Zoner Photo Studio X

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 10. 2016 05:21

Docela me prekvapilo ze se tady o nem neobjevilo zadne tema. Zkouseli jste to nekdo? Od kluku z Brna mi to predplatne prijde jako docela odvaha...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 10. 2016 06:36

Uvidíme či sa im to podarí. V zásade osobne so zonerom končím, dokiaľ to pôjde budem na 17-ke, potom sa uvidí. Osobne som nemal problém zaplatiť licenciu ani upgrade, ale štve ma systém, že platíš a ak mesiac prestaneš, tak ti to prestane fungovať a zbohom. Po starom program zaplatený fungoval ďalej, len som nemal upgrade. Teraz môžeš 5 rokov platiť a po piatich rokoch nemáš nič. Toto je naozaj cesta pre tých, čo to používajú komerčne. Samozrejme na amatérov a nadšencov sa všade serká, ale na to si treba zvyknúť. Otázkou je, nakoľko zvládne zoner penetrovať profesionálnu sféru, a tam to pre nich moc optimisticky nevidím. No uvidíme, bývali mi chlapi sympatickí, aj tým že komunikovali na webe a podobne.
A ak predplatné, tak lightroom...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 10. 2016 07:23

Tak ono je to mozna spis trochu psychologicky problem s predplatnym, proste pokud to potrebujes, tak platis, kdyz ne, tak neplatis a pozdeji si to treba zase predplatis, co mi prijde ale jako vetsi problem je, ze kdyz zrovna nemas zaplaceno, tak je ti ten jejich format z toho editoru k hovnu.
Jinak jako asi to neni vubec spatny a kdo neni rozmlsany LR muze byt spokojenej. Me ale strasne vadi ze v modulu vyvolat nejde pouzivat retusovaci nastroj a stetec jak v LR, ale musim prepinat Vyvolani/Editor, jako asi je to o zvyku, neco jako otevrit raw v adobe camera raw a pak dodelat v PS, me takovy pristup ale nevyhovuje :/
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 10. 2016 10:29

Xko budu mít tak do měsíce na vyzkoušení, tak uvidím co a jak zlepšili. Mě zatím vadí jejich workflow (především duplikace dat), řada věcí v prohlížení (věci podstatné pro fotografa jsou vidět až po najetí na nějaké ikonky apod.), zvláštní pojetí katalogu. Asi jsem rozmlsaný od Adobe.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod ziki 13. 10. 2016 10:38

Vzhledem k tomu, že mám velký odpor začít vůbec používat už zakoupený ZPS18 a místo něj stále setrvávám u ZPS17, tak nějaký pronájem ZPS X mě vůbec ale vůbec nepálí. Roky jsem v ZPS dělal na fotkách skoro všechno a mám pocit soudě podle pochvalných recenzí, že jsem jeden z mála lidí, kdo ZPS skutečně využíval naplno, ale teď experimentuji s LR a připadá mi když se podívám zpět, že posledních pár let se ZPS bylo zabitým sebemrskačstvím. ZPS17 budu používat i nadále jako správce a prohlížeč fotek, poněvadž mi stále víc vyhovuje práce s fotkami jako reálnými soubory a adresáři jako alby, kdežto LR se mi zdá, že pracuje s fotkami a alby víc virtuálně (import, katalog apod.). Ale na "velké akce" už ZPS nechci používat. Myslím, že Zoner od ZPS16 vyměnil cílovou skupinu amatérských fotografů za laické fotografy s prioritou sdílení na FB (soudě podle klíčových novinek posledních verzí, tj. hlavně efekty a "kůl" filtry) a k tomu zavedení předplatného je hodně odvážný krok. Osobně teď nevím, na koho Zoner novým obchodním modelem ZPS cílí, poněvadž amatérům asi mnohem víc muziky nabídne LR a pro FB, správu a pouhé prohlížení fotek existuje hodně dobrých programů zdarma.

PS: Nevím jak ostatní, ale mě docela štvou reklamy na ZPS X ve starších verzích. Pochopil bych to, kdybych předchozí verze získal v nějaké akci zdarma nebo jako freeware, u ale zaplacených programů mě to fakt se*e :grr:
Obrázek

Obrázek
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 10. 2016 13:00

prave kvoli tym vzdelavacim materialom a reklamam na dalsie ZPS mozno opustim starsiu verziu... trocha to obtazuje
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 14. 10. 2016 15:06

Už x let používám ZPS 13 a nemám pocit, že mi něco chybí. Používám ho na správu fotek, třídění, přejmenování, drobné úpravy jako úrovně, změnšení, doostření. Vyzkoušel jsem všechny následující, ale vždy jsem skončil u té šťastné 13ky. A měnit opět nebudu. Na RAW mám DPP, na vrstvy, masky, výběry a křivky PS5 a víc nepotřebuji. Jestli takhle bude zoner pokračovat dál, obávám se o jeho budoucnost.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 15. 10. 2016 09:52

Oldbas: proč se obavas o budoucnost, když jsi je posledních 5 let finančně nepodpořil :-)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 15. 10. 2016 18:22

Plno lidí, kteří začínají se zpracováním fotek si kupovalo ZPS a program spokojeně používali několik let za jeden finanční výdaj. Takhle nikdo z příležitostných uživatelů nebude platit rok co rok za něco, co ne využijte. Proto nastane ten odliv a potencionální zákazníci zamíří do řad freeware. Ti co kupovali rok co rok nové verze, budou platit předplatné, ale rozhodně Zoner přijde o hodně nových uživatelů.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2016 19:01

" Ti co kupovali rok co rok nové verze, budou platit předplatné"... Len si dovolím prognózu, ze časť z nich bude radšej platiť predplatné u Adobe.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 15. 10. 2016 19:53

To si zase nemyslím, protože pro majitele zps 18 dělá předplatné cca 700/rok na první dva roky a pravděpodobně to tak bude i dál, kdežto cena u Adobe je o dost vyšší a ne všichni to zaplatí, když sw využijou jen občas a ještě navíc ani ne v plný m rozsahu jejich možností.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 15. 10. 2016 22:45

Adobe a Zoner mají každý jinou cílovku, tam žádný průnik není.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod qwerts 15. 10. 2016 23:18

Ja myslim ze to spousta lidi vyresi stylem Uloz.to
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 16. 10. 2016 05:15

Lotrandor píše:Adobe a Zoner mají každý jinou cílovku, tam žádný průnik není.

Ano, ale system predplatneho to podla mna trosku meni:
1. mnoho ludi ostane pri starsich verziach
2. Niektori sa upisu platit mesacne ZPS
3. Cast ludi z bodu 2 si pred tym/resp. paralelne vyskusa 30 dni Adobe trial a povie si, ze ked uz platit mesacne vypalne, tak nech to stoji zato ;-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 16. 10. 2016 08:19

Já chci věc vlastnit. Zaplatit si jí a mít ji kdykoliv k dispozici. Ne být závislý na internetu, nebo hlídat, zda jsem zaplatil. A jak už to bývá, když to budu nejvíc potřebovat, někde se něco podělá a budu čekat.
Podle mě měl zoner zůstat u takového toho amatérského programu pro prohlížení, přebírání a organizování fotek.Z úprav jen ty drobné jako úrovně, ořez, zmenšení, doostření, panorama… Žádný RAW, křivky, vrstvy…To měly nechat adobe a opravdovým profíkům.
Úplně normální hobík, nebo člověk, co běžně něco vyfotí na dovolené a potřebuje to nějak zpracovat si takovouhle věc nebude předplácet. Buď si stáhne zdarma nějakou starší verzi, nebo začne používat úplně jiný software.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 16. 10. 2016 09:06

Kolega fotograf, typický hobik co je rád že o víkendu nafotí krajinku a vypadne ven používal Zoner. Letos si pořídil nové tělo a k tomu ho cca 2mes na to naprdnul Zoner s předplatným. Tak zkusil teda ten ligtroom, byť před tím to bylo jako já to nepotřebuji, pro mě to nemá význam atd. Najednou fotky o kategorii výš a přiznává že ty roky se zonerem byli trápení a řezání tupim nožem. Obdobně jsem hovořil před a po, když jsem někdy 2012 přecházel já.
To klíčování jakože jsem amatér a nepotřebuji tak ok.Dokud fotíte do jpg. Pokud ale děláte s raw tak potřebujete odpovídající software. A to Zoner není a nebyl. Teď jsem dočetl recenzi na digiarene a Zoner X působí jako mladší retardovaný Bráška co okoukavá úspěchy svého velkého bratra lightrooma.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 16. 10. 2016 09:20

Callgaro:
přesně tak jsem to měl i já. Nový FF foťák, nové objektivy a posun v kvalitě fotek byl minimální. Tak jsem si prostě koupil LR6 v krabici a ejhle ono se to ku.va posunulo.
Od té doby ZPS nevnímám jako editor, ale pouze jako rychlý třídič a prohlížeč a na to mi bohatě postačuje koupená multilicence ZPS17 a ještě nějaký čas stačit bude. ;-)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 16. 10. 2016 13:15

Jo, to je to co nechápu, že má někdo výbavu za 150K a šetří na Lightroomu.

Daleko líp vyjde šetřit na výbavě a dohnat to postprocesem.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 2. 11. 2016 10:47

Callgaro píše:Kolega fotograf, typický hobik co je rád že o víkendu nafotí krajinku a vypadne ven používal Zoner. Letos si pořídil nové tělo a k tomu ho cca 2mes na to naprdnul Zoner s předplatným. Tak zkusil teda ten ligtroom, byť před tím to bylo jako já to nepotřebuji, pro mě to nemá význam atd. Najednou fotky o kategorii výš a přiznává že ty roky se zonerem byli trápení a řezání tupim nožem. Obdobně jsem hovořil před a po, když jsem někdy 2012 přecházel já.
To klíčování jakože jsem amatér a nepotřebuji tak ok.Dokud fotíte do jpg. Pokud ale děláte s raw tak potřebujete odpovídající software. A to Zoner není a nebyl. Teď jsem dočetl recenzi na digiarene a Zoner X působí jako mladší retardovaný Bráška co okoukavá úspěchy svého velkého bratra lightrooma.

Potvrzuju. Kdysi jsem koupil Zoner (momentálně používám verzi 17), jelikož je tam i RAW modul, tak jsem neřešil a vyvolával tam. Před nedávnem jsem konečně přešel na předplatné Adobe, a je to fakt rozdíl nebe a dudy. Myslel jsem, že ten rozdíl (teď mám na mysli hlavně Lightroom vs Zoner RAW) bude hlavně v pokročilejších funkcích (tím myslím např. lokální úpravy v RAWu, dehaze, kvalitnější odšum), ale ne: ten olbřímí náskok několika tříd je v úplně základních věcech, jako vytažení stínů!

Teď teda jistě píšu něco, co většina tady už dávno ví :-)

V Zoneru vytažení stínů znamená, že ve stínech se objeví trochu kresby a celá fotka jde do vyblito-šeda, což pak zas musím dodatečně tahat zpátky přes křivky.

V Lightroomu vytažení stínů znamená o dost víc kresby ve stínech a nerozmrví to zbytek tonality fotky.

Dosáhnout výsledku, který odpovídá mé představě, mi v Lightroomu trvá pár minut, v Zoneru to bylo trápení na půl hodiny (často nemožné bez Nik pluginů nebo nějakých HDR hrátek, které ale způsobí halo okolo hran). Fakt jsem nečekal, že u úplně základních věcí je možný takový rozdíl.
Sony a7II | Sony 28/2.0 | Samyang AF 35/2.8 | Sony Zeiss 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Jupiter 135/3.5 (M42)
soowa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 11. 2016 11:02

Nutno ale říct, že v X je to zase dotaženější. Sice jsem nezkoušel nějaké extrémnosti, jen jsem si udělal zkusmo stejnou fotku (správně exponovanou) v LR a ZX, výsledek kromě doostřování dost srovnatelný (LR lepší, ale rozdíly spíš pro zkušené oko). Samozřejmě neřeším workflow, které je u Zoneru prostě o ničem (díky neochotě spojit oba moduly dohromady).
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 2. 11. 2016 11:20

Je pořád LR o vesmír rychlejší?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 11. 2016 16:35

Já to původně zmínil, protože tam nějaký pokrok vidím. X není stejná jako předchozí verze.

Mě ZX přišel přiměřeně rychlej ve vyvolávacím modulu, řekl bych dostatečně. Skro bych se i vsadil, že mají okoukaný slidery z LR, protože kupodivu mi použití hodnot z LR dávalo stejný vzhled. Základní úpravy tak jdou udělat i ZX. Co mě dost vadí je pak přechod do modulu editor. Jednak musím meziprodukt někde uložit, čímž enormě rostou nároky na diskovou kapacitu (a následně zálohování), nesedí mi ale ani nástroje. Připadají mi nelogické, je to taková všehochuť, chybí mi tam věci co používám. LR je funkčně někde jinde, vyžaduje taky svoje (SSD, procesor, poslední dobou i RAM), ale má čisté workflow, propojenou organizaci, export a publikování a v neposlední řadě tisk (včetně proofingu). Je samozřejmě dražší.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 2. 11. 2016 16:47

Já jsem před pár lety zkoušel ZPS 16 a na mojem železe upravovat raw bylo o nervy... tak jsem to zase odinstaloval.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 11. 2016 17:59

Flor.cz píše:Jo, to je to co nechápu, že má někdo výbavu za 150K a šetří na Lightroomu.

a to si ja zase nemyslím..
kvalitne odfotiť je 100 krát lepšie ako niečo machliť v programoch..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 11. 2016 18:10

Jedno aj druhé je podstatné. Kvalitne exponovaná fotka je základ. Profík sa ale bez postprocesu nezaobíde.
Dakedy sme víkendy trávili v kúpeľni s červenou žiarovkou. Tiež celé hodiny. Dnes je to za pc, a mne to pripadá jednoduchšie a pohodlnejšie.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 11. 2016 18:18

Nemyslim si, ze postproces je pre profikov. Skor kazdy, kto foti do RAWu sa bez postprocesu nezaobide.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 11. 2016 18:19

zoner X mám.. a cena?? tak nejak za "stiahnuté data" a ide bez nejakých dopalatkov.. raw sa dá, ale je to pomalšie ako LR inak funkcií háfo..
riešim na vyvolanie rawu LR a ak treba niečo z jpegom tak ZP14 alebo ZX - tam je toho viac (vrstvy) ale nechce (nie je čas popri práci a riešenie rodiny) sa mi učiť niečo nové .. stačí mi Z 14 na bežné úpravy..
Přílohy
20161022_122807.jpg
toto napr. 3 min úprava fotky z mobilu
zrovnanie línií, zmenšenie, efekt hotovo..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 2. 11. 2016 18:23

DUDISKO píše:
Flor.cz píše:Jo, to je to co nechápu, že má někdo výbavu za 150K a šetří na Lightroomu.

Se pak zase ptej jak docílit looku fotek...
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 11. 2016 18:27

DUDISKO píše:zoner X mám.. a cena?? tak nejak za "stiahnuté data" a ide bez nejakých dopalatkov.. raw sa dá, ale je to pomalšie ako LR inak funkcií háfo..
riešim na vyvolanie rawu LR a ak treba niečo z jpegom tak ZP14 alebo ZX - tam je toho viac (vrstvy) ale nechce (nie je čas popri práci a riešenie rodiny) sa mi učiť niečo nové .. stačí mi Z 14 na bežné úpravy..

MAX Poprad ;-)
A k veci: LR je myslim uplne postacujuci aj na JPG...kombinacia na upravy foto (LR+ZPS) mi nedava ziadny zmysel.
Naposledy upravil landov dne 2. 11. 2016 18:29, celkově upraveno 1
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 11. 2016 18:28

landov píše:Nemyslim si, ze postproces je pre profikov. Skor kazdy, kto foti do RAWu sa bez postprocesu nezaobide.

Pozri Ganca. :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 11. 2016 18:36

Ale ved vravím, že každý kto FOTÍ... ;-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 2. 11. 2016 21:09

Callgaro píše:
DUDISKO píše:

Se pak zase ptej jak docílit looku fotek...

nepochopili sme sa ..

napr. nízku clonu (drahším objektívom s f 1,4) nahrádzať rozmazávanie pozadia v postprocese niečo, čo bolo odfotené na f5,6 .. ale dá sa to samozrejme zobrať z iného uhlu pohľadu.. ale to vedie ku konfliktom.. len sa mi to nechcelo rozpisovať do podrobna..

-- 2. 11. 2016 22:16 --

landov píše:
DUDISKO píše:zoner X mám.. a cena?? tak nejak za "stiahnuté data" a ide bez nejakých dopalatkov.. raw sa dá, ale je to pomalšie ako LR inak funkcií háfo..

MAX Poprad ;-)
A k veci: LR je myslim uplne postacujuci aj na JPG...kombinacia na upravy foto (LR+ZPS) mi nedava ziadny zmysel.

jo poprad..

v LR nemám napr. zrovnanie línií, vrstvy som nenašiel (dá s selektívne označiť a upraviť.. ale nemám na to nervy, lebo vidím svoje chyby a nedokonalosť (napr vlasy vo vetre nedám pri rozmazaní pozadia a p.)..)
niektoré filtry v zX sú OK, keď mám foto v určitom formáte a chvem rýchlo zmenšiť na web tak LR dlho spúšťa ( rawy nedržím ) tak ZPS je rýchly na to a dobrý..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 6. 11. 2016 22:13

Včera mi přišel mail že mají akci na předplatné za 74kč/měsíc, kdyby to někoho zajímalo :D Nabídka prej platí jen tři dny a je to na rok...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 7. 11. 2016 10:44

mně přišla nabídka na 594/rok, tak jsem to vzal :-)
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 26. 11. 2016 20:24

Zkoušel jsem si jen tak rychle porovnat to zpracování RAWu (CameraRaw vs Zoner 17 vs Zoner X a ještě jsem tam přihodil Capture One Express for Sony).

Hrozně narychlo: fotka podexponovaná o 5EV a přeexponovaná o 5EV (nějaká obloha by byla určitě lepší, než žárovka, ale whatever), a co z toho lze tak rychle vytáhnout (posuvník expozice +-5 (CameraRaw) nebo +-4 a k tomu ještě nějaké další snížení/zvýšení jasu/stínů/světel (ostatní ... protože mají posuvník expozice jen do +-4)).

Ještě jsem pak zkusil raw engine Zoneru 16 a ten měl blíž Xku než 17ce. Zoner 17 mi prostě přišel na vytahování stínů nejtragičtější. Což taky vysvětluje, proč pro mě byly možnosti rawu od Adobe takovým příjemným překvapením po přechodu ze Zoneru 17.

p5.JPG

m5.JPG
Sony a7II | Sony 28/2.0 | Samyang AF 35/2.8 | Sony Zeiss 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Jupiter 135/3.5 (M42)
soowa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 19. 12. 2016 20:42

Zdravím.

Mám k PC připojený dva monitory (monitor a TV). Na monitoru upravuji (Vyvolat) a na TV (Správce) mám obrázek ve velkém. Jak docílit toho, abych viděl i na TV okamžité úpravy? Zatím to funguje jen když dám export. Nikde jsem nic o tom nenašel. :-]

V Lightroomu to funguje automaticky hned po zapnutí režimu dvou monitorů.

Díky :-)
Psycho vlk Wolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 19. 12. 2016 21:20

Tak keď používaš LR, nechápem prečo ten masochizmus so Zps?
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 19. 12. 2016 23:22

Tak jako bez diskuze je LR špička.

Občas Zoner zkouším a tohle mě překvapilo, že to nejde. Tak se ptám jak to rozchodit, pokud to vůbec jde.

Možná jsem masochista, ale ZPS mi přijde uživatelsky přívětivější. :D :twisted:
Psycho vlk Wolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 12. 2016 12:57

To som si myslel kedysi tiez, ale po par tyzdnoch v LR som v tom case stiahol na skusku ZPS18 a bol som doslova sokovany chaosom v ovladani !
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 20. 12. 2016 19:08

Mě se třeba oproti LR v ZPS libí, že nemusím nic importovat a děla podobné věci. Rovnou si to najdu ve správci a dám Vyvolat. Pak, že v něm zůstává ta upravená fotka, dokud nevymažu informační soubor nebo se nevrátím k původní. U LR odstraněním fotky z katalogu úprava zmizí. Asi to lze někde uchovat, ale nikdy jsem tu možnost nehledal.

Problém je, že jsem amatér a fotky si nechávám pro sebe. Sem tam na FB nebo někam do galerie. PS jsem nepoužil a v LR upravím fotku max použiji přechodový filtr. Tím to končí. Proto zkouším občas i ZPS a tohle mě celkem překvapilo, že nejde. :D
Psycho vlk Wolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 12. 2016 19:53

V nastavení katalogu LR jde zapnout, aby se úpravy ukládaly do externích xmp souborů.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 22. 12. 2016 15:09

Okej, mrknu na to. Ale stále potřebuji poradit s těmi monitory. Lze to nebo nelze? :-D
Psycho vlk Wolf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 12. 2016 07:03

tak napis na ZPS support
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 25. 12. 2016 11:22

Psycho vlk Wolf píše:Mě se třeba oproti LR v ZPS libí, že nemusím nic importovat a děla podobné věci. Rovnou si to najdu ve správci a dám Vyvolat.

Toto byl přesně důvod, proč jsem se roky držel ZPS jak houno košile a přecházet na LR se mi nechtělo. Prostě vytáhnu kartu z foťáku, Total Commanderem přesunu fotky do patřičného adresáře, zpustím ZPS a jedu. Když se rozhodnu třeba adresář lépe přejmenovat nebo přidat další fotky, tak vidím změny v ZPS okamžitě. V LR je třeba fotky nejprve importovat nebo pokud do adresáře přidám dodatečně další fotky, tak je potřeba adresář synchronizovat (při opomenutí pak marně hledáte nějakou fotku). A když jsem přetahoval LR knihovnu ze starého PC do nového, kde byly fotky na jiném disku, tak bylo třeba pro každou složku ukázat LR nové umístění (naštěstí těch složek vylo jen pár). Ale na druhou stranu, co Zoner se ZPS posledních pár let předvádí mě přesvědčilo, že tudy už cesta nevede a přejdu na LR.

kozakm píše:V nastavení katalogu LR jde zapnout, aby se úpravy ukládaly do externích xmp souborů.

To je sice pravda, ale to funguje pouze u proprietárních RAW souborů. U souborů DNG, JPG, TIFF se XMP sidecar nevytváří a změny se zapisují rovnou do upravovaného souboru.

landov píše:tak napis na ZPS support

Z vlastní zkušenosti vím, že s technickou podporou Zoneru si vyměníte pár hezkých mailů, ale výsledek nulový.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 7. 1. 2017 21:49

podarilo sa vam niekomu nahodit niksellection pluginy do ZonerX?
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 1. 2017 23:22

V zps 18 a starších idú v pohode. ZX bohužiaľ nemám.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 8. 1. 2017 00:14

v 17tke mi to tiez ide.... aj ked viveza mi otvori obrazok a je tam akokeby desaturovany v nik

tak nic uz mi to zrazu ide v ZPS X
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 14. 1. 2017 19:17

robi aj vam toto zoner?
na lavo je normalny windows kukač fotiek a na pravo ZoneX nechapem tomu, robi to len ked je zapnuty color management....
Přílohy
Screenshot.jpg
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 9. 11. 2017 11:33

Srovnání Zoner X a Photoshopu
https://www.flor.cz/blog/zoner-photo-st ... photoshop/

Je tam i srovnání cen tisku přes Zoner a přes originálního dodavatele
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 29. 11. 2017 14:56

Marketing Zoneru X se dostal na úroveň prodejců hrnců :mrgreen:

"Polarizační filtr najdete přímo v programu

Už nemusíte utrácet za polarizační filtr a následně se bát o jeho poškození. Nová funkce vám pomůže k dechberoucímu vykreslení modré oblohy ve vašich krajinářských fotkách. Polarizační filtr najdete ve Vyvolat (sekce Barva) i v Editoru (filtr Upravit barvy)."
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 29. 11. 2017 16:13

Koho by dnes zajímala realita polarizovaného světla. Modrá je dobrá a optické filtry přeci štvou každého. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 29. 11. 2017 16:32

Trend je fotiť na zelený štvorček a na výsledok poštvať filtre á la instagram.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 30. 11. 2017 13:49

Nj, v Zoneru asi zjistili, že jejich cílovka ocení fejkový polarizák. A navíc to nejspíš nezabralo ani moc času programátorům - akorát to ztmavuje modrou a prosvětluje červenou a zelenou barvu. To umí posuvníky v každém lepším RAW konvertoru.

Marketing Zoneru mi přijde dost afektovaný, každý prd co tam vypustí, tak se snaží maximálně naleštit :)
Obrázek
Kdyby se raději snažili vylepšit processing RAWu (žádná sláva) a rychlost editoru. Viz to moje srovnání s Photoshopem a Lightroomem

Ale musím uznat, že nový vyhlazovací štětec vypadá zajímavě.
fff
Flor.cz
Návštěvník