Lightroom 6

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 5. 2017 08:06

pemar píše:Na DxO nebo v Polarru jsem dehaze funkci docela oblíbil, Lightroom a Photoshop ignoruji, na tabletu používám zcela výjimečně Photoshop Fix, většinou ale raději nějaký alternativní program jako Retouch, na desktopu od Adobe snad jen PDF reader, jinak už nic. Začala mi vadit ta jejich politika neustálých průběžných licenčních poplatků, nesouhlasím s tím, abych jim platil každý měsíc za používání, tak mají o zákazníka méně.


Rozumiem Ťa. Pre niekoho tých 10USD mesačne je proste veľa a nemôže si to dovoliť. Takže Ťa chápem, že to riešiš inak...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 26. 5. 2017 08:29

Předplatné je o přístupu, ne o tom jestli na to někdo má.

Jinak Dehaze je i k standalone, jen je to plugin takže se dá nastavit jen na celou fotku. Použít ve štětcích přímo v LR již nejde. https://cutthruthefog.wordpress.com/lightroom-6-dehaze/
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 5. 2017 08:45

Tento plug-in funguje na každú fotku rovnako. Dehaze v LR CC funguje inak a na každú fotku reaguje podľa toho, čo na fotke je. Plus ten rozdiel v štetcoch. Takže stále platí okrýdlené - ak dva robia to isté, nie je to to isté.

A opäť opakujem - podľa môjho názoru vynechanie Dehaze zo stand-alone LR bol test, ako na to zareagujú ľudia...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 26. 5. 2017 08:54

To jsem nezaregistroval, přecházím mezi CC a LR6, a nepozoroval jsem nějaký rozdíl v implementaci. Nastavení v xmp je stejné, ale pravda že to moc nepoužívám.

Jako myslíš to je úžasná funkce šup k předplatnému? To už je zajímavější Content Aware Fill, který si musí řešit odskokem do dalšího SW.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 5. 2017 09:10

To nikde netvrdím, že dehaze je killer funkcia pre skon do CC. Len tvrdím, že tento smer zrejme bude pokračovať a že dehaze bola skúška.

Ak by do LR CC dali spomínaný Content Aware Fill a do stand alone nie (čo je dosť možné a reálne) tak síce mi skončí nutnosť skákať do PS kvôli tomu, ale vrstvy LR vedieť nebude asi nikdy.

Mne momentálne CC vyhovuje. Beriem to tak, že v podstate mám PS zdarma. Tých 10USD je úplne v pohode, keďže na to fotením zarobím za pár minút. Nemusím riešiť kompatibilitu, v prípade kúpi nového HW problém, či mi bude čítať RAW, mám to na dvoch platformách, prepojených Adobe cloudom. Som vysmiaty a spokojný.

Na jednej strane chápem pohnútky Adobe v CC. Na druhej strane som radšej, ak má človek na výber. Uvidíme, ako sa k tomu Adobe postaví.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 26. 5. 2017 09:27

Adobe by spíš u Lightroomu už mělo vyřešit notorické problémy s výkonem. LR už docela ztrácí dech, zvlášť když se rozlišení čipů pořád zvyšuje. Ale hádám, že to nebude úplně jednoduché, nejlepší by bylo to přepsat od základů, ale to asi není moc reálná úvaha :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 5. 2017 09:34

Súhlasím. Ak by bola funkčná GPU akcelerácia, tak to by bolo super. V mojom prípade ju musím mať vypnutú, lebo s ňou bol LR nepoužiteľný.
Prepísanie programu na novo je super nápad. Kým s tým nejdeš za managermi, nech to schvália... :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 26. 5. 2017 09:36

Optimalizace je pro Adobe roky sprosté slovo. Takže při aktuálním úspěchu nemají potřebu cokoli měnit.

A jestli se to změní, těžko, konkurence není a když dáš 2000€ za objektiv, 2000€ za SW, tak dáš samozřejmě i 2000€ za počítač co to obslouží.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 26. 5. 2017 09:48

Jejich (nejen) feedback fórum je stížností plné a už i firma jako Adobe to asi vnímá. Já si spíš myslím, že Lightroom nebyl úplně nejlíp napsán a v současné implementaci jim to moc technicky nejde, proto to ještě nedokázali vyřešit. A ten základ programu je stejný už od začátku (2006?). Dneska už je to zase jinde.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 26. 5. 2017 16:44

Hezká debata, zapomínáte však pánové na skupinu uživatelů, které focení neživí (a neplatí tak "keďže na to fotením zarobím za pár minút.") a LR používají od verze 2 jen jako hobby nástroj protože se s ním jednoduše pracuje. A přitom nefotí často, jen když se to zrovna přihodí a je co fotit. Pro tyto lidi je LR6 konečná. Je to podobné jak u ZPS, kdy spousta lidí funguje na verzi 15 a nemá potřebu jít do předplatného.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 5. 2017 18:30

Tak pre týchto bude konečná LR6 vtedy, keď si kúpia nový foťák. ktorý LR6 nebude podporovať. A taká situácia skôr či neskôr nastane. Ja viem, že tu funguje barlička cez DNG, ale už len kvôli pohodlnosti a rýchlosti takéto obskúrne riešenia odmietam.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 26. 5. 2017 18:42

Záleží právě na četnosti používání. Dlouho jsem používal verzi 3.6 s tímto skriptem
@echo off
echo Po stisku kl vesy se spustˇ Adobe DNG Converter, v nŘm klikni na Pýev‚st
rem pause
"c:\Program Files (x86)\Adobe\Adobe DNG Converter.exe"
echo.
echo.
echo Kopˇrujˇ se JPG z karty do d:\tmp
copy H:\DCIM\100MSDCF\*.jpg d:\tmp\ >nul
echo Kopˇrujˇ se videa z karty do d:\tmp
copy H:\MP_ROOT\100ANV01\*.* d:\tmp\ >nul
echo.
echo.
echo Spustˇ se Lightroom 3.6, v nŘm zadej Import z adres ýe d:\tmp
rem pause
echo.
echo Po zavýenˇ Lightroom źekej na dotaz zda vymazat fotky z karty ...
"C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop Lightroom 3.6\lightroom.exe" -import d:\tmp
echo.
pause
CHOICE /C:AN /T:30 /D:N /M "Vymazat data na kartŘ?"
if ERRORLEVEL 2 goto end
del /f /q H:\DCIM\100MSDCF\* & del /f /q H:\MP_ROOT\100ANV01\*

:end
echo Fajront
pause

a nijak mě to zvlášť neomezovalo.
Samozřejmě, jiná je situace u člověka, který se focením živí nebo si tím alespoň přivydělává a jiná u hobbysty.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 5. 2017 19:02

Já to vidím stejně. Nejsem profík, je to jen hobby, odjedu na pracovní cestu, mám zrovna moc práce a třeba 2 měsíce LR nezapnu. Předplatné běží, aniž bych "službu" využil. Krom toho jako hobby fotograf nepotřebuju stále aktuální SW, nač mi jsou pravidelné updaty na nové fotoaparáty, když si nový kupuju jednou za 4-5 let. Aktualizace ostatních funkcí mě také nezajímají, protože právě v podání Adobe v horizontu několika let po sobě nepřinášejí nic - funkce jsou nezajímavé, podpora akcelera na GF stále stejně mizerná a způsobující padání aplikace, využití vícejádrových procesorů v plenkách stejně jako před lety. Zač mám proboha každý rok platit? Adobe už dlouho nedokáže inovovat a motivovat zákazníky k updatům a prohlásit SW službou a vymáhat předlatné je pro něj řešením vnitřní krize. Kdyby ty vydělaný peníze aspoň investovali do skutečné inovace produktů, ale dost pochybuju, akcionáři čekají. Pěkně děkuju za takový pokrok.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 26. 5. 2017 19:10

Dolgor : 1+
landov
Expert


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků