problém s raw v zoner 17

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod stanleo34 21. 3. 2015 13:24

Zdravím,
Mám nový D7200 a chtěl jsem upravovat fotky v raw v zoner 17 ,ale nemohu i když mám nejnovější dng converter 8.8 tak mi to hlásí,že formát není podporován
Nevím co s tím. :hm
stanleo34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 3. 2015 14:13

A on je D7200 na changelistu CR 8.8?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanleo34 21. 3. 2015 17:12

jo, moje chyba omlouvám se ,taky mě to mohlo napadnout,že je to brzy ... a podívat se pořádně. :-[
stanleo34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 3. 2015 18:52

a co D7200, nějaké postřehy?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 3. 2015 20:05

stanleo34

Mozno trochu OT, ale neda mi to. S RAW subormi sa v Zoneri natrapis, viem o com hovorim, pouzival som ZPS verzie 12-17. Nic proti Zoneru, je to naozaj dobry program, ale nie pre RAW. Ked som pred par mesiacmi presiel na Lightroom, tak az potom som prisiel na moznosti, ktore sa daju vyuzit pri uprave RAWov. Je to samozrejme cisto osobna vec kazdeho súdruha, ale dobra rada: pokial fotis do RAW, tak ruky prec od ZPS a cim skor do Lightroom ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ziki 22. 3. 2015 09:52

landov: To je teda rada jak hoha :D. Kdybych se zeptal, jak u Fabie vyměnit vzduchový filtr, tak byste mi jistě poradil, že Škodovky nejsou na ježdění a ať si pořídím Golfa, ne? ;)
Taky ZPS používám už nějaký ten pátek a moc netuším, proč by se měl v ZPS s RAWy natrápit víc, než jiných programech? V ZPS jsem nějakou dobu RAWy zpracovával a žádná muka to nebyla. Sice teď dělám RAWy v softu přímo od výrobce foťáku, ale neřekl bych, že ZPS na RAWy není. Taky jsem zkoušel Lightroom, ale u něj mi i přes výborné nástroje jako radiální filtr apod., moc nesedl princip importu fotek, knihovny atd. Mam prostě rád svou adresářovou strukturu fotek a ne nějaké virtuální knihovny :). A navíc rozdíl ceny mezi ZPS a Lightroomem není zanedbatelný ;).
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stanleo34 22. 3. 2015 09:55

ještě jsem neměl čas na pořádné focení,navíc jsem si koupil N 70-200 f4 a má to rozhozený AF jak svina a to jsem si říkal- když to bude orig nikon tak je malá pravděpodobnost ,že budu mít tenhle problém.... Většina lidí mi doporuč.tento nikon ,místo tamronu nebo sigma 70-200 f2.8. Do toho tamronu jsem nešel hlavně prý kvůli pomalému AF ...

Co se týče Zoneru,tak se nedá říct,že se s nim trápím :) . Lightroom jsem před časem (cca 2roky) zkoušel a nějak mi to nešlo s ním...
stanleo34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 22. 3. 2015 13:02

ziki: Zoner je tak dobrý na to, aby člověk zůstal u JPG, tam se o nějakém výkonu, ergonomii či kvalitě výstupu mluvit nedá, to je parodie na RAW konvertor. A mluvím výhradně o tom jednom modulu.
Ani se nedivím, že jsi zůstal u továrního. LR jde samozřejmě nastavit tak, že ti vytváří xml soubor se změnami, podobně jako Zoner, nebo třeba Photoshop. Bohužel pak přijdeš o veškerou flexibilitu. LR ale na soubory nijak nesahá, nepřesouvá ani je nikam neimportuje, adresářová struktura zůstává nedotčená.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod don.photo 22. 3. 2015 13:18

Dobrý den, mám problém s otevřením fotek z DVD, jdou kopírovat do počítače, ale v prohlížeči se neotevřou, ani náhled
don.photo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JSP070 22. 3. 2015 19:08

So Zonerom mam problem, ze mi nacitava RAW do editoru v plnom rozliseni 15s. i5, 8GB RAM. RAWy z D90 mi nacitaval 9s.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santilub 30. 4. 2015 11:12

Zoner 17 používám a používám i Lightroom.Pokud si potřebuji prohlédnout fotky na kartě,použiji Zoner.Ale na práci používám Lightroom.Je daleko rychlejší.Než mi Zoner načte jednu fotku v RAW,mám čas na kafe(obraznê řečeno).Pokud děláš pár fotek z vycházky,dá se to přežít,ale větší počet už ne.Lightroom je proti Zoneru o cca 1800 dražší a těch pár stovek nestojí za ztrátu času.Jinak nic proti Zoneru.Mám ho dlouho a občas použiji.
santilub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 30. 4. 2015 18:27

Zoner ma este jednu zaujimavu vlastnost. Ked zmenim v sprave farieb nejaky parameter, npr. farebny profil, program extremne spomali.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 30. 4. 2015 20:03

Nj, tady je vidět, že na vývoj kvalitního softu jsou zkrátka potřeba nemalé peníze.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 4. 5. 2015 09:06

ZPS 17 je na RAW přímo tragédie. Teď jsem k tomu opět sedl a srovnával s LR6, Capture NX-D, Dx opt.8. Pořídil jsem několik testovacích fotek, kde byly přepaly a naopak hluboké stíny. V zoneru při vytažení stínů, celá fotka zešedne, ve stínech něco málo kresby přidá, ale řekl bych skoro stejně jako při práci s JPG. U podexponované fotky při přidání expozice je to skoro stejný. Nejvíc dokáže vytáhnout LR. Ale stejně nejlepší volba pro NEF je SW od Nikonu, tomu se prostě nic nevyrovná. Adobe LR se dobře ovládá, je rychlý, ale prostě, aby se příblížil výstupu z CNX, tak je potřeba několik úprav a nezachrání to ani jednotný nastavení pro všechny fotky. Nejlepší volba je tedy použít CNX na úpravu RAWu a následně export do tif a pak příp. retuše apod. a na to už je ZPS dobrá volba, na RAW ale ani náhodou. Nehledě na to, že odšumování a doostřování v RAW modulu zmrší fotku i při minimálních hodnotách.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirekeqx 4. 5. 2015 17:02

Tož dík za radu :-) K tomuto řešení jsem se víceméně dopídil také. Takže D7200 + origo soft od NIKONu, export do TIFF - a zpracování Zoner, či u mne GIMP ...... Hezký den přeji. Mirek
Mirekeqx
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků