Lightroom - workflow, rady, atd.

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 4. 2019 18:07

Nemáš zapnuté nějaké ultra jemné náhledy, Smart Preview nebo nějakou jejich kombinaci ?

Není zapnuté nějaké současné zálohování na cloud ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 14. 4. 2019 18:10

Nic take.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 4. 2019 06:55

Len taka klasika ma napada, ako uplne resetovat nastavenia, vycistit vyrovnavacie pamate a optimalizovat katalog, preinstalovat LR, mozno pozriet, ci nie su zaskrtnute ine sposoby nahladov, ako minimalne. Dost mozu zavazit aj ovladace v PC (grafika, doska, aktualizacia Win).
Adobe by si mohlo davat pozor na tieto veci, ked uz im ludia platia niekolkonasobne viac za LR, ako to bolo donedavna...

Import je pomaly, aj ked das najskor kopirovat fotky na disk a nasledne ich len pridas do LR (cez Add)?
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 4. 2019 07:53

A ještě pro jistotu - import je na rychlý interní disk ?

Já mám RAWy na NAS disku a katalog na interním SSD a celkem to funguje, ale při importu je značný rozdíl mezi importem na interní SSD disk nebo na síťový NAS. Takže když jsem netrpělivý, tak importuju na SSD a přesouvám to až později, třeba přes noc.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 15. 4. 2019 07:54

Možná si ujasnit co si pod pojmem pomalý import máme představit. Jen kopírování z karty, kdy to je přímo v systému za 5sekund ale LR nahlásí že odpojil čtečku po 10min. Nebo aplikace presetů, náhledu a třeba i převod do dng, kdy se po 10 minutách zavře import v LR jako takový a s foto se dá normálně pracovat.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 4. 2019 11:39

Moj worklow je, ze pripojim fotak kablom/strcim kartu do citacky do USB 3.0 portu a cez menu importu LR stahujem z fotaku/karty RAWy na HDD a zaroven pridavam do katalogu (pri importe neaplikujem ziadne presety) . Tato operacia, kym sa objavila prva foto v okne Importu LR trvalo cca 2 min., nasledne zvysnych 30 asi dalsich 10 min. Proste totalne s*it!

ALE je to uz vyyriesene, za vsetkym bola akceleracia GPU. To som v LR vypol a vsetko fachci na 1*.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 15. 4. 2019 11:57

Vidím že vypnutí grafiky je lékem minimálně na 80% nepřístojností s LR. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 4. 2019 18:43

Zdá se, že plíživě nadchází zdražování Plánu pro fotografy (LR classic CC + Photoshop CC). V Evropě je zatím vše při starém, ale v některých zemích včetně USA se mění podmínky a zvyšují ceny pro nové uživatele - na dvojnásobek! Děkuji pěkně.
https://dslrbodies.com/accessories/soft ... icing.html
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 15. 4. 2019 18:47

To sa dalo cakat...a o tom, ze skor ci neskor to dorazi aj do nasich koncin nie je pochyb.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 15. 4. 2019 19:44

Myslíte že po ukončení roční smlouvy na 20GB napíšou musíte přejít na 1TB plán? U nás OK, ale v USA je roztrhají právníci. A to že 20GB plán na stránkách skrývají, tak to jsme už jednou zažili s LR6, někde hluboko na webu ho nabízíme, ale nikdo ho nechce, nikdo ho nekupuje. Historie se opakuje. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 4. 2019 21:10

Já platím servisní smlouvu na AutoCad, protože to je v současné době pro mě jediná možná varianta. Tedy přesněji řečeno šest smluv :-(

A zajímavé je, že KAŽDÝ rok dostávám nabídku - kupte si tři roky, je to výhodnější, protože roční předplatné se zdražuje o deset, nebo dvacet procent ... Poslední možnost, speciální nabídka ...

A reálně se v tom software nic podstatného nezlepšuje, nepřibývají žádné nové funkce, nic nic nic.

Jen musíš zaplatit 37 000 výpalného, abys mohl program používat. Tedy krát šest, že ano.

A přitom na svém počítači mám verzi z roku 2012, ještě normální licenci a není vůbec nic, co by mi chybělo oproti těm novým verzím. A Autocad z roku 2005 je z 95% úplně stejně funkční, jako Autocad z roku 2018.

Vsadil bych se, že s Lightroomem to začne být úplně stejný.
Naposledy upravil Davidof dne 16. 4. 2019 05:51, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 16. 4. 2019 05:50

Dolgor, já ti nevím, ale i když zajdu jako “nový” na US stránky, tak vidím tři nabídky a ne dvě jak píše v tom odkazu... Ale je možné, že když to psal, tak byly jen dvě zobrazené, však je taky ten članek revidován s vysvětlením na konci.
Já bych spíše ten Lightroom plán s 1TB viděl jako reakci a cílení na část odchozích lidi z Flickeru. Zejména těch “insta” mobilních.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 18. 4. 2019 22:19

Allydamm píše:... tak to jsme už jednou zažili s LR6, někde hluboko na webu ho nabízíme, ale nikdo ho nechce, nikdo ho nekupuje. Historie se opakuje. :-)

Tohle už neplatí. LR6 zmizel z nabídky již úplně a nejde již ani placený upgrade z nižších řad :(
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 4. 2019 10:22

landov píše:Moj worklow je, ze pripojim fotak kablom/strcim kartu do citacky do USB 3.0 portu a cez menu importu LR stahujem z fotaku/karty RAWy na HDD a zaroven pridavam do katalogu (pri importe neaplikujem ziadne presety) . Tato operacia, kym sa objavila prva foto v okne Importu LR trvalo cca 2 min., nasledne zvysnych 30 asi dalsich 10 min. Proste totalne s*it!

ALE je to uz vyyriesene, za vsetkym bola akceleracia GPU. To som v LR vypol a vsetko fachci na 1*.

...ale zas take rychle, akoby som si import predstavoval - to teda nie je. Vyskusal som najprv s kablom pripojeneho fotaku stiahnut RAWy na HDD a nasledne ich presunut a pridat do katalogu LR - to je da sa povedat bleskove. Nerozumiem teda, preco to nie je tak rychle priamo cez import LR :hm
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 23. 4. 2019 13:12

Pomalé čtení z karty/foťáku a nějaké další akce jako generování náhledů, přejmenování?
Allydamm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků