Lightroom - workflow, rady, atd.

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pampalabusek 20. 11. 2015 09:43

Má někdo zkušenost s http://www.sulasula.com/cs/video-kurz-lightroom/ nebo http://lroom.cz případně něco podobného? Oplatí se do toho zainvestovat?
pampalabusek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 11. 2015 11:24

Sice přímo zkušenost nemám, ale je to asi o tom co má pro tebe větší cenu, tvůj čas nebo peníze.

To první by se mně zdálo "zastaralé" a dávající základy, které jsou v podstatě všude zdarma přístupné, ale cena dobrá. To druhé vypadá víc profi, na druhou stranu 11 hodin?, to už si moc nedovedu představit bez zbytečné vaty a cena je taková že je lepší krátký osobní kurz, kde se na to co tě zajímá a potřebuješ přímo zeptáš.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pampalabusek 21. 11. 2015 12:19

A jo, toho prvniho jsem si nevsiml, ze je to na verzi 4 s doplnkem pro 5. Ten druhy je cenou jinde a asi by byl opravdu rozumnejsi ten osobni kurz.
Jinak, kdyby mel nekdo zajem, tak je moznost ten drazsi kurz vyhrat http://www.fotoradce.cz/soutez-o-3-vide ... room-lroom
pampalabusek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 21. 11. 2015 21:09

Díky tomuto kurzu jsem se naučil pracovat s LR a to ze je to na 4 nevadí, princip je stale stejný. Dále jsou výborné kurzy přímo od Adobe na YouTube, které jsou zdarma
tomas.skipp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radomir 22. 11. 2015 05:01

Já jsem si koupil knížku od Scotta Kelbyho Digitální fotografie v Adobe Lightroom 5 ( http://ucebnice.heureka.cz/digitalni-fo ... troom-5_5/ ). Zatím ji nemám prostudovanou komplet, ale jsem s ní prozatím maximálně spokojený.
Radomir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 22. 11. 2015 14:51

Ten LR video kurz od Petra Bambouska mam takyl. Pro me jedna z nej investic, bez toho bych LR vubec nevyuzil jak se patri a uz vubec nevedel co k cemu pouzit atd. Mam od nej vsechny kurzy a max.spokojenost, fakt s ti s tim vyhral ;-) Dost to uestri cas.
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 27. 11. 2015 17:01

Tak už i na mě došlo - viz https://forums.adobe.com/thread/1976082
V sobotu jsem migroval na windows 10, že by proto? 2 dny to pod 10 fungovalo a dnes nic.

Pokud by někdo stejně jako já hledal, odkud instalačku LR znovu stáhnout, tak je to zde:
Adobe ID -> Plány a produkty -> Zobrazit objednávky -> kliknout na odkaz s objednávkou -> Soubory ke stažení a sériová čísla -> Lightroom_6_LS11.exe

Naštěstí instalace přes už nainstalovanou verzi pomohla a zase to funguje.

PS.
Nejen že se přímo na webu adobe odkaz pro stažení LR (bez CC) blbě hledá, ale při tom jsem si všiml, že Adobe vypne bez pardonu ve FF AdBlock Plus. Zvláštní to přístup.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 28. 11. 2015 07:21

A nepláčeš na neaktuálním hrobě? Teď je verze 6.3, možná by stačilo jen upgradovat.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 28. 11. 2015 10:51

Nepláču, ta chyba se stala na poslední verzi. Nejedná se ani tak o verzi, jako o Error in module MSVCR120.dll.

Najednou to nešlo spustit, den předtím bez problému ano. Jediná možnost jak zjistit příčinu je podívat se do logu v prohlížeči události ve správě počítače. Žádná hláška o chybě se při spouštění nezobrazí. A o existenci logu dost lidí nemá ani tušení. Takže to ber jako avízo možného problému s nastíněním řešení.

-- 28. 11. 2015 11:53 --

A ještě doplním. Verze ke stažení je původní 6 a nemá v sobě aktualizace. Ty se musí doinstalovat.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 11. 2015 16:02

Ja mam standalone LR6 (aktualne 6.3). Zacinal som s nainstalovanou LR6 na Win8, nasledne som hned ako to bolo mozne aktualizoval na Win10 - vsetko slapalo. Teraz bola dalsia velka aktualizacia Win10, aj po nej LR6 slape ako hodinky.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 7. 7. 2016 19:31

Zdar, mám takovou kuriozitu:) Rozhodl jsem se pro poněkud hardcore midi sestavu pro LR. Původně jsem chtěl BCR2000, ale nakonec kvůli ergonomii a místu takhle. X-Touch mini na hlavní věci a Korg vlevo na presety. Používám midi2lr plugin. Zatím spokojenost, má to pár bugů, ale autor na tom pořád pracuje. Zatím s tím začínám, takže kolik to uspoří času ještě uvidím. Každopádně nastavit si to podle sebe už dost času zabralo :)
IMG_9722.jpg
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 7. 7. 2016 20:35

To je fakt asi pro silnější nátury a pokud možno i s vyšším počtem rukou než 2. :-)
Když to vidím, tam mě napadá jediná otázka - kolik fotek denně v LR zpracováváš že se takový kombajn vyplatí používat?
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 7. 7. 2016 20:50

Ono to není tak hrozný jak to vypadá :)
Midi2lr nepodporuje mapování klávesnice, tak tam spíš překáží:) Ty 2 dole se dají brát jako jeden kontroler. S nima se pracuje primárně a dvěma rukama v pohodě. Shiva ještě nejsem:) Korg vlevo jsem koupil jako první na testování, teď se hodí na ty presety. Fotky dělám nárazově, když mám svatby, tak je toho ale hodně a trávím nad nima spoustu času. Za celodenní svatbu klidně 600 fotek, to je tak ještě snesitelné max. podle mě.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 7. 7. 2016 21:03

No, v každém případě máš můj obdiv ke tvým paměťovým buňkám. Už je si to všechno zapamatovat je docela nářez. Pokud paměť slouží a jsou tak vysoké počty fotek, tak to může být přínosem. Takže blahopřeji k úspěšnému zvládnutí.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 7. 7. 2016 21:12

No paměť nějak extra dobrou nemám, spíš jsem si ještě neudělal popisky:) Ale jak říkám, ten základ se zapamatuje poměrně snadno za nějakou chvíli. Třeba těch 8 knobů namapuješ tak, jak jdou základní úpravy za sebou. Temp, tint, exposure atd.
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků