Softvér na vyvolávanie .orf (Olympus RAW)

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 8. 2015 20:06

zino333: Chtěl jsem jen pomoc, frekvenční analýzou jsem prošel tvoje příspěvky a vyšlo mi, že chceš stejný výstup jako dělá Olympus :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 4. 8. 2015 20:59

Pomaly mením preferencie a asi pôjdem do Capture One. Hrám sa s ým teraz už cez tri hodiny a lezú z toho krajšie farby... Sem-tam to chce malé úpravy síce, lebo nie vždy je vyváženie bielej úplne ok, ale konečný výsledok je spomedzi spomenutých programov najlepší. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 5. 8. 2015 05:49

Tak jsem pro srovnání nahodil i Capture One 8 a oproti LR běhá pomaleji, ovládání je skutečně neintuitivní. Na druhou stranu je tam více funkcí a většina foťáků tam má svůj profil, takže dosažení vzhledu podobného firemnímu konvertoru je možná snažší.

Nepřišlo mi, že by výstup jako takový byl výrazně lepší, především trefit doostření, aby to vypadalo "tak akorát", mi nešlo tak snadno jako v LR, kde jsou u těch hejblátek šikovný náhledy (nebo to jen neumím ovládat).
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 18. 11. 2015 14:29

Já u Olympusu (E-PM2) začal teď zpracovávat RAW. Nejdříve jsem zkoušel jejich OV3 a souběžně ZPS16. Tak to byly pro mě velmi těžké chvíle a Bůh je mi svědkem, že jsem se opravdu snažil. Jsem zvyklý na nikoňácký CNX-D, kde celkem plynule upravuji stovky fotek, tady se mě nepodařilo ani pět. Pomalu jsem začal litovat, že jsem nekoupil manželce nějaký Coolpix.

Tak jsem teda vyzkoušel LR, který jsem předtím ještě nikdy neviděl, a zvykl jsem si k mému překvapení velice rychle. Místo křivek je tam víc posuvníků, ale pro běžné úpravy výborné. S výsledkem jsem taky spokojen. Nicméně u Nikonu stejně asi zůstanu u CNX-D.

Fakt bych chtěl někdy vidět jak se dá efektivně používat ZPS na raw fotky. Já po mnoha hodinách pokusů přišel k závěru, že je to nemožné. OV3 je také velmi nešikovný program, těžkopádné ovládání, strašně pomalé.

Otázkou je licence LR, údajně má existovat jen ve formě předplatného. C1 (který vůbec neznám) naproti tomu stojí dost peněz. Takže stejně není úplně jasné na čem skončím :(
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 11. 2015 15:46

LR je aj standalone verzia...sam ju mam. Cloudove vypalne sa mi nepaci.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod houghs 18. 11. 2015 17:15

Otázkou je ako dlho. Bolo by to škoda, LR vyzerá naozaj dobre a aj cena je nastavená rozumne. Ešte možno prichádza do úvahy Silkypix v štandardnej verzii, ale vidím, že tu veľmi rozšírený nie je. CNX-D je jeho variantou a ten nie je zlý.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 18. 11. 2015 21:52

A co taky Raw Therapee ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod waaaw 18. 11. 2015 22:32

Raw Therapee je zadarmo, takze za vyzkouseni stoji. Ja se ale vzdycky zapotim, kdyz vidim to ovladani a ten chaos na monitoru. Ale treba to nekomu vyhovuje
waaaw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 19. 11. 2015 13:12

Raw Therapee jsem si nainstaloval, ale ta práce je opravdu úplně někde jinde. Vyžaduje náročné studium. To není intuitivní jak LR, tam mě stačilo deset minut a s programem jsem plynule pracoval.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 19. 11. 2015 18:19

Právě jsem zkusil ZPS18. Lepší detail a barvy oproti ZPS17. Lepší detail než Capture O. Barvy zcela srovnatelné s OV. Žádný problém nezjištěn, první dojem a zkoušky OK.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 11. 2015 20:53

Ak by niekto chcel ZPS 17 pro oficial zadarmiko... samozreme len ENG verziu.
http://sharewareonsale.com/s/zoner-phot ... o-pro-sale
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Skulivert 20. 11. 2015 05:33

Jak se chová ZPS18, když fotim zároveň ORW 4:3 a JPG 3:2, bere raw správně v 4:3, nebo ho také orezava na 3:2?

jinak ještě zajímavý free soft je Photivo, ale ten vývoj u něj nějak stagnuje
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 20. 11. 2015 12:51

Fakt bych chtěl na vlastní oči vidět práci s RAW v ZPS, třeba na YouTube. Vzít balík cca 200 fotek a jednu po druhé pěkně upravovat.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 20. 11. 2015 14:31

Skulivert píše:Jak se chová ZPS18, když fotim zároveň ORW 4:3 a JPG 3:2, bere raw správně v 4:3, nebo ho také orezava na 3:2?

Stažení trialu je ca 2 minuty :).
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 11. 2015 15:13

houghs píše:Fakt bych chtěl na vlastní oči vidět práci s RAW v ZPS, třeba na YouTube. Vzít balík cca 200 fotek a jednu po druhé pěkně upravovat.


Ver mi...nechcel by si to vidiet ! :D
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků