Canon DPP4 - alternativa pro RAW?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 21. 8. 2016 01:16

Zdravím, tak jsem šel s dobou a pořídil si novější model zrcadlovky. Pominu-li tragikomickou situaci, kdy DPP3 nezvládá nový formát RAW a DPP4 pro změnu starý (se stejnou koncovkou, což dělá problém ještě otravnějším), velmi mne znepokojila rychlost i stabilita nového DPP4.
Vím, že existuje více alternativ, co zvládají vyvolat RAWy i z posledních Canonů, ale spíš mě zajímá, zdali některé dokáží automaticky vytáhnout i nastavení fotoaparátu. Dám příklad - fotoaparát pozná, že má zrovna objektiv 18-135, který kdovíjak senzační není a trpí například chromatickou aberací. V menu mi umožní její potlačení. DPP se přizpůsobí a aberace je potlačená už po otevření RAWu, kdežto v jiných programech (přinejmenším v těch, které jsem zkoušel) se načte bez podobných úprav. Díky za odpovědi
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 8. 2016 05:18

Lightroom ma moznost autokorekcie CHA+optickych vad podla typu objektivu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 8. 2016 12:04

Díky, jde mi o to, aby nastavení co nejvíce odpovídalo nastavení ve foťáku, ideálně zobrazení v DPP. O Lightroomu jsem přemýšlel, ale úplně mě nenadchla politika Adobe, kdy se doprodává starší verze s klasickou licencí a nová jen jako předplatné(?). Nákup photoshopu neplánuju, zatím si vystačím s vyvoláním v DPP, drobnými korekcemi a HDR v Zoneru a nějaké retuše v GIMPu. Pravda, zní to poněkud krkolomně.
Líbí se mi ještě DxO optics ve verzi Elite. Nemá tak dokonalé profily objektivů jako DPP, ale prý funguje vcelku obstojně. Příjemný de-haze v jejich podání (lighroom má rychlý nástroj tuším až v nové "měsíčně placené" verzi). Líbí se mi možnost komprimace dynamického rozsahu (ideálně bez nutnosti vyvolávat 3+ jpegy z rawu) a co nejrychlejší/automatizované úpravy. Ideálně i stejné barevné podání jako v DPP...marná sláva, SW třetích stran, který jsem zkoušel, načítal RAWy defaultně v příliš teplých barvách. Jsou ještě nějaké varianty, které doporučujete více?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků