problem s upravou do jpg

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod redrox 29. 6. 2015 12:12

zdravim mam zrkadlovku Nikon D3200 a stala sa mi taka vec ze ked idem z RAW foto prerabat do jpg stane sa mi toto:

Obrázek
original je toto
Obrázek

nikdy sa mi to este nestalo. nie vsetky fotky spravi takto. mal som tam micro sd kartu cez adapter lebo velku som si zabudol doma. inak s velkou bolo vzdy vsetko okey. da sa s tym nieco robit? nexcem prist o pekne zabery
redrox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 6. 2015 12:53

Toto spravi po nacitani RAWu? Asi poskodeny subor.
Napr. cez Zoner (alebo program co pouzivas na pozeranie/upravu) z toho dostanes aspon jpeg nahlad (staci otvorit a ulozit v lubovolnom formate) ak by nesiel vydolovat ten RAW v plnej kvalite....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redrox 29. 6. 2015 17:28

RAW nacita normalne ale ked spravim akukolvek upravu tak to zmeni tie farby. A ked z toho xcem spravit jpg tak to vznikne zase len ten zazrak
redrox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 29. 6. 2015 20:41

Nemůže to být raw konvertorem? Co používáš? Nebo to někam zkus nahrát ať to může vyzkoušet i někdo jiný.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 29. 6. 2015 20:41

Opravdu to asi vypadá na poškozený RAW soubor. Patrně vadné sektory na Micro-SD kartě, případně vadný Micro-SD/SD adaptér. Z těch vadných RAWů můžete zkusit zachránit aspoň jpg náhledy, jak píše kolega přede mnou.
Jinak zkuste RAWy z karty překopírovat do počítače pomocí jiné čtečky a ideálně takové, která čte Micro-SD rovnou bez adaptéru, ale pokud takovou nemáte zkuste alespoň jiný SD adaptér. A to kopírování zkuste klidně několikrát (taky jsem kdysi tahal soubor z vadné SD karty a na několikátý pokus se to skutečně podařilo).
A pak doporučuji onu Micro-SD kartu včetně toho SD adaptéru vyhodit do někam, kde slunce nesvítí. A do foťáku dávat jen "velké" SD karty. Provozování Micro-SD karty jako klasické velké přes adaptér dělá často neplechu a osobně to nedoporučuji.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redrox 29. 6. 2015 21:21

Pouzivam original konvertor pre Nikony. Ja si tiez myslim ze to je kvoli tomu adapteru lebo nikdy predtym mi to nespravilo. Bohuzial som musel fotit len s adapterom lebo kartu som zabudol doma v citacke v NB. Fotky som si skopiroval do NB a z karty vymazal takze zachranim aspon fotky ktore sa daju. Micro SD karta je ale nova takze ju nevyhodim dam ju do mobilu
redrox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 6. 2015 21:45

cez ZPS pojde ulozit tie nahlady...to je ale asi vsetko ak su RAWy poskodene....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redrox 29. 6. 2015 21:50

skusim vam nahrat origo RAW subor aby ste vyskusali vy. kam ho mozem nahrat?
redrox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 6. 2015 22:47

cez nejaku uschovnu...no jpeg nahlad sa da z toho dostat prakticky vzdy...
EDIT: najma pokial ide zobrazit predtym ako sa upravuje = nejaky nahlad tam je
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mandak1 29. 6. 2015 23:22

Nemám Nikon, ale Pentax K-50, ale stalo se mi něco podobného. Bylo to SD kartou, trvalo mi celkem dlouho, než jsem přišel, kde je problém.
mandak1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redrox 30. 6. 2015 09:12

cez ten ZPS som zachranil tie fotky co som potreboval takze dakujem moc za pomoc. nabuduce uz len cez velku SD kartu fotim pokial ju zase nezabudnem :P

PS: nexcem zakladat novu temu ale oplati sa mi vlastne fotit do RAW aj ked ich pred prevodom do jpg nijak neupravujem? nemam nato nejako cas a ani znalosti.
redrox
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků