaplacených programů mě to fakt se*e :grr:
Obrázek

Obrázek
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 10. 2016 13:00

prave kvoli tym vzdelavacim materialom a reklamam na dalsie ZPS mozno opustim starsiu verziu... trocha to obtazuje
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 14. 10. 2016 15:06

Už x let používám ZPS 13 a nemám pocit, že mi něco chybí. Používám ho na správu fotek, třídění, přejmenování, drobné úpravy jako úrovně, změnšení, doostření. Vyzkoušel jsem všechny následující, ale vždy jsem skončil u té šťastné 13ky. A měnit opět nebudu. Na RAW mám DPP, na vrstvy, masky, výběry a křivky PS5 a víc nepotřebuji. Jestli takhle bude zoner pokračovat dál, obávám se o jeho budoucnost.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 15. 10. 2016 09:52

Oldbas: proč se obavas o budoucnost, když jsi je posledních 5 let finančně nepodpořil :-)
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 15. 10. 2016 18:22

Plno lidí, kteří začínají se zpracováním fotek si kupovalo ZPS a program spokojeně používali několik let za jeden finanční výdaj. Takhle nikdo z příležitostných uživatelů nebude platit rok co rok za něco, co ne využijte. Proto nastane ten odliv a potencionální zákazníci zamíří do řad freeware. Ti co kupovali rok co rok nové verze, budou platit předplatné, ale rozhodně Zoner přijde o hodně nových uživatelů.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2016 19:01

" Ti co kupovali rok co rok nové verze, budou platit předplatné"... Len si dovolím prognózu, ze časť z nich bude radšej platiť predplatné u Adobe.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod vormen 15. 10. 2016 19:53

To si zase nemyslím, protože pro majitele zps 18 dělá předplatné cca 700/rok na první dva roky a pravděpodobně to tak bude i dál, kdežto cena u Adobe je o dost vyšší a ne všichni to zaplatí, když sw využijou jen občas a ještě navíc ani ne v plný m rozsahu jejich možností.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 10. 2016 22:45

Adobe a Zoner mají každý jinou cílovku, tam žádný průnik není.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 15. 10. 2016 23:18

Ja myslim ze to spousta lidi vyresi stylem Uloz.to
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 16. 10. 2016 05:15

Lotrandor píše:Adobe a Zoner mají každý jinou cílovku, tam žádný průnik není.

Ano, ale system predplatneho to podla mna trosku meni:
1. mnoho ludi ostane pri starsich verziach
2. Niektori sa upisu platit mesacne ZPS
3. Cast ludi z bodu 2 si pred tym/resp. paralelne vyskusa 30 dni Adobe trial a povie si, ze ked uz platit mesacne vypalne, tak nech to stoji zato ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 16. 10. 2016 08:19

Já chci věc vlastnit. Zaplatit si jí a mít ji kdykoliv k dispozici. Ne být závislý na internetu, nebo hlídat, zda jsem zaplatil. A jak už to bývá, když to budu nejvíc potřebovat, někde se něco podělá a budu čekat.
Podle mě měl zoner zůstat u takového toho amatérského programu pro prohlížení, přebírání a organizování fotek.Z úprav jen ty drobné jako úrovně, ořez, zmenšení, doostření, panorama… Žádný RAW, křivky, vrstvy…To měly nechat adobe a opravdovým profíkům.
Úplně normální hobík, nebo člověk, co běžně něco vyfotí na dovolené a potřebuje to nějak zpracovat si takovouhle věc nebude předplácet. Buď si stáhne zdarma nějakou starší verzi, nebo začne používat úplně jiný software.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků