program VUE

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod stubby 1. 8. 2014 09:13

Ahoj, nemáte někdo jakékoliv zkušenosti s programem e-on VUE ?

líbí se mi počítačová grafika, jen tak naťukávám tvorbu, ale že není čas, tak zatím jen tak okrajově. navíc angličtinou se neoháním jako nějaký samuraj mečem.

pochopil jsem, že Vue už má databázi objektů, které vkládáme, editujeme, ale asi nějakou postavu v 3d tam nevytvořím? určitě v té nejvyšší verzi ano, ale přemýšlím nad nějakou pro začátek kolem těch 50dolarů.
A co Blender, tam je třeba vše vytvářet od základu, komplet vše, ale je zdarma a i špičkový.

Holt budu rád za jakou informaci. Díky,

stubby.
stubby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 1. 8. 2014 09:30

Co to dělá ve fotografickém fóru?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stubby 1. 8. 2014 09:34

je to ve foru o grafických programech, takže si myslím, že je to zařazeno správně.


moje chyba, koukám, že podtitulek je pro fotorafie.
tak tna to nereagujte a zamkněte toto téma. dík.
stubby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 1. 8. 2014 15:42

Ono to stejne smeruje k tomu, ze postavy ani krajina se nebudou fotit a jen si je vyrenderujete v nejakem grafickem programu. A ve fotošopu jen pridate atmosferu snimku, mlhu do lesa apod a mate hotovo. Kdepak behat s fotakem
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 8. 2014 16:25

To by mohl bý zajímavý pokus, udělat výstavu krajinářských fotografií a do toho zamíchat pár vyrenderovaných krajinek. Jestli by si toho někdo všiml :).

Do katalogu IKEA se prý už nábytek nefotí, ale renderuje, výrazně to šetří náklady.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 8. 2014 17:56

Ahoj Stubby, ptej se na co chceš a rád Ti odpovím. Vue je velmi solidní a propracovaný program, pokud jsi někdy zkoušel, nebo pracoval v třeba v CInemě, tak Vue dostaneš do ruky rychle. Jakou máš verzi?
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stubby 1. 8. 2014 20:34

Grimjaur-diky, jak jsem psal,zajimaji me moznosti,co se s ti da provest,nebo je treba nejaka kombinace zajistit-na krajinu vue,na postavy 3dmax,blender,cinema.
Nemam zadnou verzi,ted jsem si stahl pioneer,tak budu zkouset v nem,ale je to jen krajina,pro zacatek asi staci.verzi prodavaji spoustu,nemam nic vyhranene zatim,tak zjistuju.

To janerio- ona foti manzelka,tak si hledam podobny tvorivy konicek.bydlime v panelaku,tak tu dilnu nemuzu met,ikdyz to bych rad.a fotit nemuzu,jednou bych udelal lepsi foto nez zena,a ta by s tim sekla. Takto ju tesi,ze foti dobre,a ja ne. Tak proto ta grafika.
stubby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 8. 2014 20:51

Janeiro píše:Ono to stejne smeruje k tomu, ze postavy ani krajina se nebudou fotit a jen si je vyrenderujete v nejakem grafickem programu. A ve fotošopu jen pridate atmosferu snimku, mlhu do lesa apod a mate hotovo. Kdepak behat s fotakem


Tak tohle se bude asi týkat spíš komerčního focení, kdy chci mít nafocený to auto před krajinou přesně podle zadání reklamního oddělení... Ale o focení reálný krajiny v reálných podmínkách bych se nebál. U produktů je to něco jinýho - tam je to renderování celkem pochopitelný.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 8. 2014 21:00

pokud se jadná o VUE, tak je fakt nejlepší si projet jejich videa na stránkách ať máš větší představu. Do VUE můžeš vsadit již hotové objekty z dalších 3D programů, nebo postavy vytvořené v Poser. A to i animované. Další onejkty můžeš vytvořit přímo v prostředí programu z primitivních tvarů a aplikovat na ně textury. Textury můžeš použít i své z fotek, namalované, jak je ctěná libost. Vůbec prohrabat se variantama a nastavením je docela zábava na pár večerů. Pokud si vytvoříš krajinku, tak aplikovat vegetaci můžeš ručně strom po stromu trs trávy od trsu (ve starších verzích docela pakárna) nebo si to prostě celé namaluješ. Výkonné PC a aspon 16 GB RAM doporučuju. Architekturu si můžeš dokoupit nebo vymnodeluješ jinde. N+ějaké free modely děla Luco Rodolfi, a dost věcí nalezneš na Renderosity. Dobře je udělaný modul pro atmosféru a mraky , opět kvanta nastavení a při animačce se dá dosáhnout věrohodného výstupu. K Animaci ještě tohle, můžeš nechat lítat kameru kde chceš a v průběhu měnit ohnisko i zaostření. DO tohoti může foukat vítr a pěkně rozpohybovat vegetaci. Možností je fakt řada, ale je třeba se to docela naučit. Hodně štěstí. Ještě pro srovnání něco podobného dělá i soft Bryce,ale ten mi přijde slabší a teď ani nevím jestli se ještě dělá. Vue je sakra jinde.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stubby 1. 8. 2014 21:07

já už procházel ty videa na netu, a právě mě to dost zaujalo. ale dobře jsi to popsal, to mi takto stačí...pustím pár korun a vyzkouším. ikdyž napřed v pioneru. Ono to jak popisuješ je všechno príma, jenže třeba ten ozon stoji 300dolarů. a to je jen část.
takže docela drahá sranda...máš někde nějaké kousky, veřejně přístupné? rád obdivuju výtvory a tiše závidím :D
stubby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 8. 2014 21:20

Teď asi nemám, Vue používám do videoklipů když tejrám nebohé muzikanty před klíčovacím plátnem. Možná najdu nějaké publikované obrázky. Pro ilustraci něco nahodím. Před léty jsem do galerie mobilů dal tenhle obrázek, povídání a komentáře něco napoví :)

Obrázek
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stubby 1. 8. 2014 22:03

paráda, to je pěkný. se tím asi budeš živit :)
stubby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 8. 2014 22:20

Spíš jen koník, který se občas šikne. Jsem jen kameraman.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků