RawTherappe - barvy v raw

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod WK3R 8. 9. 2014 12:58

Zdravím, mám takový dotaz. Když otevřu raw v ViewNX2 má jiné podání barev, než když ho otevřu v RawTherappe. Když fotku převedu v NX2 do tiffu a pak otevřu v RT, je podání stejné. Myslel jsem si, že to je otázka nastavení barevného prostoru v RT, ale zřejmě ne. Nebo něco dělám špatně. Nevíte v čem je problém? Nebo RT nenáčítá z rawu všechny informace (korekce expozice atd.)?
Díky
WK3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 8. 9. 2014 13:46

Firemní konvertor bere v potaz nastavení fotoaparátu a především je na fotoaparáty Nikon patřičně vyladěný. RT je univerzální konvertor, který si to převede po svém více, či méně dobře. S barevným prostorem to opravdu nemá nic společného.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 8. 9. 2014 13:54

Mam pocit, ze si RT pamatuje posledni nastaveni parametru a pak jen defaultne aplikuje na dalsi RAW. Neni to tak?
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod WK3R 10. 9. 2014 15:50

Díky za odpovědi. Mně zase právě připadne, že při každém spuštění RT jedu úplně od začátku.
WK3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 10. 9. 2014 18:53

Uz jsem to tu psal, RT je mocny nastroj, zvlada plno funkci pro upravu fotek a navic zadarmo. Jen je jeho ovladani trochu chaoticke a graficky zvlastni. Mam pocit, ze se to nekde da nastavit, zda si ma pamatovat posledni nastaveni nebo ne.
Nicmene rozdilnost barev bude asi opravdu dana tim, ze defaultni nastaveni bude jine, nez u konvertoru firemniho, ktery precte informaci o nastaveni predvoleb zpracovani RAW/JPG ve fotaku
Janeiro
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků