Photoshop

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kirtap 17. 4. 2018 17:13

Lemming díky, win ink nepomáhalo vypnout. Dnes mi poslali z českého zastoupení wacomu tohle řešení které funguje.

As an intermediate fix please try the following steps, we heard that it works but without any guarantee.

First of all please click on the starting menu on the bottom left corner of your taskbar.
Then open the folder " Accessories"
Once in the folder, you look for "Accessories Windows" or " System Accessories" and open the command tool
You then copy and paste the following: reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pen /v LegacyPenInteractionModel /t REG_DWORD /d 1 /f
Then press Enter and reboot Photoshop (or any other software)
Note: You need to reset your PC for pressure sensitivity to return.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 4. 2018 09:39

Koho by zaujimal vykon pocitaca v Photoshop CC, tak na Pugetsystems urobili jednoduchy test.
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... mark-1132/
Photoshop by mal mat zapnutu akceleraciu pomocou grafickej karty (preferences- performance - graphics processor settings) a aspon 24GB RAM, no moj pocitac to dokoncil aj ked mam len 16GB.

Tu su vysledky modernych PC:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... arkResults

Moj pocitac dopadol takto:
i5 4670 (bez K)
Intel HD4600
16GB RAM
i54670-16 B.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 20. 4. 2018 13:23

Pro zajímavost jsem zkusil. Mně to padá právě kvůli paměti po lens correction na začátku. Mám to samý co ty, akorát přetaktovaný K. Kolik máš přiděleno RAM u PS v nastavení? Mám tam 70%, ale stejně to vyleze na max a pak vyhodí, že má málo paměti. Scratch funguje.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 4. 2018 03:22

mně to nedokončí protože mám omezení uložení souboru na 2GB a háže to hlášky protože mám českou verzi PS tudíž se některé příkazy neprovedou.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 4. 2018 09:14

Mam viac ako 70% pre PS, ked budem za PC, tak pozriem kolko. Mne to preslo na druhy pokus po vypnuti par programov pustenych navyse (optimisticky som to pustal s hudbou a prehliadacom na pozadi).

Jeden znamy to daval na svojom starsom PC, na druhy pokus test prebehol. Tento rok bude robit upgrade (s A7R3 ten pocitac uz velmi nevladze)
i7 920
18GB RAM
GF 250 GTS
systemovy ma SATA SSD
i7 920 18GB.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 21. 4. 2018 09:34

Ondrej: Nakonec se mi to povedlo, ale musel jsem přidělit grafice i4600 max 256MB (je sdílená) a RAM v PS max na 55%. PS si tvrdošíjně stejně bral víc než má přiděleno. Když jsem to měl na 70% (u mě PS píše odhad 8 GB) tak si zabral stejně 14 GB RAM a pak právě hlásil, že nemá dost. 4670K mám na 4.4 GHz, jinak sestavu stejnou.

Zajímavý je třeba PSD file save, kdy je to mě 126 sekund? Scratch i soubory jsou každý na jiném SSD. Předpokládám, že kdyby to šlo s více RAM, tak je výsledek lepší. CPU se při určitých operacích nevyužije.
psbench.png
psbench.png (12.34 ) Zobrazeno 7641 krát
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 4. 2018 10:03

To ukladanie PSD je sposobene urcite RAMkou, je to stavane na 24 a viac, ja som rad ze to na mojom PC vobec islo, lebo su tam dost narocne ulohy (ake ani ja nerobievam).
Na stranke upozornovali, ze s nizsou RAM mozu byt niektore hodnoty vyrazne horsie.

Dalsi PC co budem skladat bude urcite s K procesorom a 32GB RAM... prip. Ryzen 2700X (podla toho, co vyjde vyhodnejsie pre Lightroom a PS, iny vykon ma nezaujima)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 21. 4. 2018 10:14

Ten čas máš ale výrazně nižší. Zajímavý je, že máš taky 16 GB a pustilo tě to při 70%. A na výkon v PS může mít vliv i takt pamětí.
Co se týče výkonu jako takového, tak jsem pořád spokojen, takže mě upgrade úplně netlačí. V LR je to teď pohoda a tohle v PS stejně nedělám. Já tam dělám stejně většinou jen retuše a se zbytkem si poradí LR.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 4. 2018 15:46

Docela by mě zajímalo, co udělá, když si na PC s Intely nainstaluju všechny bezpečnostní opravy - například v rámci updatů OS, kterým bude těžší se vyhnout. Co jsem zatím vyrozuměl, tak mnoho testů aktualizace nezahrnuje, buď nebyly v čase testu dostupné, nebo je testující nepovolil kvůli snížení výkonu nepoměrnému se "zanedbatelným" rizikem potíží. Dopad aktualizací je od nula-nula nic po desítky procent u specifických úloh. Asi bych raději počkal na příští generaci procesorů Intelu, než doufat, že mě to nedožene v budoucnosti ve formě nějakých víceméně nucených oprav.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 12. 2018 19:43

Na roznych weboch skusali aj tie bezpecnostne zaplaty - rozdiel na vykone je zanedbatelny.

Tu je porovnanie posledneho PS benchmarku na dvoch PC (2013 vs. 2018) - oba maju integrovanu graficku kartu (stale netreba mat samostatnu - ta urychluje v PS len zanedbatelne mnozstvo uloh a v LR nepomoze vobec)

i5 4670
16GB RAM
250GB SATA SSD
Intel integr. grafika
i5_4670_16RAM.jpg



i7 9700K
32GB RAM
500GB M.2 SSD
Intel integr. grafika
i7_9700K_32RAM.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 9. 6. 2023 13:37

Ahoj, netušíte někdo jak přesvědčím PS aby se mi spouštěl na konkrétním monitoru? Dosavadní verze PS i LR mám pocit, že stačilo přetáhnout na požadovaný monitor a už se tam spouštějí vždy, Nově nainstalovaná verze Beta se tvrdošíjně spouští na primárním a neustále přetahování mně moc nebaví. Předem díky.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 9. 2023 06:30

Prave vysiel PS 25.0, uz je tam Generative fill.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 9. 2023 08:27

Zaujala ma ta testovacia fotka po instalacii a prvom spusteni PS. Trocha som sa pohral, zavrel to a snad si na tieto moznosti spomeniem niekedy nabuduce :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků