Prehravani MOV videa - problem

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 5. 2014 15:29

Vim, ze je zde predevsim fotoforum, nicmene video ma dnes temer kazdy fotak a tak se treba nekdo setkal jiz se stenym problemem, s kterym se potykam ja. Jedna se o video z fotoaparatu Fuji X10 a problem je nasledujici. Kdyz prehravam video ve fotaku, vidim krasne detaily ve stinech. Jakmile ale video pustim v PC, bez ohledu na prehravac, je strasne tmave a veskere detaily ve stinech jsou totalne slite v cernou. A jeste jedna zajimavost. Pokud nastavim jas displaye fotaku na vyssi hodnoty, obraz videa se jeste vice zesvetli. Sice pak vyleze sum, ale zase jsou jeste vice prokreslene stiny. Jakmile video ale zacnu zpracovavat v PC (rovnou z karty), obrazu absolutne chyby informace o stinech a nelze je ani dodatecne zesvetlit.
Nevite prosim nekdo, v cem je problem a jak dosahnout toho, aby melo video i pri prehravani v PC ci po konverzi v nejakem editoru stejny dynamicky rozsah, jako je tomu pri prehravani ve fotaku?
Predem dik za jakykoliv tip.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 7. 5. 2014 15:51

Zkus kousek záznamu zkonvertovat na AVI a pak si s tím hrát.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 5. 2014 16:09

Nepomaha. Jakmile video natahnu do prehravace ci konvertoru, uz nahled pred samotnou konverzi je hrozne tmavy :/ Konverze samotna pak samozrejme taktez.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 7. 5. 2014 16:29

Jak z toho vydolovat prosvětlené stíny, které tam evidentně jsou netuším. Moc se o tuto problematiku nezajímám.
Něco by se mohlo dát zjistit z fóra tvfreak.cz. V nastavení přehrávačů se taky nechytám, ale určitě jeden z těch lepších je MPC-HC. Bordel můžou dělat i různé natahané kodeky...
Možná bych zkusil nabootovat nějaké malé live linux distro (= čistá instalace) a v něm spustit záznam, aby se vyloučila chyba špatně nastaveného SW, resp. konflikt kodeků etc...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 7. 5. 2014 20:59

To znám. Stejnou věc jsem řešil u videa z D7000. Problém je v tom, že H.264 kodek má dvě normy pro kódování úrovní - "PC" kde se kóduje 0-255 a "TV" kde se kóduje 16 - 240. No a když foťák uloží video s "PC" kódováním a přehrávač ho interpretuje jako "TV", tak vznikne popsaný problém (při opačném problému je zas video nekontrastní, což se ale napravuje snáz).

Najít nějaké generální řešení se mi nepovedlo, zkoušel jsem nakonfigurovat kodeky v PC (IMHO je problém tam) a i když by to mělo fungovat, tak to nefunguje... na co jsem přišel:

1) QuickTime player přehrává video správně
2) V Avidemuxu byl nějaký filtr - konvertor úrovní, kde se dala zaškrtnout přímo konverze PC => TV (ale to mi taky, mám dojem, fungovalo jen občas).
3) Movie Studio mi soubor interpretuje dobře a jelikož stejně videa stříhám v něm, tak tím je pro mě problém vyřešen
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 5. 2014 21:59

Dik moc, vyzkousim!
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 5. 2014 11:35

Tak Quicktime nepomohl. To movie studio myslis Sony Vegas?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 8. 5. 2014 13:56

Mam taky X10 a tenhle problem jsem nezaznamenal. Mozna tady je neco uzitecneho? : http://provideocoalition.com/cmg_keyfra ... ime_movies
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 5. 2014 17:32

tajnik: jak mas nastaveny obrazovy profil u fotek? Ja mam u fotek snizeny kontrast na minimum, coz se aplikuje i pro nataceni videi. Bohuzel tato zmena se mi pak vubec nereflektuje pri prehravani v PC, viz uvodni post :(
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 8. 5. 2014 18:38

mam H tone -2, S-tone 0, S -2, Color 0, Noise red. -2. Zkousel jsem ted VLC Player a ZOOM player, co je na displeji fotaku je +- i na monitoru, stiny nejsou cerne. Windows media player classic to z karty nepobira nebo co, chcipnul, ale obraz byl tu chvili co hral OK...

hraju to pres ctecku karet, ne pres usb fotaku.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 5. 2014 18:50

Ja mam prave S-tone, neboli detaily ve stinech, na -2 (coz je podstatny rozdil oproti nule). Zda se mi, ze vsak toto nastaveni me PC proste nereflektuje, laicky receno :( Rovnez prehravam pres ctecku. Win XP.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 8. 5. 2014 19:13

Jo a windows mam XP. Uz 5 let nepreinstalovany. Ruznych kodeku je tam za ty leta nepocitane.
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 5. 2014 21:01

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 8. 5. 2014 21:47

Jo, to Movie Studio je od Sony, je to "light" verze od Sony Vegas.

Podle těch screenshotů to vypadá přesně jako můj problém - prostě oříznuté stíny (a jasy, ale ty na tom obrazu nejsou). Zkus když tak někde vystavit i nějaké testovací video, můžu zkusit, jak se to chová u mě, jestli jako to video z D7000.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 5. 2014 21:56

http://ulozto.cz/xi9rJVEa/dscf4001-mov

Tady je presne to, z ceho jsem tipal obrazky. Predem dik.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků