problém s raw v zoner 17

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vormen 18. 7. 2015 05:55

právě řeším záhadu s D7200 a ZPS17. mám DNG converter poslední verzi. v nastavení ZPS je propojení s konvertorem. záhadou je, že se zobrazení v raw modulu nepřibližuje jpg z těla a to ani použitím různých profilů DCP. fotka trpí na přepaly a je barevně posunutá. zkoušel jsem už snad všechno. barevný prostor mám všude stejný. převedl jsem jeden nef do dng a na něm vyladil DCP podle jpg z foťáku, takže výsledek cca 1:1. jenže záhada je právě v tom, že právě po aplikování toho profilu je fotka přeexponovaná a lehce barevně posunutá. prostě to nechápu. ostatní profily flat, neutral a pod nepoužívám. jediná rozumná volba je v vybrat v nastavení DCP - výchozí - resp. Nikon D7200 Adobe Standard, ale jsou zase barvy jinak, ale expozice sedí. nepředpokládám, že bych ZPS primárně používal na raw, ale prostě bych chtěl přijít na to, proč tomu tak je. jemi jasný, že si můžu barvy i expouici vyladit a uložit nastavení, které se bude aplikovat ja výchozí, ale tohle jsem chtěl udělat pomocí DCP profilu, ale bohužel se podle něho raw modil neřídí správně.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 7. 2015 06:07

Podobny problem som mal so ZPS s rawmi z Fuji x100s, svetla boli posunute az do cca +1EV. Pisal som aj do Zoneru aj s prilozenymi ukazkami, uznali to, potom urobili aj opravu, ale stale to nebolo ono. Vyriesil som to prechodom na LR5 (teraz mam LR6) a ZPS som uz davno odinstaloval. Tebe radim to iste - prejdi na Lightroom a po ZPS ani nesteknes. BTW, ZPS je dobry program na JPG a na prezeranie fotiek, orezy atd., LR je vsak o svetelne roky dalej - a o uprave RAW ani nehovorim.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod vormen 18. 7. 2015 06:20

já ZPS na raw nepouřívám, používám CaptureNX-D a Cyberlink PhotoDirector6. ZPS17 mám taky koupenou a vždy jsem na ten jejich raw modul nadával a pomlouval ho, ale teď jsem si řekl, že mu dám šanci a vyladím si profily a budu ho reálně porovnávat s ostaníma převodníkama. zkusím ještě nefy z předchozích těl D3100/5100. pořád doufám, že ZPS18 už bude na rawy normálně použitelná.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 7. 2015 06:24

Ako myslis...ja som cakal od ZPS 12 do ZPS17 - tam som to vzdal. A nelutujem. CaptureNX-D a Cyberlink PhotoDirector6 nepoznam, ale LR mi nesmierne vyhovuje aj preto, ze priamo z LR mozem fotku upravit v Photoshope, alebo napr. v Nikon Silver efex a vsetky upravy z týchto programov sa mi automaticky prenesu do LR.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 18. 7. 2015 06:53

vormen píše:právě řeším záhadu s D7200 a ZPS17. mám DNG converter poslední verzi. v nastavení ZPS je propojení s konvertorem.........ale tohle jsem chtěl udělat pomocí DCP profilu, ale bohužel se podle něho raw modil neřídí správně.

U Zoneru slušně funguje podpora, možná by bylo vhodné obrátit se tam (mám jen dobré zkušenosti).
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 18. 7. 2015 06:57

jj to vím, po vadání 17ky jsem v ní našel pár chyb a s podporou byla komunikace perfektní. nechávám to ale jako poslední možnost, třeba dělám něco špatně.

pro představu jsem udělal testovací fotku. nejvýraznější rozdíl je na fotkách s bleskem z interiéru, konkrétně přepálená pleťovka a celkově posunutý barvy. na fotkách z venku zas tolik rozdílu není. obrázek vlevo je konverze z NX-D bez dostření, odšumění, ADL a picture control standard, doostření 0. uprostřed je obrázek z rawu vytvořený v ZPS bez doostření, odšumění, bez korekce objektivu, pouze nastaven profil Nikon D7200 Camera Standard. vpravo je otevřený DNG obrázek v DNG editoru s aplikací profilu Nikon D7200 Camera Standard.

jasně jde vidět, že výstup Nikonu a z DNG převodníku se vpodstatě neliší. ale když v ZPS použiju ten stejnej profil, tak prostě výstup je jinej. dokonce když v raw modulu otevřu ten vygenerovanej DNG soubour, kterej je vpravo v na obrázku a aplikuju ten stejnej camera profil, dostanu zase výstup jak na prostředním obrázku. dál už s tím asi nehnu, ale nechápu to.
Přílohy
screen.jpg
Naposledy upravil vormen dne 18. 7. 2015 08:40, celkově upraveno 1
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 7. 2015 08:32

To je pekne, jak lidi vydrzi, ja to vzdal u osmicky v prospech tehdy picasa a to jsem mel jenom JPG, system Zoner media exploreru, kdy prohlizet fotky slo tak, ze se klikalo na foldery, takze kdyz mel clovek v roce 200 folderu a nevedel presne v kterem je to co hleda, tak si uzil. S picasou jsem proste jel koleckem podle data dolu. A dalsich 800 veci pro lidi co to pouzivaji. Kvuli RAWum jsem ale musel odejit nekdy v 2008. Alespon se potvrdily vsechny klise o programatorech.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 22. 7. 2015 10:25

tak odpověď ze Zoneru nic nevyřešila, prostě klasická odpověď, nemájí k dizpozici algoritmy od Nikonu apod, ale náznak, že v zps18 to bude zase o dost lepší, tak se už těším, s čím se v září vytáhnou.
vormen
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků